29 Haziran 2015, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Sevgili Murat bey,eleştirilerinizi normal karşılamakla beraber biraz fazla abartıyorsunuz nedeni ise tahminim size haberi uçuran veya sözüm ona sızdıran arkadaş sizi yanlış bilgilendiriyor Hava iş başkanının korumaları diye cümle görünce hakikaten güldüm sendikada sadece iki güvenlik görevlisi var onlarda Gnl. mrkz. güvenlikleri yani bina için silahlı demişsiniz doğrudur yalnız eksik bilgi yine, emekli polis tir çünkü. Sadece çiçek parasından bahsetmişsiniz eksik, mesela kürtaj paraları, protez diş paraları, market ödemeleri, sadece Adana temsiliciliği için her ay binlerce lira, bazı şubelerin 60 ila 70 bin tl yemek paraları ve sayamadığım onlarca kalem harcamalar ve eski parayla 3 trilyon 200 milyon borç, şimdi sizden bir okur olarak ricam lütfen bir gün zahmet buyrun ve sendikaya gidin kendi gözünüzle görün ve belgelerini isteyin inanın istediğiniz belgeleri vereceklerdir size, son söz bence size bu haberleri getiren arkadaşıda yanınıza alın çünkü biraz fazla sıkmış. Kolay gelsin...
  • MURAT KARDEŞİM YAZINI İLK OKUDUĞUMDA "VAY BE DEDİM,İŞTE YENİ BİR UĞUR MUMCU,EMİN ÇÖLAŞAN,CAN DÜNDAR,UĞUR DÜNDAR V.B BİR GAZETECİ DAHA GELİYOR " DEDİM AMA YANILMIŞIM MAALESEF. NE OLDU DA 3 GÜN SONRA YAZIYA TEKZİP GETİRİP SEHVEN YAZILMIŞTIR DEYİP TE GERİ ADIM ATTIN ANLAYAMADIM. SEN ÖZGÜR (!) BASIN MENSUBU OLARAK BU ŞEKİLDE GERİ ADIM ATABİLİYORSAN THY TEKNİK TE ÇALIŞAN METALCİLERİ DÜŞÜN BİR DE BASKILARA NASIL DAYANACAKLAR DİYE HAAA BU ARADA BELKİ BİLGİN VARDIR,BELKİ YOKTUR BİLEMEM AMA 06/07/2015 PAZARTESİ DEN İTİBAREN SENDİKA DEĞİŞTİRMEYENLER İÇİN GÖZDAĞI KIYIMLAR BAŞLIYOR BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM.
  • O iftara beni niye çağırmıyorlar çok üzüldüm bak şimdi... Aylık 45 lira kesmeyi biliyorlar..gelen gideni arattı gerçekten helal etmiyorum bu parayı hiçbirine... HAk hukuk kalmadı ülkede ilahi adalete havale ediyorum hepsini..
  • Bu haberden sonra THY yönetiminin tekzipiyle sanki Çelik-iş kanuni olarak çoğunluğu sağlamış ta yetki alacakmış gibi bir haber yapılarak çekilmiş kulağın acısıyla yanlı haber yapmaya başladılar.Kusura bakmayın ama yayınlanmayan yorumlarla,yönetime yaranma oyunlarıyla "çelik işten istifa edenler PTT ye giderek istifa ettikklerine dair dilekçe sunmaları gerekiyor aksi halde 1 ay boyunca çelik işe üye olarak kalıcaklardır. e devletten istifa yetmiiyor...." yorumuyla kimsenin gözünü korkutamazsınız.THY çalışanı sarı sendika olan Çelik-iş'i değil hakkın,haklının,işçinin yanında olan DİSK'i istiyor.İstiyor ve adamlar gelip burada gövde gösterisi bile yapmadı.Çelik iş kadar elemanlarını salıp buraya propaganda yapmadı.Ona rağmen en fazla katılım sağlayan sendika oldu.Adnan Serdaroğlu'nun dediği gibi yüreğiniz varsa kahpeliklere,belaltılara başvurmadan sandıkları koyun hangara kapalı usül,açık sayımlı seçim olsun.

