22 Haziran 2015, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Vay be bütün sendika elemanlari burdan savunuyor airporthaber rant yapti meydanlar bosaldi devir klavye devri klavyesine degil yüreğine güvenen tek adres hava is herkes görecek. .
  • Mafyanın kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Az kaldı Disk gelince saksakciliginizin bir önemi de kalmiyacak. Hepiniz boyunuzun ölçüsünü alacaksınız.
  • Ankara da olmadılar, Yargıtay gibi en yüksek mahkemeye baskı yapmadılar diye eleştiri yazısı mı olur. Mafya mısın yazar mısın?
  • Bütün bunlar Ak parti'nin bembeyaz bir kapitalizm ile el ele vererek kazandığı başarılardır. THY işin sadece bir yönü. Hemen tüm Türkiye'de sendikaları neredeyse bitirdiler. İşçi haklarının canına okudular. Kıdem tazminatını bile alacaklardı da kılıf biraz dar geldi şimdilik bekliyor. 800 küsur liraya çalıştırıyorlar milyonlarca insanı. Sonra da gidip kişi başı milli gelir 10000$ (gelişmişlikte önemli bir ölçüdür) oldu diyorlar. Gelir dağılımı adaletinden bahseden yok. İnsanlar oylarını ideolojik bağlamda veriyorlar. Biri milliyetçiliğe takmış, öbürü kemalizme, diğeri che kafasında. Oy verirken kim sana hizmet ediyor sadece buna bakıp oy ver(e)bilsen çoktan düzlüğe ermiştik. İdeolojik aldatmacalara daha ne kadar kanıp duracaksın. Artık devleti kendine hizmet ettir ey Türk milleti!!!
  • Getirdiğimiz gibi ilk seçimde sandığa gömeriz. Kabadayı bozuntuları. Seçimden sonra bir kere bile gelemediniz hat bakıma. Açıkçası kandırıldık. S.E sana da bu sozlerim...
  • Yazinizda alenen hedef gostermissiniz bu bir suçtur! Musait bir zamanda hakkinizda suç duyurusunda bulunacagim
  • 305 alınmış fakat 20 yıllık tecrübeli insanlar 1 yıllık tecrübesi olan yeni kabin memuruyla aynı statüde uçuyor bu utanç verici bir durumdur! Şirket hala tuttuğu kini bırakmamaktadır sendika bizi başlattı başarısıyla lütfen övünmesin! Emeğimizin karşılığını mahkememizi geri çektiğimiz için TİS ücretlerimizi alamadık bumudur 305 başarısıyla övünmek ? Arkadaşlarımız senelerdir kabin amiri uçuyor biz yeni başlamış memur başarı ?¿ İşe geri döndüler seslerini çıkarmasınlar diye sindirildğimiz doğrudur elbet bu rüzgar birgün tersten esecektir canlar. Hayırlı ramazanlar dilerim hepinize.
  • Siz o sövdüğünüz yerden yere vurup sahip çıkmadığınız Ayçin'in sloganını kullanıp muhalefet yapmaya çalışır,onuda daha çok ararsınız...305 geri alınmışmış ? Ne kadarı hangi şartlarla alındı ? Hangi şartlarla tis imzalandı...bu işleri geçin.Atilay ayöin'den sonra thyde sendikacılık birmiştir.Körler sağarlar birbirini ağarlar!!!
  • hava-iş = batak-iş
  • bugün bir arkadaşımızın daha sıtma teşhisiyle tedavi altına alındığını öğrendik.murat düzer arkadaşımız da bi afrika uçuşundan sonra yıllık izninde rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldı yapılan testler sonucu sıtma teşhisi konuldu.hayırlısıyla arkadaşımızın sağlığına kavuşmasını diliyorum.artık gerekli önlemlerin biran önce alınması lazım sıtma nedir arkadaş kaçıncı yüzyıldayız bunun önlemini neden alanıyorsunuz

Havacılık adına utanç kararı... Bu adamların isimlerini bir yere not edin!

Son söyleyeceğimi ilk başta söyleyeyim. THY Teknik A.Ş'nin metal iş kolunda sayılması sivil havacılık tarihi kayıtlarına geçmiş bir utançtır. Bu utancın sorumlularının isimleri bir kenara not edilmeli, asla ve asla unutulmamalıdır.

Kimleri kastettiğimi biliyorsunuz.

