18 Mayıs 2009, Pazartesi
Korhan OYMAN
Korhan OYMAN koyman@fit.edu

Hidayet Türkoğlu’nun Gurur Gecesi

Üç dört haftadır köşemi yenileyemedim üst üste eklenen görevler ve yaz dersleri nedeniyle. Esasında şöyle güzel bir havacılık yazısı planlamıştım ancak dört haftadır her iki üç günde bir Hidayet Türkoğlu’nun Orlando Magic Amerikan Basketbol Play Of maçlarını seyrediyorum ve buradan bir hafta daha havacılık yazılarına ara verip Hidayet’in başarısını sizlerle paylaşmak istedim.

Bildiğiniz gibi soyadıylada Türk bir aslanımız var bizleri Amerika’da, dünyanın en önemli basket liginde başarıyla temsil eden, Hidayet Türkoğlu veya Orlando’lu taraftarlarin sevdiği, seslendiği lakabıyla Hedo.

Boyu biraz bizim insanımızın genel ortalamasının üzerinde de olsa, ismiyle, sevimli sürekli gülen yüzüyle, kirli sakalıyla, takım arkadaşlarına karşı dostluğuyla ve kalbiyle Türk bir arslan bu. Tam dört haftadır buradaki tüm Türkleri televizyon önüne bağlayan ve oynadığı oyunla bizleri gururlandıran Hedo yaklaşık yarım saat öncede maçın en skorer ve en başarılı oyuncusu olarak Orlando Magic takımını finale taşıdı.

Dördü üçlük tam yirmibeş sayı ve on asistle gecenin yıldızı olan Hidayet’i dünyanın bir dönem en ünlü oyuncusu olan Charles Barkley maç öncesinde katıldığı televizyon programında tekrar tekrar kutladı. Hatta bir ara Charles Barkley bu akşamın en kilit, en önemli oyuncusu Hidayet olur derken Hidayet’in soyunma odasında maça 50 dakika kala elinde koca pabuç kadar bir pizza dilimini yerken ekrana gelen görüntüleride gecenin en büyük eğlence kaynağı oldu tüm kanallarda. Millet yahu maçtan 50 dakika önce pizza yenirmi yoksa pizza reklamımı almak istiyor falan diye komedi yaptı dakikalarca.

Geçen yılın şampiyonu Boston Celtic takımını yarı finalde yedinci maçta Boston’da yenen Orlando Magic bu gecesini ve galibiyetini büyük ölçüde Hidayet’e borçlu. Şu anda tüm spor kanallarında Hidayet’in ağzında pizza ekrana gelen resimleri ve de yorumcuların kendisiyle ilgili güzel sözlerini dinliyorum.

Bu akşam attığı sayılarla Boston Celtic’in kendi sahasında yarı finalde elenmesine sebep olan Hidayet Türkoğlu’na bizleri ve bizim insanımızı böyle dünya çapında bir spor olayında layıkıyla temsil ettiği için çok teşekkür ediyorum. Burada sokaklarda üzerinde 15 numaralı Hedo formalarıyla koşuşturan çocukları gördüğümde her seferinde bir kere daha gurur duyuyorum. Heleki maçın başında oyuncular teker teker anonsla sahaya çıkarken spikerin uzatarak Heeedooooo Türkoğlu  from Turkey dediğinde hanımla başlıyoruz gözlerimiz dolu dolu ayakta alkışlamaya. Emin olun öyle seveni varki Amway Arena spor salonu Hedo’nun anonsuyla ayağa kalkıyor her seferinde.

İşte bu haftaki yazım kısada olsa Hidayetimizin, Arslanımızın başarılarını sizlerle paylaşmak istedim. 

Not Kısmetse THY’nin 22 Haziran Şikago uçuşuyla İstanbul’a geliyoruz. Kısa süre içerisinde Türkiye’den yazacağım havacılık yazılarıyla karşınızda olacağım.

Dr. Korhan Oyman
College of Aeronautics
Florida Tech
koyman@fit.edu

Hidayet Türkoğlu’nun Gurur Gecesi

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
BİZLER OREX AİRLİNES ÇALIŞANLARI OLARAK ARALIK DAHİL OLMAK ÜZERE ŞU GÜNE KADAR TEK MAAŞ ALAMAMAKTAYIZ.ŞİRKET YÖNETİCİLERİ TARAFINDAN BUGÜNE KADAR HEP KANDIRILDIK.AİLELERİMİZLE ÇOK ZOR DURUMDAYIZ,LÜTFEN SESİMİZİ DUYURUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sayın hocam, ülkenize gelmenizi dörtgözle bekliyoruz. şimdiden iyi tatiller dilerim. Fikret

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000