16 Eylül 2013, Pazartesi
Sefa İNAN
Sefa İNAN sefainan@gmail.com
  • Cok dogru soylemissiniz ozel sektorde de orgutlenmek gerek..bunu da halen pegasusta olan ve sendika yonetimine muhalefet olan Bahadir Altan yapar herhalde...orda bi sendika kurup merakli oldugu koltuga otursun:)
  • thy ao. tarafından uçuş personeli için 36 saat olarak uygulanan dinlenme süresinin 24 saat olarak değiştirilmesi yönünde yapılan tek taraflı değişikliğin mahkeme tarafından atanan bilikişice hukuka aykırı olduğu ve iptalinin gerekeceği tespit edilmiştir.bence başarısız denilen hava işin bir başarısıdır.thy nin hukuksuzluklarına bir yenisi daha ispatlı ve delilli olarak eklenmiştir.
  • o paraya değil annemi. yedi ceddimi calistiririm sasirdinmi arkadasim sen sanki bana uçak imal ediyosun sirtinda kirbacla tarkan filrindemi oynuyosun .istersen bu sartlari ve alınan parayi yazan bi ilan verelim ve başvuran alınacak diyelim kaç milyon kişi başvurur haberin varmi senin. yok anani calistirirmiymis boyle komedi ajitasyon gorulmedi .ha bu arada o calisan arkadaşlar acaba isten ayrilsa birakin Türkiye dünya ve evren sinirlari içerisinde bu özelliklerine bu parayi verecek başka bir kurum şirket vakit bakkal manav vb bulubilirlermi:-) :-) :-) :-)
  • AKP HAVA İŞ'e BAKAN YEĞENİ ADAY ATADI 26. Olağan Genel Kurul’da Atilay Ayçin’in karşısına kendi adayıyla çıkan pilot Bahadır Altan’ın başını çekti Gökkuşağı Hareketi’nden sonra,bu gruptan ayrılan Emek Meclisi’nden Ali Gülçiçek, Hava-İş Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Son aday ise THY Reform Hareketi adıyla ortaya çıkan Ömer Önder Haberdar. Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yeğeni olan Haberdar,Başbakan Erdoğan’ın ve AKP’nin önde gelenlerinin kurucularından olduğu Birlik Vakfı gençlik örgütlenmesi Genç Birlik’in uzun süredir Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor.
  • Way bee lise mezunu 6500 TL mi alıyor??
  • Topçu Hava Yolları
  • hava iş kanunen kaldırılmış bir grev hakkını geri kazanan sendikadır ve bence büyük başarıdır hava iş hali hazırda hataları olsada şirket yanlısı olmayan duruşunu bozmayan grev hakkının geri alınmasının yanında bir çok hak kazanmış bir sendikadır..bunun yerine ne olduğu kimin tarafında olduğu bilinmeyen yeni birileri neden denensin.
  • airporthaber ve Sefa Bey'in düzenli bir takipçisi olarak yazıyorum. inanılır gibi değil, bir insan bu kadar nasıl yanlı yazabilir? ben ne Atilay'ı ne de Türk hava yolları yönetimini tanımam ama bu köşenin ve Sefa Bey'in hakkını vermek lazım, Sefa bey bir sektör emekçisi ve çok yoğun bir bilgi birikimi var ve ben uzunca bir süredir bu köşeden sektöre yönelik çok istifade ettim ama son 1 yıla bakıyorum, varsa yoksa sendika ve atilay, bunu anlamak zor, Sefa Bey haza beyefendi birisi ancak insan gerçekten daha objektif ve teknik yazı bekliyor, Sefa beye sorduğumda maalesef teknik havacılık ve sektörel yazıların bu sayfalarda rating yapmayacağını dile getiriyor, bence bu doğru değil, bu sayfaları okuyanların tamamına yakını sektör emekçisi ve öğrenme odaklı insanlar, peki bu bir gerçekken neden bu sütun hep havaiş lehine kısır bir sendikal meseleye adanıyor? bunu anlamak imkansız, Sefa bey her seferinde Atilay'ı da beğenmediğini belirtiyor ancak...
  • NE GARİB KİM KİMİN ADAMI DÜN AYÇİNİN YALAMASI BU GÜN BAŞKASININ VE BUNLAR ARKADAŞLARINI ARKADAN VURAN KENDİNDEN OLMAYANLARI TU KAKA İLAN EDENLER ACABA NE DERECE SENDİKACILIK YAPARLAR ÇALIŞAN VE İŞTEN ATILAN ARKADAŞINA BAŞKA ŞİRKET YÖNETİCİSİNE O YARAMAZ DİYENLER BU TOPLUMA SENDİKACILIK YAPAMAZLAR BASİRETLİ DİK DURANLAR SENDİKACILIK YAPAR İŞ VERENCİLER DEĞİL AYÇİN AS AS DİYE BAĞILIRKEN İÇERDE SÖZLEŞME İMZALAYAN SAHTE KAHRAMAN
  • Sayın yazar "Gökkuşağı- Emek Meclisi-Değişim Hareketi-Reform Grubu ve mevcut sendika yönetimi, yazı tarihim itibarı ile genel kurul çalışmaları yapıyorlar. 5 ayrı grup. “Bölünün, parçalanın ve Ayçin grubunu kazandırın ”emi?" Cümlenizde bir an kendimi gördüm, anladımki ben huysuz ihtiyarı anlatıyorsunuz. Beni anlattığınızı nasılmı anladım. Çünkü benim gözümü öyle bir hırs bürümüşki tek. Derdim iktidar olmaktır. Benden başkası bu koltuğa oturamaz. Asla bu koltuğa ortak istemem. Hele daha önce beraber çalıştığım ama şimdi başka gruplarda faliyet göstererek bana ihanet edenler asla oturamaz. Onlar oturacağına şu andakiler bizi sömürmeye devam etsin razıyım. Bu koltuğa ben oturmayacak isem onlarda oturmasın asla onlarla birleşmem. Bu sözlerimi kimse üzerine alınmasın. Tamamen huysuz bir ihtiyar olan kendimi anlatıyorum. İnsan ihtiyarladıkça kendini daha iyi tanıyor bu nedenle sizde beni tanıyın istedim. Sevgiyle kalın.

