31 Mart 2014, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • 02 Nisan 2014, Çarşamba 17:04 Çok mu başlıklı Tarih ve saatli arkadaşa başından sonuna kadar katılıyorum. Ey airport haber rekabetten korkma. Geceleri meydana gelen havacılık haberlerini SON DAKİKA sitelerinden öğreniyoruz. Geceleri sitenizi takip edecek bir personel calistirmiyorsunuz herhalde.
  • Send bşk: 7300 tl maaş + 4 ikramiye + tis farkı Bşk yard: 6400+ 4 ikramiye + tis farkı Yönetim: 6000 tl Bu arada bu sendikaya torpili unutmayalım.bu yazılanlara ilave geldikleri yerden de dondurulmuş maas almaya devam mış.. Bolluk bereket adına,sorun cıkmadın artık sus payı gibi..
  • Yeni sendika yonetimi geleli 4 ay oldu.Grevi çözduler. Isten atılan arkadaşları geri aldırdılar. Olumsuz bir kayıp olmadı biz çalışanlar adına. Ortalığı karıştırmak neden sevgili airport haber.Seviyeli doğru düzgün haber yaparsanız seviniriz.
  • Gecesini gündüzüne katarak Ayçin enkazından çalışan üyeleri kurtarmak için örgütlenmiş, seçimi kazanmış, Ayçin giderken arabalar arsalar dahil herşeyi satmış, koltuğa dımdızlak oturur oturmaz ilk iş 305 demiş, TİS'i halletmiş, önce hak hukuk demiş, kapısını herkese açmış, kin gütmemiş, yeni bir sendika yapısı ile yeni projeler düşünmüş olan Ali Kemal Başkan ve yönetimine bir özel kalem veya İdari İşler Müdürü, Çok mu? İsteyen herkes sendikaya gidip ne şartlar altında ne şekilde çalışıldığını görebilir, buradan atıp tutmaya benzemez. Gelelim size ; Tirajı düşük bir havacılık medya siteniz var, buradan istediğinizi yapacağınızı zannediyorsunuz. Peki bu korku neden, sizin amacınız sektör çalışanlarını bilgilendirmek mi yoksa Paparazzi mantıklı haber yapmak mı? Tek ricam saldırmadan ilkeli, kaliteli yayın yapın da sizi takip edelim, çamur politikası ile bu işlerin olmayacağını artık herkes biliyor. Yoksa o korktuğunuz sitenin ekmeğine yağ süreceksiniz emin olun.
  • Ben Atatürk Havalimanında özel bir havayolu şirketinde çalışıyorum. Sendika bizim şirkette örgütlenme faaliyetleri yapoyor. Fakat şirketten fazla katilim olmayınca ne yapsınlar.
  • Rekabetten bu kadar korkamyın yahu. Yeni site gelecek, reklam pastası daralacak diye böyle yazılar yazmaktansa bende mesainin daha faydalı işlere harcanabileceği kanaatindeyim.
  • 30 yasinda adam ne makam soforu arkadas, makam soforu diyoruz makam, fabrika mi isletiyor, sermayesini cebinden mi koyuyor ne makammis arkadas yaa kimsede utanma sıkılma kalmamis ihtiyaci mi var sanki 74 yasinda sursun arabasini kendisi, neyin havasini atacak alti ustu sendika baskani, bizim paramizla caka satmasin kimse arkadas maasini alsin isini yapsin
  • HAVA-İŞ SENDİKASI BAŞKANININ MAAŞINI BİLEN VAR MI?
  • Once mesai acilmayan otel nobetlerine el atsinlar sonra alirlar makam araclarini.
  • Geçmiş yönetim işveren ile kavga edip sonunda işçileri satardı.Mevcut yönetim işverenle kavga etmeden satıyor.Atilayın sendikayı emanet ettiği''Pırıl pırıl genç kardeşleri''görevlerini yapıyorlar.Aralarındaki fark yöntemlerde sadece.Sonuç aynı işçiler kaybetmeye devam ediyor.Saygılarımla.

HAVA İŞ'TE LALE DEVRİ!

Hava İş Sendikası'nda 24 yıllık Atilay Ayçin yönetimi geçen Aralık'ta el değiştirdi. Yeni sendika yönetimi belki de sendika tarihine geçecek 'sıfır propaganda, sıfır seçim çalışması' ile seçimlerden galip çıktı! Tabiki, bu başarı şu anki yönetimin kendi başarısı değildi. Öyle istendi ve oldu!