Uhud okçuları gibi, yerel mahkemede kazandıkları davanın Ankara'da takibini yapmayan, Abant'ta seminer adı altında tatillerde kuru gürültü yaparak, asıl işini bırakıp kooperatifçiliğe soyunarak mevzilerini terkeden Hava İş Sendikası'nın çok değerli yöneticileri, bu hezimetin baş sorumlularıdır. Kararı temyiz eden Çelik İş Sendikası yöneticileri gecesini gündüze katarak karar haftasında Ankara'yı kendilerine mesken tutarken lale devri çocukları Abant'ta vur patlasın çal oynasın keyfe dalmamış olmasaydı belki de karar çok farklı olacaktı. Teknik A.Ş çalışanları da bugün, " Acaba şu sendika  PKK'ya mı yakın, öteki aşırı solcu mu, beriki işverenci mi diye tasaya düşmeyecek,  dere geçerken huyunu suyunu bilmedikleri ata binmek zorunda kalmayacaktı.

Habom'dan zoraki geçişlerde zaten yeteri kadar yıpranan ve kayıp veren THY Teknik çalışanları, bu başıboşluğun faturasını, yarın neyle ödeyeceğini bile bilmiyor. Bir avuç basiretsizin elinde kalmışlar ve gelecekleri hakkında en küçük bir fikirleri dahi yok. Çalışanlar, mevcut yönetimin işveren güdümlü olması algısına  rağmen Hava İş kolunda olmayı, metal iş kolunda en iyi sendikaya bile tercih ediyor. Ama sen ne yapıyorsun? 90'ıncı dakikada kendi kalene gol atıyorsun. Sonra da " Bu iş burada bitmedi, Anayasa Mahkemesi'ne gidiyoruz" diye gazel okuyorsun, kendince sağa sola efeleniyorsun! Sahi ne oldu? Danıştay'da tanıdıkları var diye birilerinin yeğenine hukuk işlerinizi pas etmiştiniz? Derdinize çare olamadı mı? Yoksa çiçek paraları yeğene mi gitti?

Ha bir de TİS döneminde masaya yumruğunu sert vuracaktın! Vurdun mu? Vuramadın... Şimdi Yargıtay yumruğuyla kendine geldin mi?

Hezimetine bakmıyorsun üstüne bir de masa önünden çekilince yumruğu boşa sallamamak için seni eleştirenlere sallamaya çalışıyorsun. O yumruğu seni eleştirenlere sallayacağına, başını o iki yumruğunun arasına al ve düşün, 'ben nerede hata yapıyorum' diye kendini sorgula! Eleştiri olgunlaştırır. Yanına çağırıp "Gel röportaj vereceğim, git röportaj vermeyeceğim" diye parmağında oynattığın  adamlar sana doğru yolu gösteremez. Onların yol gösterdiği, pohpohladığı adamlardan biri bugün Erzincan'da Otlukbeli gölünde balık tutuyor! Yakında sen de onlardan biri olacaksın...Yavaştan kendine bir tekne ve olta bakmaya başlasan iyi edersin!

Bir buçuk yılı aşkın süredir görevdesin. İşverenin insafıyla geri dönen 305'in bir bölümünün geri dönüşünden başka elle tutulur bir başarın yok. " Çaldılar, çırptılar ama yol yaptılar" sözü gibi, döneminizde yüzlerce çalışan kapının önüne kondu, Habom'da insanların haklarını göz göre göre gasp ettiler, çalışma şartları ağırlaştırıldı. Bütün bunlarla suçlanırken siz ne dediniz, " Ama biz 305'i geri aldırdık".

Eğri oturalım doğru konuşalım. O işe iadelerin sizin başarınız olmadığını herkes biliyor. İşverenin vaadiydi, "Ayçin'i devirin, dileyin benden ne dilerseniz" sonucu size verilen bir çeşit ulufeydi.

Siz de onu başarı gibi bir buçuk senedir ısıtıp ısıtıp ortaya koyuyorsunuz. Şunun şurasında iki buçuk yılınız kaldı. Çok bir zamanınız yok. Yaptıklarınız (!) yapacaklarınızın teminatı demek isterdim ancak yine aklıma 305'ten başka bir şey gelmedi. Siz en iyisi hayali kooperatifinize arsa bakın, konut yapın. Çalışanları hak sahibi yapamadınız ama belki ev sahibi yapabilirsiniz.

DipNot: Hava İş Sendikası Abant'ta iş güvenliği(!) semineri yaptığından beri görev sırasında THY'nin bir teknisyeni bir kabin amiri öldü.

