23 Ağustos 2016, Salı
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Sayın Editör, konu eğitim olunca niye sansürlüyorsun. Bu devlet meselesi, kim fetöcü herkesin bilmeye hakkı var.
  • Çaykara'dan ne kadar çok fetöcü çıktı ! Suyu mu havası mı bozuk nedir? Artık kimse Çaykara'lıyım diyemiyor. Yazık Çaykaraya.
  • Eğitimdeki mali işler müdürü kripto fetöcüdür. Eğitime teftişten O.İ. tarafından çakılmış bir fetöcü kişidir. Fetöcülerin ortak karakteristiklerini taşır: Çok sinsidir. Acımasızdır. İki yüzlüdür. Senden aldığını diğerine diğerinden aldığını sana aktarır ve kenara çekilip kavga etmenizi seyreder, sonra da ben ne yaptım ki deyip günah çıkartır. Ataistir, kendini gizlemek için umreye bile gitmiştir. Çok kolay adam harcar. Sadisttir ve içinde sapkın davranışları besler. Doslukları tamamen çıkar üzerinedir. Ona göre dost yoktur. Kendini başkanlığa layık görür. Darbe başarılı olsaydı başkanlığa geçecek tek kişidir. Müdürlüğündeki tüm şefler de kendi gibi fetöcüdür. Fetöcü olmayanları müdürlüğünde yaşatmaz. Müdürlüğünde İlk fetöye katılan gürbüz saçlı Cengiz'dir ve diğer şefleri ayartıp yoldan çıkarandır. Müdürü neyse Cengiz de odur.
  • Fetöcü olduğu belirlenen Bekir'den sonra bunların en yakın kankası Ismail ve Kemal'de aynı fetöcü grubunun kriptocuları çıktı. Bekir denen fetöcü aşağılık, THY den değil merak etmeyin ama eğitim başkanı bunun kim olduğunu çok iyi biliyor. Ismail görevden alındı, rezil oldu köyüne ayak basamıyor, Kemal'de yakın da hak ettiğini bulacak. Kemal, başkanlıkta fetöcü olmayanlara en şiddetli mobbingi uygulayıp başya yerlere göndermeye çalışıyordu, kimine kominist, kimine atatürkçü, kimine paralel diye iftira atıp paralelleri işe alıyordu, bunu da başkanlıktaki kankası yine onun gibi fetöcü olan Mali İşler muduru destek oluyor.

Hadi Tatlıbal… PKK’lı değil ama Fetöcü… Savunacak mısınız?

Türk Hava Yolları, elma ile armutu aynı sepete koyunca, son furyada işten atılanların tamamı Fetöcü gibi algılandı. Aslında işten çıkarılanlar arasında Fetöcüler olduğu gibi; farklı dünya görüşünde olanlar da vardı, şirketin istediği kriterleri sağlayamayanlar da…

Yani işten atılanların 211’ine de Fetöcü demek haksızlık olur. Ancak ortaya çıkan algı maalesef böyle olmadı. Sosyal medya hesapları incelenen hükümet muhalifleri ve verim alınamayanlar da Fetöcü sepetinin içine konuldu. THY’nin böyle bir ortamda hükümet muhaliflerini ve verimsiz çalışanları aynı sepete koyması bana göre büyük hataydı çünkü bu furyada işten çıkarılmak, o kişilerin gelecekteki kariyerleri için öngörülemeyecek büyüklükte sıkıntılar yaratacak. Örneğin Fetöcü operasyonu adı altında işten çıkarılan bir pilot belki de artık sektörde iş bulamayacak. Diğerleri de öyle...

Sektörün hepsine arkasını döneceğinin ilk ipucunu da Hava İş’in, işten atılan o 211 kişiye herhangi bir hukuki destek vermeyeceklerini açıklamasıyla görmüş olduk.

Hava İş, işten atılanların fetöcü olup olmadığına bakmadan hepsine birden kapıyı kapattı. Açıkçası çok şaşırmadım. THY ile her durumda eş güdümlü hareket eden uydu sendikanın farklı bir karar vermesini kimse beklemiyordu.