HAMDİ TOPÇU’NUN TEK DOĞRUSU VE “SENDİKAL HİLELER”

Bildiğiniz gibi, Hava-İş Sendikası, THY'nin grev kırıcı uygulamalarının durdurulması için mahkemeye başvurmuş, mahkeme de ihtiyatı tedbir kararı almıştı.(Mevcut işe alımları durdurma…) Ancak bu karar, uygulamaya konulamadan; önce ertelendi, sonra da, Yargıtay'dan döndü. Hatırlayacağınız üzere, 22. Yargıtay Hukuk Dairesi, 5'inci İş Mahkemesi'nce verilen ihtiyatı tedbir kararını, 8 gün gibi rekor bir sürede ele alarak bozmuştu.

Bu dava geçen hafta İstanbul Çağlayan Adalet Sarayı'nda bulunan 5'inci İş Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlandı. Ancak, bu sefer de, THY yönetiminin reddi hâkim kararıyla dava sürüncemede bırakıldı. Davaya komisyonun kararının ardından devam edilecek.

THY, Reddi hâkim talebiyle davanın uzamasını ve zaman geçirmeyi amaçlıyor. THY yönetiminin, grev uygulamasının başından beridir yaptığı bir taktiktir bu.  Çünkü biliyorlar ki; delillerle, belgelerle her şey ortada. Kendi lehlerine bir karar çıkması olanaksız. Grev kırıcılıklarının mahkeme kararıyla da eninde sonunda kanıtlanmış olacağı kesin, ama, THY’nin zamana gereksinimi var.