Havacılık adına utanç kararı... Bu adamların isimlerini bir yere not edin!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Cava res ~ 3 yıl önce
Vay be bütün sendika elemanlari burdan savunuyor airporthaber rant yapti meydanlar bosaldi devir klavye devri klavyesine degil yüreğine güvenen tek adres hava is herkes görecek. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saki ye ~ 3 yıl önce
Mafyanın kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Az kaldı Disk gelince saksakciliginizin bir önemi de kalmiyacak. Hepiniz boyunuzun ölçüsünü alacaksınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAKİ ~ 3 yıl önce
Ankara da olmadılar, Yargıtay gibi en yüksek mahkemeye baskı yapmadılar diye eleştiri yazısı mı olur. Mafya mısın yazar mısın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ak Başarı ~ 3 yıl önce
Bütün bunlar Ak parti'nin bembeyaz bir kapitalizm ile el ele vererek kazandığı başarılardır. THY işin sadece bir yönü. Hemen tüm Türkiye'de sendikaları neredeyse bitirdiler. İşçi haklarının canına okudular. Kıdem tazminatını bile alacaklardı da kılıf biraz dar geldi şimdilik bekliyor. 800 küsur liraya çalıştırıyorlar milyonlarca insanı. Sonra da gidip kişi başı milli gelir 10000$ (gelişmişlikte önemli bir ölçüdür) oldu diyorlar. Gelir dağılımı adaletinden bahseden yok. İnsanlar oylarını ideolojik bağlamda veriyorlar. Biri milliyetçiliğe takmış, öbürü kemalizme, diğeri che kafasında. Oy verirken kim sana hizmet ediyor sadece buna bakıp oy ver(e)bilsen çoktan düzlüğe ermiştik. İdeolojik aldatmacalara daha ne kadar kanıp duracaksın. Artık devleti kendine hizmet ettir ey Türk milleti!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hat bakım ~ 3 yıl önce
Getirdiğimiz gibi ilk seçimde sandığa gömeriz. Kabadayı bozuntuları. Seçimden sonra bir kere bile gelemediniz hat bakıma. Açıkçası kandırıldık. S.E sana da bu sozlerim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAT ~ 3 yıl önce
Gömemezsin. Artık üye bile olamazsın Hava-İş'e. Artık metalciyiz :)
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yazinizda alenen hedef gostermissiniz bu bir suçtur! Musait bir zamanda hakkinizda suç duyurusunda bulunacagim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305/34ni ~ 3 yıl önce
305 alınmış fakat 20 yıllık tecrübeli insanlar 1 yıllık tecrübesi olan yeni kabin memuruyla aynı statüde uçuyor bu utanç verici bir durumdur! Şirket hala tuttuğu kini bırakmamaktadır sendika bizi başlattı başarısıyla lütfen övünmesin! Emeğimizin karşılığını mahkememizi geri çektiğimiz için TİS ücretlerimizi alamadık bumudur 305 başarısıyla övünmek ? Arkadaşlarımız senelerdir kabin amiri uçuyor biz yeni başlamış memur başarı ?¿ İşe geri döndüler seslerini çıkarmasınlar diye sindirildğimiz doğrudur elbet bu rüzgar birgün tersten esecektir canlar. Hayırlı ramazanlar dilerim hepinize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 3 yıl önce
Siz o sövdüğünüz yerden yere vurup sahip çıkmadığınız Ayçin'in sloganını kullanıp muhalefet yapmaya çalışır,onuda daha çok ararsınız...305 geri alınmışmış ? Ne kadarı hangi şartlarla alındı ? Hangi şartlarla tis imzalandı...bu işleri geçin.Atilay ayöin'den sonra thyde sendikacılık birmiştir.Körler sağarlar birbirini ağarlar!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fly ~ 3 yıl önce
hava-iş = batak-iş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeniden ~ 3 yıl önce
bugün bir arkadaşımızın daha sıtma teşhisiyle tedavi altına alındığını öğrendik.murat düzer arkadaşımız da bi afrika uçuşundan sonra yıllık izninde rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldı yapılan testler sonucu sıtma teşhisi konuldu.hayırlısıyla arkadaşımızın sağlığına kavuşmasını diliyorum.artık gerekli önlemlerin biran önce alınması lazım sıtma nedir arkadaş kaçıncı yüzyıldayız bunun önlemini neden alanıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000