THY yönetimi ile sıcak ilişkileri olan sendika, 24 yıllık Atilay Ayçin'in takip edebildiğimiz dönemlerinde alıştığımız bir politika değildi. Ayçin, her koşulda THY ile ters düşmüş, sadece toplu iş sözleşmesi döneminde taraflar zoraki masaya oturmak zorunda kalmışlardı. O açıdan bu sendika yönetimi, havacılık sektöründeki sendikal anlayışın geleceği açısından çok önemli bir misyonu üstlendi. İşveren ile dirsek temasında olmak ile işverene teslim olmak arasındaki çizgiyi koruyabilirlerse çalışanlar açısından sorunsuz bir süreç yaşanabilir.

Sendika yönetimi, geçen ilk 4 aylık süreçte yönetim ile iyi ilişkilerin olmasını 305'in işe dönüşünü sağlayarak pozitif kullandı. Böylece sendika önemli bir kredi de kazandı. Bu kredi sendika yönetimini çalışan nezdinde epey bir süre idare eder gibi görünüyor. Ancak daha önceki yazılarımda da değindiğim gibi, 305 konusunun başka tavizlerin diyeti olma olasılığı çok yüksek ve sendika yönetiminin bu konudaki direncini açıkçası çok merak ediyorum.

Gelelim asıl konumuza...

Sendika yönetiminin asıl ilgilenmesi gereken konular üye sayısının artırılması, yeni şirketlerin sendikal örgütlülüğünün sağlanması ve mevcut sendikalı çalışanlarının haklarının korunması olması gerekirken sendika yönetiminin hem üzerine vazife olmayan işlere kalkıştığını hem de Lale Devri gibi bir şatafat hayal ettiklerini izliyoruz.

Duyduğumuz kadarıyla sendika yönetimi havacılık sektöründe yayın yapan çok sayıda havacılık sitesi varken durumdan vazife çıkarmış ve başkanın 5 bin TL maaşla istihdam ettiği özel kalem müdürüne havacılık sitesi kurdurmuş. Sitenin hedeflerinden biri de DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal'a yönelik  o haberleri yapan( Airporthaber) siteyi hedef almakmış. Çok etkileyici bir amaç öyle değil mi? Sendikanın yapması gereken bir dolu iş varken hedeflerini Airporthaber'e alternatif site kurarak kendince birilerinin silahşorluğunu yapmak herhalde bir sendikanın yapacağı iş değildir.

Sendika Başkanı Ali Kemal Tatlıbal'ın enerjisini daha farklı konularda harcaması gerekiyor. 5 bin TL maaşla özel kalem müdürü istihdam ediyorsan, çalışanlar için çok daha fazla mesai harcaman gerekecek. Ancak o mesaini ve enerjini böyle basit işlerle değil asıl işlerine verirsen çok daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Bu arada Ali Kemal Tatlıbal'ın bir de makam şoförü alacağını öğrendim. Atilay Ayçin'in Harput Ocakbaşı'ndaki yemeklerine söz edenlerin özel kalem müdürlü, makam şoförlü yeni sendika başkanına nasıl tepki vereceğini ise açıkçası çok merak ediyorum!