Diyelim ki; Mahkeme gereğini yaptı ve THY’yi grev kırıcılığı yapmakla suçlayıp, grev uygulaması başladığından itibaren aldığı tüm çalışanları ve bundan sonra her uçak alımı için gereksindiği elemanların alımını yasakladı. Ne olacak? Tabii ki THY’nin büyüme planları suya düşeceği gibi grev müddeti boyunca aldığı personeli çıkartmak zorunda kalabilir.

Peki, böyle mi olmalı? Yasalar, THY’nin veya Hava-İş in yüzü suyu hürmetine yapılmış değil. Yasalarımız, Grev yapanlara da, şirketlere de, belirli haklar vermiş. Yani, birbiri ile anlaşamayıp greve giden tarafların uyması gereken, kurallar koymuş. Bu kuralların koyulmasının sebebi, her iki tarafın karşılıklı yaptırımlardan etkilenerek, masaya oturup, ortak bir noktada anlaşmaya gitmesidir.

Şirketlere; grev uygulaması durumunda, Lokavt ilan edip etmeme hakkını tanırken, sendika ve grevci işçilere de; “sizler, grev yaptığınız sürece,  işveren yeni işçi alımı yapamaz” diyerek, pazarlık şanslarını eşit kılmış. Grev boyunca işveren, işçi alamazken; buna karşı grev yapan işçi de maaş alamıyor. Her ikisi de mağdur olacak ki, masada ortak noktada buluşabilsinler. Son derece mantıklı.

Hal böyleyken, THY’nin grev süresince işçi alımı yaptığını, değil mahkeme, sağır sultan bile duydu. Bu gerçeği, Hamdi Topçu’nun geçen haftaki konuşmasında, “Benim her ay uçağım geliyor, ne olacak?” serzenişinde bulunan Hamdi Bey’e cevap olarak, yasalarımızı göstermeniz yeterli.   

Sevgili Hamdi Topçu; geçen hafta katıldığın bir programda; Grev yasal haktır diyorsun, ama, yasa dışı yollardan grev kırıcılığına devam ediyorsun. Oyunun kurallarını Hava-İş yazmadı. Bu kurallara göre senelerdir işçi-işveren ilişkileri yürütülüyor. THY’nin yaptığı;15 pulla oynanan tavla oyununu, 16 pulla oynamaya çalışmak gibi bir şey.

Bir an düşündüm de, Bu grev uygulamasında çalışanlar biraz daha katılımcı olabilselerdi ( Bu konuda tabii ki  Hava-İş yönetimi de çok suçlu)  THY’den istenilenden fazlasını alabilirlerdi.  Bu kadar düşük grev katılımına rağmen THY yönetimi sacını başını yoldu. Ya katılım yüksek olsaydı?

 Bu konuda benim anlayamadığım;  yazılı, görsel, internet medyacılığının suskunluğu. Ya, sevgili medya! Bu kadar da duyarsız olunmaz ki.

Bir kere de paradan, avantadan yana olmayıp, mazlumdan yana olun. Hatta mazlumdan yana da olmanıza gerek yok; sadece bir kerelik objektif olun ve doğru neyse, onu yazın. Kısaca, 2+2=4 deyin be kardeşim. Dansöz NANA gibi, devamlı kırıtıp, rüzgâr nereye doğru esiyorsa oraya dönmeyin.  

Bunların yanı sıra; Hamdi bey, kabin ekibinin maaşları il ilgili soruya; lise mezunu kabin amirinin eline ayda 6500 TL geçiyor, biz bu paralara acımıyoruz diyor.

Demesine diyor da, kabin ekibi ile ilgili yaptıkları ile “biz bu paralara acımıyoruz” söylemi birbirine tezat oluşturuyor.  

Nasıl mı?

Hamdi beye soralım bakalım;  Anadolu Jet’in seferlerini, neden Sun Express i le yapmış? Ekip maliyetleri için değil mi? Anadolu Jet’in uçaklarını geriye verip Sun Express den uçak kiralamak neyin nesi idi? Bu uygulamalar, ekip maliyetleri için yapılmamış mıydı? Cevaplayın Lütfen.