Hava İş üye aidatlarını nerelere akıtıyor?

Hava İş Sendikası, THY Teknik A.Ş’den umudunu kesti ve işi Allah’a havale etti. Açıklamalarında “Ahiret var” diyorlar… Onu hepimiz biliyoruz. Hatırlatmanıza gerek yoktu. Yine de eksik olmayın!

Hatırlarsanız Yargıtay kararından önce Hava İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, “Baloncuları sendikalı yapacağız” diye demeç vermişti. Ben de o gün bu haberi okuyunca, “ Ellerinizdeki balonları patlatmayın da sakın” diye twitter üzerinden yorum yapmıştım. Aynı günün akşamında Yargıtay’ın Teknik A.Ş kararı geldi. Yani dediğim gibi, Dimyat’a pirince gitmeye niyetlenirken evdeki bulgurdan olmuşlar, ellerindeki iki balondan küçük olanı patlamıştı. Bu başarısızlığın sebebine ne derseniz deyin? İş bilmezlik deyin, vurdumduymazlık deyin, basiretsizlik deyin… İstediğinizi diyebilirsiniz, çünkü artık bir önemi yok.

Bir koltuk, bir masa ile sendikacılık yapılabileceğini sanarak en büyük hatayı yaptılar. Bilmedikleri bir işe soyundular, boylarının ölçüsünü almaları bir buçuk yıl sürdü. Şimdi şuursuzca sağa sola saldırmalarının sebebini anlayabiliyor musunuz? Haftalık yönetim kurulu toplantısına bile katılamayacak kadar kimyaları bozuldu.

Eğer 20 bin üyeli bir sendikanın başkanlığını yapıyorsanız, eleştirilmeye de açık olacaksınız. Rahatsız olabilirsiniz, zaten siz rahatsız olursanız biz huzurlu oluruz. O yüzden doğruları yazmaya ve THY çalışanları adına lale devri çocuklarına o koltuğun hakkını vermedikleri sürece attıkları her adımın hesabını sormaya devam edeceğim.

Mesela bıkmadan usanmadan şunları soracağım.

-Yılda bir milyon TL çiçek parası veriyor dediğin Atilay Ayçin, 2007 model Volkswagen Passat otomobile biniyordu. Ama sen göreve gelir gelmez altına son model Audi A6 marka lüks otomobil çektin!

-Yılda bir milyon TL çiçek parası veriyor dediğin Atilay Ayçin, makam aracını kendisi kullanıyordu. Ama sen ne yaptın, altına otomobil çekmekle kalmadın bir de şoför aldın!

-Yılda bir milyon TL çiçek parası veriyor dediğin Atilay Ayçin, işverenle kavgalı olmasına rağmen hiç koruma kullanmadı. Ama sen işveren desteğiyle göreve gelmene rağmen kimden korktuysan kendine koruma ordusu kurdun. Üstelik neyi ıspat etmeye çalıştığını bilmiyorum ama korumaları silahlı ve telsiz kulaklıklı CIA ajanları gibi etrafında döndürdün durdun.

-Yılda bir milyon TL çiçek parası veriyor dediğin Atilay Ayçin, toplu organizasyonları mütevazi salonlarda yapardı. Ama sen ne yaptın, her birine 70 bin TL civarında para ödeyerek eğitim semineri adı altında haftasonları Abant tatilleri düzenledin. Kaldı ki, şunu hep söylüyorum. Bu personelin tatil yapacak parası var, tatil yapacak zamanı yok. Sen daha az çalışmalarını sağlayıp vakit kazandıracağına parasını verip tatil yaptırarak aklınca kolayına kaçtın.

-Yılda bir milyon TL çiçek parası veriyor dediğin Atilay Ayçin’in kendine ait bir sekreteri yoktu. Bütün yönetim tek bir sekreterle işleri yürütüyordu. Ama sen ne yaptın, özel sekreterle birlikte bir de özel kalem müdürü istihdam ettin.