Ama gelin görün ki, sendikanın bu kararı sonrası ben geçmişten birkaç cümle hatırlayıverdim.

Hatırladıklarım Hava İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal’ınAbant toplantısındaki sözleriydi.

Ne demişti Tatlıbal… “ PKK’lı da olsa üyelerimizin haklarını savunacağız”

Şimdi demezler mi?

O zaman gün bugün.

Hadi savun bakalım Tatlıbal… PKK’lı değil ama Fetöcü…

İkisi de terör örgütü…

Savunabiliyor musun?

Savunamazsın, savunmamalısın…

Umarım bu sana bir ders olur. Çünkü söylediğin sözün nereye gittiğini hala idrak edemiyorsun.

O zamanlar, “Bir sendika başkanı PKK’lı üyeyi sahiplenebilir mi?” diye eleştirdiğimde bana  kızıyordun. Strese girmiştin, hatta boyun fıtığından benim o yazılarımı sorumlu tutmuştun. Bunu da yalancı şahidine mahkemede söyletmiştin.
Hadi şimdi fırsat ayağına geldi. Vicdanın el veriyorsa savun Fetöcü’leri…  Onlar benim üyelerim, nasıl işten atarsınız de bakalım?

Demekki neymiş Ali Kemal efendi! Bir sendika başkanı olarak ağzından çıkanı kulağının duyması  gerekiyormuş.Atarken tutarken gaza gelmeden, sadece ve sadece yapabileceklerini konuşmanı gerektiren bir koltukta oturuyorsun. Bu sana iyi bir ders olsun…

THY’de FETÖCÜ OPERASYONU BİTTİ Mİ?

THY’nin Fetöcüleri temizleme konusuna dönecek olursak, şu ana kadar THY’den 211, TGS’den 78 ve Teknik A.Ş’den 30 kişi işten çıkarıldı. ( Tamamı fetöcü de  değil)

İştirakleriyle birlikte 30 binden fazla kişinin çalıştığı THY’de, kimse beni bu koskoca kurumda 350 tane Fetöcü olduğuna inandıramaz. Kamu kurumlarına göre imkanları çok daha geniş olduğu için,  fetönün yoğun olarak konuşlandığı THY’de hala ciddi sayıda Fetöcü olduğunu düşünüyorum.

Yüzlercesi ve belki de binlercesi hala kamufle olmuş halde kurumdalar…

10 yıl boyunca bütün kadrolara sızan Fetöcülerin kimler olduğunu bugünkü THY yönetimi tespit etmekte zorlanıyorsa mutlaka ama mutlaka geçmişte Fetöcü kadroların mobbinglerine maruz kalan veya işten uzaklaştırılan eski çalışanlardan destek almalıdır. İçerdeki kripto fetöcüleri en iyi onlar bilir. THY Ak ile karayı ayırt etmek istiyorsa onların sesine mutlaka kulak vermelidir ve mutlaka THY içerisindeki bu kanserli hücreler ayıklanmalıdır.

Hadi Tatlıbal… PKK’lı değil ama Fetöcü… Savunacak mısınız?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (97)