Part Time kabin memuru uygulaması neden başlatılmış?  Yüksek ücret alan kabin memurlarını emekli edip yerlerine düşük ücretli ekiplerle doldurmak için değil mi?

Verilen ücretlere acımıyorsa, bu uygulamalar nedir?

Hamdi Bey; dersini yine iyi çalışmamış sanırım.  Savunulan ve sunulan bilgilerin birbiri ile çelişmemesi ve doğruları içermesi gerekiyor.

Durun bitmedi. Hamdi Bey; uçuş personeli ayda 110 saat, üç ayda 300 saat, yılda ise 1000 saat uçurulabilir diyor ve doğru söylüyor. Ancak, biz bu saatleri 80 saate çektik ve 80 saat üzerine üç kat fazla mesai veriyoruz diyor. Bu da doğru ama, bu uygulama en az 20 senedir var.

Yeni bir uygulama imiş gibi servis etmeye ne gerek var? Ayrıca, bu uygulama, Hamdi beyin dediği gibi, tüm uçuş ekiplerinde aynı değil; pilotlarda 70, kabinde ise 80 saattir. Topluma yanlış bilgi aktarmayalım lütfen.  

Bu uygulamayı şimdiye kadar kaldırmamalarındaki sebep, uçuş ekiplerinin; 70- 80 saatin üstündeki her uçuşa, üç kat mesai alacağım diyerek kural dışı uçmalarının sağlanması içindi. Bu uygulama sonucunda, 110 saati aşkın bir dolu uçuş yapıldı. Bu fazla uçuşlar, alan veren memnun olduğundan, raporlanmadı.

Kısaca, insanların para zaafından yararlanıp kuralların çiğnenebilmesi için bir nevi DOPİNG yapıldı da diyebiliriz.   

Bu konuda sonuç olarak;

Tabii, al karşına yandaş medyanı konuş dur. “Kontra soru yok,  Burada yanılıyorsunuz efendim” diyen yok. Ohhh, ne ala memleket.  Aslında konuyu tam olarak bilen medya mensubu da yok. “Laf olsun torba dolsun” misali yazıp, çizip birde bizlere izlettiriyorlar. Bu yanlı ve boş programların yanı sıra işin özüne inmeyen köşe yazıları, bir şekilde patronlarının ilişkilerini güçlendirmeye yarıyor.

Hamdi beyin konuşmalarında, bir tane haklı olduğu konu var. Hava-İş Sendikasının senelerdir bir başka havayolunda örgütlenememiş olması.   

Hamdi bey, “gidin kardeşim başka kapıya, biraz da orada oynayın” demek istiyor.

Son derece haklı. THY personelinin verdiği aidatlar yeter diyerek, Hava İş Sendikasının  hiç bir yönetimi özel şirketlerde şimdiye kadar  örgütlenmeye uğraşmadı. Adeta,” Bir dönüm bostan, yan gel yat Osman” misali toplu iş sözleşmesi aşamasında ortaya çıkıp sonra adeta kış uykusuna yatıyorlar.

THY’nin ücretlerinin, özel şirketlerden yüksek olması, özel şirketlerde sendikanın örgütlenip toplu iş sözleşmesi yapamamasındandır. Bu durum THY’yi rekabet ortamında açığa düşürüyor.  Aslında özel şirketlerde de sendikanın örgütlenmesi şart. Bunun şimdiye kadar yapılamamış olması, yapılamaz anlamına gelmez. Güçlü ve güvenilir bir sendika yönetimi bunu pekâlâ başarabilir.  

Yukarıda yazdıklarımda bir tane yanlış varsa, anında yorum atın, beni yalanlayın. Biliyorsunuz ki, yazdığım konuya ilişkin tüm yorumlarınızı onaylıyorum. Hadi bakalım Hodri meydan.

  Benim; ne THY ile ne de Hava-İş Sendikası ile alıp veremediğim bir şey olamaz. Birisi; senelerdir ekmeğimi kazandığım şirket, diğeri ise; üye olarak, senelerce aidat ödediğim sendika. Bu nedenle, her iki kurumumuzun yöneticilerine değil kurumsal yapılarına saygı duyarım.