HAVA İŞ'TE LALE DEVRİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
02 Nisan 2014, Çarşamba 17:04 Çok mu başlıklı Tarih ve saatli arkadaşa başından sonuna kadar katılıyorum. Ey airport haber rekabetten korkma. Geceleri meydana gelen havacılık haberlerini SON DAKİKA sitelerinden öğreniyoruz. Geceleri sitenizi takip edecek bir personel calistirmiyorsunuz herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2nisan 13:40a ~ 5 yıl önce
Send bşk: 7300 tl maaş + 4 ikramiye + tis farkı Bşk yard: 6400+ 4 ikramiye + tis farkı Yönetim: 6000 tl Bu arada bu sendikaya torpili unutmayalım.bu yazılanlara ilave geldikleri yerden de dondurulmuş maas almaya devam mış.. Bolluk bereket adına,sorun cıkmadın artık sus payı gibi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Yeni sendika yonetimi geleli 4 ay oldu.Grevi çözduler. Isten atılan arkadaşları geri aldırdılar. Olumsuz bir kayıp olmadı biz çalışanlar adına. Ortalığı karıştırmak neden sevgili airport haber.Seviyeli doğru düzgün haber yaparsanız seviniriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok mu? ~ 5 yıl önce
Gecesini gündüzüne katarak Ayçin enkazından çalışan üyeleri kurtarmak için örgütlenmiş, seçimi kazanmış, Ayçin giderken arabalar arsalar dahil herşeyi satmış, koltuğa dımdızlak oturur oturmaz ilk iş 305 demiş, TİS'i halletmiş, önce hak hukuk demiş, kapısını herkese açmış, kin gütmemiş, yeni bir sendika yapısı ile yeni projeler düşünmüş olan Ali Kemal Başkan ve yönetimine bir özel kalem veya İdari İşler Müdürü, Çok mu? İsteyen herkes sendikaya gidip ne şartlar altında ne şekilde çalışıldığını görebilir, buradan atıp tutmaya benzemez. Gelelim size ; Tirajı düşük bir havacılık medya siteniz var, buradan istediğinizi yapacağınızı zannediyorsunuz. Peki bu korku neden, sizin amacınız sektör çalışanlarını bilgilendirmek mi yoksa Paparazzi mantıklı haber yapmak mı? Tek ricam saldırmadan ilkeli, kaliteli yayın yapın da sizi takip edelim, çamur politikası ile bu işlerin olmayacağını artık herkes biliyor. Yoksa o korktuğunuz sitenin ekmeğine yağ süreceksiniz emin olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değil mi ama? ~ 5 yıl önce
Değil mi canım kardeşim, değil mi? bunlar kadir kıymet bilmezler; ne kadar çok uğraştı bu yönetim, hatta hepsi grev çadırlarında günlerce sabahladılar bu personel hakları için değil mi? hele içlerinden biri var kızı baba sen greve çıkma seni de atarlar dedi diye greve dahi çıkmadı ama profesyonel yönetici oldu, değil mi güzel kardeşim mesela ilk icraatları T.İ.S 3 yıllık olarak yapmak oldu değil mi güzel kardeşim, hatta bu yönetim gelince sendikanın kapıları üyesine açıldı daha önce kapalıydı haklısın güzel kardeşim bak bir kez daha yazıyorum, kendi düşen ağlamaz, sonra acıyor baba diye bağırmayın sakın, baba acır demişti (TT) sana ve senin gibi düşünen kardeşlere iyi uykular saati kurmayın çalıp sizi rahatsız etmesin
ozel havayolu ~ 5 yıl önce
Ben Atatürk Havalimanında özel bir havayolu şirketinde çalışıyorum. Sendika bizim şirkette örgütlenme faaliyetleri yapoyor. Fakat şirketten fazla katilim olmayınca ne yapsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asd ~ 5 yıl önce
Rekabetten bu kadar korkamyın yahu. Yeni site gelecek, reklam pastası daralacak diye böyle yazılar yazmaktansa bende mesainin daha faydalı işlere harcanabileceği kanaatindeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sergio ~ 5 yıl önce
30 yasinda adam ne makam soforu arkadas, makam soforu diyoruz makam, fabrika mi isletiyor, sermayesini cebinden mi koyuyor ne makammis arkadas yaa kimsede utanma sıkılma kalmamis ihtiyaci mi var sanki 74 yasinda sursun arabasini kendisi, neyin havasini atacak alti ustu sendika baskani, bizim paramizla caka satmasin kimse arkadas maasini alsin isini yapsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
makam ~ 5 yıl önce
işte bu tip yerlere gelmek için insanlar ne mücadele veriyorlar gerek siyaset gerek bu tip makamlara gelmek istemelerinin sebebi insanları çok sevip onlara hizmet için tutuştuklarını zannetmiyorsunuz herhalde.
MAAŞ ~ 5 yıl önce
HAVA-İŞ SENDİKASI BAŞKANININ MAAŞINI BİLEN VAR MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 5 yıl önce
Once mesai acilmayan otel nobetlerine el atsinlar sonra alirlar makam araclarini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fark ~ 5 yıl önce
Geçmiş yönetim işveren ile kavga edip sonunda işçileri satardı.Mevcut yönetim işverenle kavga etmeden satıyor.Atilayın sendikayı emanet ettiği''Pırıl pırıl genç kardeşleri''görevlerini yapıyorlar.Aralarındaki fark yöntemlerde sadece.Sonuç aynı işçiler kaybetmeye devam ediyor.Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acıyo Baba ~ 5 yıl önce
Bugün kavga edip satıyordu dediğin o günkü yönetim sayesinde bu kadar hak hukuk kazandın be gafil şimdi otur bundan sonra neler kaybedeceğini düşün, mesela sözleşmenin 3 yıllık olmasından başlayabilirsin!!!! yapraklarını yerken kütür, kütür, sapına geline meeee(TT), sonra acıyo babaaa diye bağırma, baba acıyacağını söylemişti... anlayana
Acıyo Baba ~ 5 yıl önce
Bugün kavga edip satıyordu dediğin o günkü yönetim sayesinde bu kadar hak hukuk kazandın be gafil şimdi otur bundan sonra neler kaybedeceğini düşün, mesela sözleşmenin 3 yıllık olmasından başlayabilirsin!!!! yapraklarını yerken kütür, kütür, sapına geline meeee(TT), sonra acıyo babaaa diye bağırma, baba acıyacağını söylemişti... anlayana

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000