10 Mart 2014, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Atatürk Havalimanındaki hülleler ile usulsüz ve memur-sen'li olmayanların nasıl görev değişiliği yapıldığını,Başmüdürü baskı altına alarak memur-sene nasıl hizmet ettirdiklerini lütfen araştırın.Memur-sen başkanı bayan Süreyya hanıma sen sivil toplum başkanısın gerekirse benim müdürlerin odasını tekmeyle vurup içeri gireceksin deme yalaklığını bile başmüdüre söyleterek.Tamamen AKP ve memur-sen'e çalıştıklarını açıkça ve alenen ilan etmişlerdir. DHMİ tarihinde hiç bu kadar kötü ve taraflı yönetilmemiştir.
  • Ulaştırma Memur-Sen' nin Genel Müdürü kurtarma gibi bir derdinin olduğunu düşünmediğim gibi tam tersi olmasın..
  • Ulaştırma Memursen de genel müdürü kurtaramaz
  • Orhan Birdal, Mehmet Ateş ve Selahattin Yiğit ' i geçen gün hormonlu sendika Ucms ' nin kahvaltısında gördüm. Sendika ve genel müdürün az içinde olduklarına şahit oldum. yazık bir genel müdür bu kadar aciz olmasıydı. . sendikada bu kadar basit bir propaganda ya girmeseydi. ..

ADALETSİZ ORHAN GİDİCİ...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal’ın adaletsiz atamalarını sizlerle paylaşmıştım. Bu adaletsiz atamalara ek adaletsizlikleri de ekleyeceğim bu yazımda. Geçen hafta Ankara’ya gittim. Dalaman ihalesini takip ettim.

DHMİ’deki bazı hazım sorunu olanlar beni görünce kızılca kıyameti koparttılar. Anlatacağım hepsini.

Önce Ankara temaslarımdan bahsedeyim. 

Dalaman ihalesini dakika dakika aktarmak için Ankara’ya bir gün öncesinden gittik. Önce başbakan başmüşaviri ile bir görüşme yaptık. DHMİ’deki adaletsiz uygulamadan bahsettim. Anladım ki bu konuda benden daha bilgililer.

Ankara'da çok sayıda kişi ile görüştüm.  Edindiğim intiba şu ki; hem DHMİ hem de SHGM'de ciddi değişiklik yapılacak. Hazırlıklar yapılıyor, isimler yazlıyor ve isimler üzerinde artılar-eksiler tartışılıyor.

Yani iki kurumda da koltuklar sallantıda. Bakalım kimler gidecek, kimler kalacak? Şimdilik bende saklı isimler var ama bunları açık etmem doğru değil. Bu görüşmelerde yanımda sizlerin çok yakından tanıdığı tanıklarım da mevcut.

DHMİ’de ciddi sıkıntı var. Bakan bunun bilincinde. Değişim süreci de çok yakında.

Şimdi gelelim Dalaman ihalesi ve DHMİ’de geçirdiğimiz saatlerin özetine.

Bir kere Orhan Birdal’ın ihale salonuna girişi, kurum içinden kurum dışına almasını taktir ediyorum. İyi düşünülmüş, şaibeyi bertaraf edecek bir çalışma olmuş. Keza ihaleye geleceklerin koridorlarda volta atmaları da önlenmiş bu değişiklikle.

Koridorlara da kartlı geçiş sistemi konulmuş. Güvenlikten bir personele kapıyı açmasını rica ettim ve DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak’ı ziyaret ettim. DHMİ’ye girer girmez bütün memurların fısıltı şeklinde teşekkürlerini aldım.

Cesaretimden dolayı kutlayanlar, gözleri yaşartacak sözcüklerle iltifat ettiler.

Hele bir tanesi DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal’ın inanç ayrımcılığı yaptığından bahsetti ki, küçük dilimi yutacaktım. Bu ismi açıklamayacağım.

Funda Ocak’ın odasında iken sekretaryadan arkadaş bir telaşla içeri girdi ve “Orhan Bey geldi. Karşı odada sizi bekliyor” dedi. Anlaşılan ben odada olduğum için içeri girme cesaretini kendisinde görememiş. Belki de Funda Ocak’ın odasına girdiğimi kameradan izleyip gelmiştir.

