19 Kasım 2012, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • her ucus sonunda tk kabin amirleri kaptanlari psikolojik davranis tutum olarak degerlendirsin, kaptan eger briefing konusu olarak cayini kac sekerli ictigini,A 340 ucaginda business tuvaletini kimse kullanmasin onde rahatsiz oluyorum diyorsa,ekipte kac cicek kac bocek var deyip cinsiyet ayrimi yapiyorsa ki kendi de böcek, kabin amirleri ucus sonunda ekibe de danisarak davranis tutum formu duzenlesin kaptan icin
  • Ben size bir sirket ismi soyleyeyim ... Adi SKY ... yilbasindan beri kabin memurlarinin maaslarini gecikmeli oder bu sirket ... Ustune ustluk , eylul ve ekim maaslarindan 1 kurus bile odemez calisan kabin memurlarina ... O da mi yetmedi ... Yatiya gonderdigi kabin memurlarinin almasi gereken yati paralarini neredeyse 1 sezondur odemez bu sirketimiz ... SİMDİ TAM FİKRALİK OLAY DA SOYLE OLUR , HANİ 2 AYDİR MAAS ODEMEDİGİ KABİN MEMURLARİ VARDİ YA , onlara maas odemek yerine , onlarin derdine care bulmak yerine , BU KABİN MEMURLARİNİ UCRETSİZ İZNE CİKARMİSTİR SKY HAVAYOLLARİ ... AYLARDİR CANLA BASLA MUCADELE EDEN KABİN MEMURLARİ , alacaklari 3 kurusluk maaslar borclarini ev kiralarini odemeye calisirken , parasizligin ustune bir de ucretsiz izin kabusuyla yuzyuze kalmislardir ...NE YAZİK Kİ CHARTER FİRMALAR , YAZ AYLARİNDA 100 saat ucurduklari kabin memurlarina fazla ucus icin prim odemezken , kiş aylarinda ucus azaldiginda personellerini ucretsiz izne cikarma hakkini kendilerinde bulmakta
  • Sky havayolları hakkındada bi ara yazarsın guzel kardeşim çok tarafsız oldugunu söylüyosun ya.
  • Hocam Tailwind ile ilgili yorum yazmayın, yayınlamıyoruz diye bir haber yapında millet bilsin.

HER YÖNDEN ÇİVİSİ ÇIKAN HAVACILIK

Yabancı pilot yerine yerli pilotları tercih ediyorum. Geçen haftaki yazımın da özü buydu. Para iştahlı dememin özü de şuydu. Özel sektöre pilot olmak için başvuran pilotlar, kendilerine yatırım yapan şirketleri yüzüstü bırakıp THY'ye geçmenin yollarını arıyorlar, türlü türlü taklalar atıyorlar. İşte bunu söylemeye çalıştık. Ama bu pilot arkadaşlar işin para kısmı ile ilgilendiler ve benim söylediğimi kanıtlamış oldular.

Bu yorum atan arkadaşlar hangi şirketten bilmiyorum ama emin olun onları ne Amerika'da ne de Avrupa'da kokpite bile geçirmezler. Böyle psikolojisi bozuk pilotları ne yapsın havayolu şirketleri.

Git Amerika'da bir havayolu şirketine girerken hangi kriterler ön planda tutuluyor bir gör bakalım. Sen şirkete başvurduğunda trafik cezalarına bile bakıyorlar. Trafik cezan var ise işe alınmıyorsun. Var mı trafik cezası olmayan babayiğit.

THY'deki pilotlar kendilerini hangi havayolu şirketi ile karıştırıyorlar bilmiyorum. Buldunuz THY gibi tarlayı istediğiniz gibi ekip-biçin. Nasıl olsa THY tarlasından hasat bol çıkıyor. Gidin Amerika'da hangi şirket size cicili-bicili elbiseler dağıtır.

Diyeceğim o ki elinizdeki altın yumurtlayan tavuğa ihanet etmeyin. Bu arada THY'deki kaptan dostlarımızdan aldığımız bilgiye göre yazdıklarımız THY yönetiminin isteği doğrultusunda yazılmış dedikodusu yapılıyormuş. 

Henüz emir almaya başlamadık. Emir aldığımız gün yazı yazmayı da bırakırız. Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Uzun süre önce kabin memuru arkadaşlarla ilgili yazılar yazmıştım kimsenin çakma doktor raporu almaması yönünde uyarılar yapmıştım. Ancak yine aynı tepki ile karşılaşmıştım. Şimdi pilotlar da aynı tepkiyi gösteriyorlar. Zaman kimi haklı çıkartacak göreceğiz.

Şimdi bir paragraf da Onur Air'e açmak istiyorum. Geçen hafta Rekabet Kurumu ile bir görüşme yaptım.