-Yılda bir milyon TL çiçek veriyor dediğin Atilay Ayçin, basın açıklamalarını internete koyardı, oradan herkes alır haberini yapardı. Sen ne yaptın, haberlerini yapsın diye aylık 5 bin TL’ye muhabir kiraladın.

-Yılda bir milyon TL çiçek parası veriyor dediğin Atilay Ayçin, yıllarca Bakırköy’deki o eski binada sendika faaliyetlerini yürüttü. Ama sen burası gösterişli değil diye tutturdun, yeni bir yer bulmak için her yana haber saldın. Ama biliyorsun ki, önemli olan bina değil içinde ne yaptığındır! Bir tek bunu anlamadın!

NEDEN HEP WYNDNHAM OTEL?
Şimdi gelin Ali Kemal Tatlıbal ile Güneşli’deki Wyndham İstanbul Petek Otel’in sahibi arasında nasıl bir ilişki olduğuna bir göz atalım.
Biliyorsunuz Ali Kemal Tatlıbal, düğününü Güneşli’deki Wyndham İstanbul Petek Otel’de yaptı. Hatta nikah şahidi de THY’nin eski Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu idi. Buna bir nevi ödeşme de diyebiliriz. Ali Kemal Tatlıbal’ın 305 olayında çalışan aleyhine şahitliğine karşı Topçu da kayıtsız kalamamamıştı ve nikah şahidi olmuştu!

Neyse…
Öğrendiğim kadarıyla Wyndham Otel’in sahibi ile Tatlıbal’ın arası iyiymiş. Yani Hava İş Sendikası’nın organizasyonlarda bu oteli tercih etmesi tesadüf değilmiş! Bildiğiniz gibi Hava İş geçen yıl da başta iftar organizasyonu olmak üzere otele para kazandıracak bazı organizasyonları burada yaptı. Bu yıl da otelde ilk iftarını verdi. Üstelik bu yıl iftara 2500 civarında bir başvuru olmuş. Üç ayrı akşam için rezervasyon planlanacakmış. Bu iftarlar bedavaya yapılmıyor ya! Geçen Cuma ilk grup için 550 kişilik iftar masası hazırlandı. Kişi başı 69 TL’den 550 masa için ödenen para 37 bin 950 TL yapıyor. Biraz pazarlıkla belki aşağıya çekilebilir. Ama arkadaşın oteline tek gece için ödenen rakam yine de fena değil! “ Para dosttan kazanılır” diye bir söz var. Bu da o hesap…

Daha bitmedi…

Şimdilerde sendika kendisine yeni bir bina bakıyor ya… Satın almayacaklarmış o binayı. Kiralayacaklarmış. Hem de kiralamayı düşündükleri bina kimin biliyor musunuz?

Hadi tahmin edin.

Evet bildiniz.

Wyhndam İstanbul Petek Oteli’nin sahibinin.

Çobançeşme’de dört katlı bina için, satın almak yerine kiralamak seçeneği ağır basıyormuş. Tabi ya, arkadaş her ay tıkır tıkır parasını kazansın. Üstelik garanti kiracı. Her ay aksatmadan öder kirasını. Ne diyelim hayırlı işler olsun.

Ama yine de haklarını yememek lazım. En azından yılda bir milyon TL çiçek parası vermiyorlar!

Not: Milletvekili Metin Külünk, Hava İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ve THY Teknik yöneticilerinin yemekte bir araya geldiğine ilişkin bölüm, taslak metninde iken yazıya sehven konulmuştur. Düzeltir, okuyuculardan özür dilerim.