ŞİMDİ DE GELELİM YAKLAŞAN SENDİKA SEÇİMLERİNE;

Dernekler; yönetim kurullarına aday bulamazken, konu sendika olunca ne hikmetse aday ve yönetim patlaması yaşanıyor. Bu grupların hepsinin işçinin hak ve çıkarları için çalışacağına inanmak zor.  Yalancının mumu bu konularda yatsıya kadar değil, devamlı yanıyor bilesiniz. Seçimi bir kaptırdınız mı, en az 24 sene daha kalırlar.  Tüzük değişikliği, genel kurulda kabul edilirse uygulanır. Yani tüzük değişecek, en fazla iki dönem kalınacak falan şimdilik hikâye. Geçen genel kurulda da, geçmişe yönelik aidat borçları alınmayacak diye karar alınmıştı, ne oldu? İşin içinde para olunca, genel kurulda verilen ortak karara rağmen, mevcut sendika yönetimi bu paraları çatır, çatır aldı.     

Gökkuşağı- Emek Meclisi-Değişim Hareketi-Reform Grubu ve mevcut sendika yönetimi, yazı tarihim itibarı ile genel kurul çalışmaları yapıyorlar. 5 ayrı grup. “Bölünün, parçalanın ve Ayçin grubunu kazandırın ”emi?

Delege seçimlerinde, neler dönecek, neler…

 Kazanmak için her şey mübah sayılmış bir kere.  Üye ve delege bilinçsizse mevcut yönetime gün doğar.  THY personelinin de bu konularda bilinçli olmadığını yakinen bilirim. Oylamaya bile nazlanarak gelirler. (24 senelik iktidarda başka nasıl kalınabilirdi ki)

Sendika yönetimi ise delege seçimlerinin işyerlerine göre günlerini belirlerken en çok oy alabileceği bölümü ve ekibi seçer. Kasayı elinde tutan sendika yönetimi, kendilerine oy versin diye evlerden adam toplar ve özel araçlarla getirip götürür. Oy kullanmak isteyene taksi ücretleri nakit ödenir. (tabii ki kendilerine oy kullanacak olanlara) Hasta olanların, raporluların, nöbet izninde olanlar, senelik izindekiler, mazeret izni kullananların, hatta koltuk değnekleri ile kollarına girilerek oy kullanmaya getirilen üyeleri bilirim.

İşin daha da komik yanları var.  Bakın şimdi…

300 delege ile seçime girilecek. Yani üyeler 300 delege seçebilir. Ancak sakın bu 300 delege THY çalışanından olacak sanmayın. THY’nin 9000 kokpit ve kabin çalışanının yanı sıra, THY Tekniğin ise 2500 çalışanı var. 11500 üye… Bunların hepsi aynı yere oy verse sadece delege sayısının 1/3 ünü kazanır. (ortalama 100 delege) Kısaca bu kadar çalışanın oyu bile seçimi kazanmaya yetmiyor.

Mevcut sendikanın yönetim-denetim-disiplin kurul üyeleri doğal delege. Yani kafadan 15 buradan. Bunların yanı sıra, Sabiha Gökçen ve TEC ve Anadolu delegeleri var.

Ayrıca aldığım duyuma göre, Hava-İş Sendikası, seçimlerde ATLAS-ONUR VE PEGASUS’tan delege alabilmeleri için oralarda üye yapmaya başlamış. Bu seçilmiş üyeler, aynı bölümde başka üye olmadığından direk delege olarak seçime katılabiliyorlar. Bu şirketlerin her iş kolundan birer üye yapsalar al sana bir dolu THY dışından delege.  Bunların yanı sıra havacılık dışındaki taşımacılık iş kolundan üye yapıp oradan delege de getirebilirler.

 Unutmayalım evdeki hesap çarşıya uymaz.

 Bu seçimde daha ne oyunlar dönecek, bekleyip görün. Ben, ufak ufak tüyo vermeye ve sendika yönetimine aday olanları uyarmaya çalışacağım.