Görüşmede aldığım bilgi Onur Air satış süreci devam ediyor şeklinde. Ancak şirket içi kaynaklardan aldığım bilgiler satışın öyle kolay olmayacağı yönünde. Onur Air'de satışa hala direnenler var. Bu direncin perde arkasında da hala Mehmet Hasançebi gölgesi yatıyor. Mehmet Hasançebi'nin şirketin içinde öyle ya da böyle bir şekilde yer alamaya çalıştığı ancak iç dinamiklerin buna müsaade etmediği yönünde bilgiler var.

Mehmet Hasançebi'nin önerisi ile Hollandalı bir genel müdür adayının Onur Air'e geldiği ancak görüşmenin çok kısa sürdüğü Hollandalı genel müdür adayının da mutsuz bir şekilde ayrılıp ülkesine döndüğü iddia ediliyor. Mehmet Hasançebi için şirkete gelmesi halinde Onur Air'in havacılık serüvenin 5 yıl sonra son bulacağı endişesi yaşandığı belirtiliyor. Bu yüzden de Onur Air satışı tam bir kör düğüm olmuş durumda. İzleyip göreceğiz.

Ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sorularıma "tıs" bile diyemedi. Sessizlik, suçsuzluğun ibaresi mi, suçluluğun utangaçlığı mı? Örtülü ödenek ile ilgili sorular cevap bulmadı. Bu konunun takipçisi olacağım. Gerekirse bankanın adını ve kesilen faturaları da açıklayacağım. Bu arada Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Bahri Kesici burs isteklerine devam ediyor. Bu kez şirket açıklamayacağım. Ama Bahri Kesici şundan emin olsun ki hangi şirketten istediğini biliyorum.

Devran döndüğü gün iplikler pazara net olarak çıkacak. Bakalım o gün yüzünüz kızaracak mı?

HER YÖNDEN ÇİVİSİ ÇIKAN HAVACILIK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

kokpit degerlendirme formu ~ 6 yıl önce
her ucus sonunda tk kabin amirleri kaptanlari psikolojik davranis tutum olarak degerlendirsin, kaptan eger briefing konusu olarak cayini kac sekerli ictigini,A 340 ucaginda business tuvaletini kimse kullanmasin onde rahatsiz oluyorum diyorsa,ekipte kac cicek kac bocek var deyip cinsiyet ayrimi yapiyorsa ki kendi de böcek, kabin amirleri ucus sonunda ekibe de danisarak davranis tutum formu duzenlesin kaptan icin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ucretsiz izin ~ 6 yıl önce
Ben size bir sirket ismi soyleyeyim ... Adi SKY ... yilbasindan beri kabin memurlarinin maaslarini gecikmeli oder bu sirket ... Ustune ustluk , eylul ve ekim maaslarindan 1 kurus bile odemez calisan kabin memurlarina ... O da mi yetmedi ... Yatiya gonderdigi kabin memurlarinin almasi gereken yati paralarini neredeyse 1 sezondur odemez bu sirketimiz ... SİMDİ TAM FİKRALİK OLAY DA SOYLE OLUR , HANİ 2 AYDİR MAAS ODEMEDİGİ KABİN MEMURLARİ VARDİ YA , onlara maas odemek yerine , onlarin derdine care bulmak yerine , BU KABİN MEMURLARİNİ UCRETSİZ İZNE CİKARMİSTİR SKY HAVAYOLLARİ ... AYLARDİR CANLA BASLA MUCADELE EDEN KABİN MEMURLARİ , alacaklari 3 kurusluk maaslar borclarini ev kiralarini odemeye calisirken , parasizligin ustune bir de ucretsiz izin kabusuyla yuzyuze kalmislardir ...NE YAZİK Kİ CHARTER FİRMALAR , YAZ AYLARİNDA 100 saat ucurduklari kabin memurlarina fazla ucus icin prim odemezken , kiş aylarinda ucus azaldiginda personellerini ucretsiz izne cikarma hakkini kendilerinde bulmakta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogru Soz ~ 6 yıl önce
Iste Onur Air'in, daha onceki gecmisi bu isler ile dolu daha dogrusu bu sektorde bu ve buna benzer olaylar ile ilk olan, insanlari maasinin dilencisi yapan kisiler ile masaya oturup bu sektorun yeniden kirlenmesine izin vermemesi lazim.
Gercekten ~ 6 yıl önce
Sky havayolları hakkındada bi ara yazarsın guzel kardeşim çok tarafsız oldugunu söylüyosun ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Hocam Tailwind ile ilgili yorum yazmayın, yayınlamıyoruz diye bir haber yapında millet bilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000