editöre... ~ 2 yıl önce
Sayın Editör, konu eğitim olunca niye sansürlüyorsun. Bu devlet meselesi, kim fetöcü herkesin bilmeye hakkı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çaykaralılar ~ 2 yıl önce
Çaykara'dan ne kadar çok fetöcü çıktı ! Suyu mu havası mı bozuk nedir? Artık kimse Çaykara'lıyım diyemiyor. Yazık Çaykaraya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eğitimdeki fetöcü ~ 2 yıl önce
Eğitimdeki mali işler müdürü kripto fetöcüdür. Eğitime teftişten O.İ. tarafından çakılmış bir fetöcü kişidir. Fetöcülerin ortak karakteristiklerini taşır: Çok sinsidir. Acımasızdır. İki yüzlüdür. Senden aldığını diğerine diğerinden aldığını sana aktarır ve kenara çekilip kavga etmenizi seyreder, sonra da ben ne yaptım ki deyip günah çıkartır. Ataistir, kendini gizlemek için umreye bile gitmiştir. Çok kolay adam harcar. Sadisttir ve içinde sapkın davranışları besler. Doslukları tamamen çıkar üzerinedir. Ona göre dost yoktur. Kendini başkanlığa layık görür. Darbe başarılı olsaydı başkanlığa geçecek tek kişidir. Müdürlüğündeki tüm şefler de kendi gibi fetöcüdür. Fetöcü olmayanları müdürlüğünde yaşatmaz. Müdürlüğünde İlk fetöye katılan gürbüz saçlı Cengiz'dir ve diğer şefleri ayartıp yoldan çıkarandır. Müdürü neyse Cengiz de odur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teftişten tanırım ~ 2 yıl önce
İlgili arkadaş bir zamanlar Sarı imam Serdar Uygur'un kankasıydı. Erdal'dan sonra eğitim imamıdır. Başkanla her konuda birlikte hareket eder, tüm mobbing ve kumpasların mimarıdır. Stratejiyi o yapar, tasarlar ve yaptırır, başkan da olası olumsuzluklarda benimle bir alakası yok deyip kendini aklar. Duruma göre müdürü de satar.
ne merkezi orası ~ 2 yıl önce
Tüm dokumanların basıldığı Dokumentasyon merkezi ve Bilgisayar destekli hizmetin verildiği birim (tüm dokumanlar elinden geçmekte; kişilere bilgisayar desteği verilmekte ve dolayısıyla bazı üst kademe şifreleri bilmekte)... binanın en altında ofisler, fetö işleri için oldukça sote bir yer. Kimse tahmin bile edemez... Cengiz neler karıştırıyorsun ?
lanet fetöcüler ~ 2 yıl önce
Fetöcü olduğu belirlenen Bekir'den sonra bunların en yakın kankası Ismail ve Kemal'de aynı fetöcü grubunun kriptocuları çıktı. Bekir denen fetöcü aşağılık, THY den değil merak etmeyin ama eğitim başkanı bunun kim olduğunu çok iyi biliyor. Ismail görevden alındı, rezil oldu köyüne ayak basamıyor, Kemal'de yakın da hak ettiğini bulacak. Kemal, başkanlıkta fetöcü olmayanlara en şiddetli mobbingi uygulayıp başya yerlere göndermeye çalışıyordu, kimine kominist, kimine atatürkçü, kimine paralel diye iftira atıp paralelleri işe alıyordu, bunu da başkanlıktaki kankası yine onun gibi fetöcü olan Mali İşler muduru destek oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CV sine bakın yeter ~ 2 yıl önce
Başkanlıkta mobbing uygulananları çıkartın, geriye kalanların hepsi fetöcüdür. Eğitmenler bu değerlendirmenin dışında. CV sinde hiç bir şey olmayan başkan Kemal, yetersizliğini insanları aşağılayarak ve yok etmeye çalışarak kapatmakta. Bu da fetöcülerin genel şablonu. Gittiği gün eğitimin kurtuluş günü olacak.
öneri ~ 2 yıl önce
Uçuş eğitim klas adamlardan oluşuyor. Nedense tüm pis kokular eğitim başkanlığından gelmekte. bence bu başkanlığı Uçuş Eğitime bağlayın, akademi sınıf atlasın.
pis işler bunlar. ~ 2 yıl önce
Konu eğitim olunca dikkatimi çekti ben de bir katkıda bulanayım. Bir firma ismi: "TEKNOKOP&TEKNOLOJI EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ. Gümüşsuyu Mah. Alaçam Sk. No:2 Beykoz/İST.". Bu firma kimin biliyormusunuz ????? Şu anki Eğitim Başkanı Kemal Yüksek'in. Eğitim başkanı niye bir eğitim şirketi kurar, amacı nedir, beklentisi nedir ??? altından fetöde çıkabilir, adi işler de çıkabilir..ama her ne olursa olsun pis kokular geliyor...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000