 

Hava İş üye aidatlarını nerelere akıtıyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (79)

goniz ~ 3 yıl önce
Sevgili Murat bey,eleştirilerinizi normal karşılamakla beraber biraz fazla abartıyorsunuz nedeni ise tahminim size haberi uçuran veya sözüm ona sızdıran arkadaş sizi yanlış bilgilendiriyor Hava iş başkanının korumaları diye cümle görünce hakikaten güldüm sendikada sadece iki güvenlik görevlisi var onlarda Gnl. mrkz. güvenlikleri yani bina için silahlı demişsiniz doğrudur yalnız eksik bilgi yine, emekli polis tir çünkü. Sadece çiçek parasından bahsetmişsiniz eksik, mesela kürtaj paraları, protez diş paraları, market ödemeleri, sadece Adana temsiliciliği için her ay binlerce lira, bazı şubelerin 60 ila 70 bin tl yemek paraları ve sayamadığım onlarca kalem harcamalar ve eski parayla 3 trilyon 200 milyon borç, şimdi sizden bir okur olarak ricam lütfen bir gün zahmet buyrun ve sendikaya gidin kendi gözünüzle görün ve belgelerini isteyin inanın istediğiniz belgeleri vereceklerdir size, son söz bence size bu haberleri getiren arkadaşıda yanınıza alın çünkü biraz fazla sıkmış. Kolay gelsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MURAT KARDEŞİM ~ 3 yıl önce
MURAT KARDEŞİM YAZINI İLK OKUDUĞUMDA "VAY BE DEDİM,İŞTE YENİ BİR UĞUR MUMCU,EMİN ÇÖLAŞAN,CAN DÜNDAR,UĞUR DÜNDAR V.B BİR GAZETECİ DAHA GELİYOR " DEDİM AMA YANILMIŞIM MAALESEF. NE OLDU DA 3 GÜN SONRA YAZIYA TEKZİP GETİRİP SEHVEN YAZILMIŞTIR DEYİP TE GERİ ADIM ATTIN ANLAYAMADIM. SEN ÖZGÜR (!) BASIN MENSUBU OLARAK BU ŞEKİLDE GERİ ADIM ATABİLİYORSAN THY TEKNİK TE ÇALIŞAN METALCİLERİ DÜŞÜN BİR DE BASKILARA NASIL DAYANACAKLAR DİYE HAAA BU ARADA BELKİ BİLGİN VARDIR,BELKİ YOKTUR BİLEMEM AMA 06/07/2015 PAZARTESİ DEN İTİBAREN SENDİKA DEĞİŞTİRMEYENLER İÇİN GÖZDAĞI KIYIMLAR BAŞLIYOR BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ilahi adalet ~ 3 yıl önce
O iftara beni niye çağırmıyorlar çok üzüldüm bak şimdi... Aylık 45 lira kesmeyi biliyorlar..gelen gideni arattı gerçekten helal etmiyorum bu parayı hiçbirine... HAk hukuk kalmadı ülkede ilahi adalete havale ediyorum hepsini..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tekzip ~ 3 yıl önce
Bu haberden sonra THY yönetiminin tekzipiyle sanki Çelik-iş kanuni olarak çoğunluğu sağlamış ta yetki alacakmış gibi bir haber yapılarak çekilmiş kulağın acısıyla yanlı haber yapmaya başladılar.Kusura bakmayın ama yayınlanmayan yorumlarla,yönetime yaranma oyunlarıyla "çelik işten istifa edenler PTT ye giderek istifa ettikklerine dair dilekçe sunmaları gerekiyor aksi halde 1 ay boyunca çelik işe üye olarak kalıcaklardır. e devletten istifa yetmiiyor...." yorumuyla kimsenin gözünü korkutamazsınız.THY çalışanı sarı sendika olan Çelik-iş'i değil hakkın,haklının,işçinin yanında olan DİSK'i istiyor.İstiyor ve adamlar gelip burada gövde gösterisi bile yapmadı.Çelik iş kadar elemanlarını salıp buraya propaganda yapmadı.Ona rağmen en fazla katılım sağlayan sendika oldu.Adnan Serdaroğlu'nun dediği gibi yüreğiniz varsa kahpeliklere,belaltılara başvurmadan sandıkları koyun hangara kapalı usül,açık sayımlı seçim olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000