Haftaya yine gerçeklerde buluşmak üzere… Sağlıcakla kalın.

 NOT/ Kişisel bloğumda buraya sığdıramadığım ve yerli medyamızda hiç yazılmamış bir dolu habere yer veriyorum. Genelde ilgilenebileceğiniz ve okumak isteyeceğinizi düşündüğüm yabancı haberleri Türkçe olarak sunmaya çalışıyoruz.

Airporthaber deki haberlerin yanı sıra bir hiçbir yerde yayınlanmamış yabancı haberleri de izlemek isterseniz, bir göz atmanızı tavsiye ederim.  Örneğin; www.sefainan.com  da THAI AIRWAYS in kırım yapan A330-300 kazasının nedenini okuyabilirsiniz. 

HAMDİ TOPÇU’NUN TEK DOĞRUSU VE “SENDİKAL HİLELER”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

pegasuslu ~ 5 yıl önce
Cok dogru soylemissiniz ozel sektorde de orgutlenmek gerek..bunu da halen pegasusta olan ve sendika yonetimine muhalefet olan Bahadir Altan yapar herhalde...orda bi sendika kurup merakli oldugu koltuga otursun:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hukuksuzkuk ~ 5 yıl önce
thy ao. tarafından uçuş personeli için 36 saat olarak uygulanan dinlenme süresinin 24 saat olarak değiştirilmesi yönünde yapılan tek taraflı değişikliğin mahkeme tarafından atanan bilikişice hukuka aykırı olduğu ve iptalinin gerekeceği tespit edilmiştir.bence başarısız denilen hava işin bir başarısıdır.thy nin hukuksuzluklarına bir yenisi daha ispatlı ve delilli olarak eklenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
o paraya ~ 5 yıl önce
o paraya değil annemi. yedi ceddimi calistiririm sasirdinmi arkadasim sen sanki bana uçak imal ediyosun sirtinda kirbacla tarkan filrindemi oynuyosun .istersen bu sartlari ve alınan parayi yazan bi ilan verelim ve başvuran alınacak diyelim kaç milyon kişi başvurur haberin varmi senin. yok anani calistirirmiymis boyle komedi ajitasyon gorulmedi .ha bu arada o calisan arkadaşlar acaba isten ayrilsa birakin Türkiye dünya ve evren sinirlari içerisinde bu özelliklerine bu parayi verecek başka bir kurum şirket vakit bakkal manav vb bulubilirlermi:-) :-) :-) :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ağlak ~ 5 yıl önce
başvursun ozaman isteyen
sendika org ~ 5 yıl önce
AKP HAVA İŞ'e BAKAN YEĞENİ ADAY ATADI 26. Olağan Genel Kurul’da Atilay Ayçin’in karşısına kendi adayıyla çıkan pilot Bahadır Altan’ın başını çekti Gökkuşağı Hareketi’nden sonra,bu gruptan ayrılan Emek Meclisi’nden Ali Gülçiçek, Hava-İş Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Son aday ise THY Reform Hareketi adıyla ortaya çıkan Ömer Önder Haberdar. Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yeğeni olan Haberdar,Başbakan Erdoğan’ın ve AKP’nin önde gelenlerinin kurucularından olduğu Birlik Vakfı gençlik örgütlenmesi Genç Birlik’in uzun süredir Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayın yorumcu ~ 5 yıl önce
Yorumunuzu özel olarak değerlendireceğim. Sefa İnan
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Way bee lise mezunu 6500 TL mi alıyor??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
he he ~ 5 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
zorunamı gitti ~ 5 yıl önce