Kuruma rahatsızlık vermemek için odadan çıkıp ihale salonuna yönlenecektim ki karşıma meşhur Binnur Şahin çıktı. Birşey söyleyecek gibi yaptı da cesaret gösteremedi. Ancak ben "Merhaba" deyip medeni tavrı sergiledim. Benim Binnur Şahin'e karşı bir art niyetim yoktu. Sadece atanmasını şık bulmadım. Binnur Şahin'in yüzü kıpkırmızı kesilmiş halde idi. Vay be! Bu arkadaş Trabzon’a başmüdür yardımcısı olmamış mıydı? Eeeee burada ne işi var? Anlaşılan o ki patronu Orhan Birdal ile birlikte hareket ediyor.

Söylemedik mi arkadaşlar, hülle atamalar diye?

Binnur Şahin hanımefendiyi savunanlar, hadi “liyakati yeter” dediğiniz arkadaşınızın Trabzon’da neden göreve başlamadığını da savunun. Bizim söylediğimiz gibi sadece kıdem sevdasına yapılan bir atama olmadığını kanıtlayın.

Kapı gibi ortada Binnur Şahin’in kıdemini yükseltmek için Trabzon’a başmüdür yardımcısı yapılması. Şimdi bu atamanın adalet neresinde? Hadi atadın, neden atadığın yerde değil de hala kanatlarının altında?

Çember daraldı. Orhan Birdal yaptığı hataları mevkisini kaybederek ödeyecek gibi. Allah adaletlidir. Lakin acelesi yoktur. O yüzden bizler dostane uyarırken hasmane anlayanların sonu kötü gidiştir. Ben olsam gönderilmeden giderim.

Yine benden dostane uyarı oldu. Sonu biliyorum o yüzden böyle uyardım.

Allah bundan sonraki hayatında adaletli olma ruh güzelliği versin.

Orhan Birdal'a son bir soru; Bodrum Güvenlik Müdürü hangi liyakat ile güvenlik müdürü yapıldı?

ADALETSİZ ORHAN GİDİCİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (131)

DEVRAN DÖNECEK ~ 4 yıl önce
Atatürk Havalimanındaki hülleler ile usulsüz ve memur-sen'li olmayanların nasıl görev değişiliği yapıldığını,Başmüdürü baskı altına alarak memur-sene nasıl hizmet ettirdiklerini lütfen araştırın.Memur-sen başkanı bayan Süreyya hanıma sen sivil toplum başkanısın gerekirse benim müdürlerin odasını tekmeyle vurup içeri gireceksin deme yalaklığını bile başmüdüre söyleterek.Tamamen AKP ve memur-sen'e çalıştıklarını açıkça ve alenen ilan etmişlerdir. DHMİ tarihinde hiç bu kadar kötü ve taraflı yönetilmemiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ Çalışan. ~ 4 yıl önce
Ulaştırma Memur-Sen' nin Genel Müdürü kurtarma gibi bir derdinin olduğunu düşünmediğim gibi tam tersi olmasın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kurtaramaz ~ 4 yıl önce
Ulaştırma Memursen de genel müdürü kurtaramaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAKTAN ~ 4 yıl önce
ALİ ABİ AHL DE ÖZKAN DİYE BİR YALANCIYI BU HAFTA ELAZIĞAGÖNDERDİLER BU İŞE YARAMAZ YALAKA HÜLLE YOLUYLA BAŞIMIZA MÜDÜR GELECEK ADAM YALANCI DÜZENBAZ YALANI YEME YİYOR DÜNE KADAR APRON DA ARABA SÜRERDİ...SINAVSIZ NASIL OLUYOR..BİZİM SUÇUMUZ NEDİR SEBEB OLANLAR..ALLAHTAN KORKSUNLAR HAKKIMIZ HARAM OLSUN...
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Orhan Birdal, Mehmet Ateş ve Selahattin Yiğit ' i geçen gün hormonlu sendika Ucms ' nin kahvaltısında gördüm. Sendika ve genel müdürün az içinde olduklarına şahit oldum. yazık bir genel müdür bu kadar aciz olmasıydı. . sendikada bu kadar basit bir propaganda ya girmeseydi. ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000