lise mezunu sayısı azda olsa var ama onlarda yabancı dil bilen yılların tecrübesiyle amir olan kişiler.buna karşılık thynin yurtdışı bürolarında dil bilmeden çalıştırılan kirası ödenen maas+harcırah alan yönetimdekilerin akrabalarıda var tıpkı hamdi beyin bilinen 45 akrabasının olduğu gibi.
Genç ~ 5 yıl önce
Topçu Hava Yolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sefa bey ~ 5 yıl önce
hava iş kanunen kaldırılmış bir grev hakkını geri kazanan sendikadır ve bence büyük başarıdır hava iş hali hazırda hataları olsada şirket yanlısı olmayan duruşunu bozmayan grev hakkının geri alınmasının yanında bir çok hak kazanmış bir sendikadır..bunun yerine ne olduğu kimin tarafında olduğu bilinmeyen yeni birileri neden denensin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yine ~ 5 yıl önce
airporthaber ve Sefa Bey'in düzenli bir takipçisi olarak yazıyorum. inanılır gibi değil, bir insan bu kadar nasıl yanlı yazabilir? ben ne Atilay'ı ne de Türk hava yolları yönetimini tanımam ama bu köşenin ve Sefa Bey'in hakkını vermek lazım, Sefa bey bir sektör emekçisi ve çok yoğun bir bilgi birikimi var ve ben uzunca bir süredir bu köşeden sektöre yönelik çok istifade ettim ama son 1 yıla bakıyorum, varsa yoksa sendika ve atilay, bunu anlamak zor, Sefa Bey haza beyefendi birisi ancak insan gerçekten daha objektif ve teknik yazı bekliyor, Sefa beye sorduğumda maalesef teknik havacılık ve sektörel yazıların bu sayfalarda rating yapmayacağını dile getiriyor, bence bu doğru değil, bu sayfaları okuyanların tamamına yakını sektör emekçisi ve öğrenme odaklı insanlar, peki bu bir gerçekken neden bu sütun hep havaiş lehine kısır bir sendikal meseleye adanıyor? bunu anlamak imkansız, Sefa bey her seferinde Atilay'ı da beğenmediğini belirtiyor ancak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DÜRÜST ~ 5 yıl önce
NE GARİB KİM KİMİN ADAMI DÜN AYÇİNİN YALAMASI BU GÜN BAŞKASININ VE BUNLAR ARKADAŞLARINI ARKADAN VURAN KENDİNDEN OLMAYANLARI TU KAKA İLAN EDENLER ACABA NE DERECE SENDİKACILIK YAPARLAR ÇALIŞAN VE İŞTEN ATILAN ARKADAŞINA BAŞKA ŞİRKET YÖNETİCİSİNE O YARAMAZ DİYENLER BU TOPLUMA SENDİKACILIK YAPAMAZLAR BASİRETLİ DİK DURANLAR SENDİKACILIK YAPAR İŞ VERENCİLER DEĞİL AYÇİN AS AS DİYE BAĞILIRKEN İÇERDE SÖZLEŞME İMZALAYAN SAHTE KAHRAMAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
f ~ 5 yıl önce
Sayın yazar "Gökkuşağı- Emek Meclisi-Değişim Hareketi-Reform Grubu ve mevcut sendika yönetimi, yazı tarihim itibarı ile genel kurul çalışmaları yapıyorlar. 5 ayrı grup. “Bölünün, parçalanın ve Ayçin grubunu kazandırın ”emi?" Cümlenizde bir an kendimi gördüm, anladımki ben huysuz ihtiyarı anlatıyorsunuz. Beni anlattığınızı nasılmı anladım. Çünkü benim gözümü öyle bir hırs bürümüşki tek. Derdim iktidar olmaktır. Benden başkası bu koltuğa oturamaz. Asla bu koltuğa ortak istemem. Hele daha önce beraber çalıştığım ama şimdi başka gruplarda faliyet göstererek bana ihanet edenler asla oturamaz. Onlar oturacağına şu andakiler bizi sömürmeye devam etsin razıyım. Bu koltuğa ben oturmayacak isem onlarda oturmasın asla onlarla birleşmem. Bu sözlerimi kimse üzerine alınmasın. Tamamen huysuz bir ihtiyar olan kendimi anlatıyorum. İnsan ihtiyarladıkça kendini daha iyi tanıyor bu nedenle sizde beni tanıyın istedim. Sevgiyle kalın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000