13 Aralık 2010, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Türk Sivil Havacılık Kanunundaki Kabotaj hakkı 31.maddede ''T C ülkesi içinde sadece Türk vatandaşları hava taşımacılığı yapabilir.'' şeklinde değiştirilmelidir.
  • hikaye anlatmaya gerek yok gidersiniz genel kurula herkes boyunun olçüsünü alır.mesele bu kadar basit hadi genel kurula niye kacıyorsunuz kardeşler....
  • Devamı havais.org.tr Mahkeme THY A.O 22. Dönem toplu iş sözleşmesinin 8. Maddesini işe iade davasında temel gerekçe yaptı.Gerekçeden: TİS özerkliğinin yasanın amacına uygun biçimde kullandırılmasından ibaret olup geçerli bulunduğu, emredici kurallara aykırılığın sözkonusu olmadığı, işverene takdir hakkı vermediği, feshin geçersiz olduğu..Sendikamızın 22. Dönem Toplu iş sözleşmesinde düzenlediği 8. Madde'yi ihlal ederek işyerleri kısmen veya tamamen kapatılan işyerlerindeki işçilerin işletmenin bir başka departmanında istihdam etmesi gerekirken istihdam etmeyen ve iş sözleşmelerini 4857 Sayılı yasanın 18. Maddesi çerçevesinde fesheden THY A.O işverenin hukuksuzluğu bir kez daha kanıtlanmıştı;
  • sayın editör .airport tv ye ulaşamıyorum uzun zamandır frekansımı değişti ..yayınına sonmu verdi bir cevap lütfen saygılar..

EŞEK ARILARI VE FARELER...

Türkiye’de ‘hiçbir başarı cezasız kalmaz’ sözü ne kadar da yerinde değil mi?  Sadece iş yapanı eleştirmek ve onun ayağına çelme takmak, dudak bükmek bir sanattır güzel ülkemizde. Bu tür davranış içinde bulunan insanların yaptıklarına ister haset deyin, ister kıskançlık deyin, ister beceriksizlik deyin isterseniz fikir üretemeyen fikri fakir deyin. Aslında  onları bal yapamayan eşek arılarına, karnını kanalizasyonda doyuran lağım farelerine benzetmek gerek.
 
Geçen hafta Dünya Sivil Havacılık Günü idi. Hasbelkader bu günün kutlanmasında çorbada tuzumuz olduğunu düşünüyorum.  "Kusursuz bir kutlama oldu" diyebilirim. Sektörde olması gereken herkes oradaydı. Programları sebebiyle katılamayanlar hariç… 
 
Bize ve genel görüşe göre kusursuz bir geceydi, ama bazı çevreciklerden tepkiler de almadık değil. Bunlara aldırmadan hep ileriye bakacağımızı, Türkiye'yi fasit bir dairede tutmak isteyenlere aldırmayacağımızı, fosilleşmiş beyinlerle uğraşmayacağımızı bir kez daha o beyinlere kazımak gerek.
 
Hiçbir şey yapmadan, yapılanları eleştirmek "tu-kaka" demek en basit yol. 
 
Eleştiri kültürümüz gelişmediği için çalışan beyinleri engellemek için Bizans oyunu oynamayı seven bu şahsiyetleri tarihin karanlık sayfalarına hapsetmek gerek. 
 
Söyleyin bakalım ne yapmamızı istiyorsunuz?
 
Mesela şöyle yapabilir miyiz sektör olarak?
 
Ulaştırma Bakanı havacılıkla ilgili hiçbir şey yapmasın...
 
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü otorite olmaktan vazgeçsin. Herkes yan gelip yatsın…
 
DHMİ, havaalanlarını kendi haline bıraksın. Yatırım yapmasın…
 
Türk Hava Yolları filosunu genişletmesin, yeni uçuş noktaları açmasın, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri haline gelmesin.
 
Onur Air yeni pazarlar aramasın, uçak filosunu yenilemesin, en büyük özel havayolu şirketi olma yolundaki iddiasını sürdürmesin.
 
Atlasjet Havayolları yolcu konforundan vazgeçsin. Sosyal projeler üretmesin
 
Pegasus Havayolları low-cost sistemini uygulamasın.  
 
SKY Havayolları 17 uçaklık filosunu azaltsın, iç hat sevdasını bir kenara bıraksın, Kıbrıs'a uçmasın.
 
Borajet bölgesel havacılık adına uçuşlar yapmasın.
 
MNG Teknik yeni hangarı derhal durdursun... Dünya çapında uçak bakımı yapmasın. Milyon dolarlar dışarı gitsin...
 
Sabiha Gökçen Havalimanı dünyayı dolaşıp havayolu şirketleri ile görüşmeler yapmasın.
 
Dalaman Havalimanı bölgenin turizminin gelişmesi için pazar arayışlarını durdursun...
 
AirportHaber sektörü takip etmesin, haber yapmasın, Sefa İnan, Oktay Erdağı, Murat Herdem, Servet Başol, Tevfik Uyar köşe yazısı yazmasın. Mehmet Genç, Murat Can Güllü haber kovalamasın.
 
Uzattıkça uzatırız bu isteklerinizi.
 
Evet böyle olmalıyız değil mi?
 
Bizler  bilmem ne şarkıcısının peşinde magazin kovalamayacağız. Elde çanta kapı girişlerinde yolcu karşılamayacağız. VIP habercisi olmayacağız. 
 
Sizler de bizim başarılarımızı hazmedeceksiniz, sindireceksiniz. Yapamadığınız organizasyonu yapanlara çamur atmayacaksınız. Ona buna şikayet etmek için kapı kapı dolaşmayacaksınız. Bunları yaparsanız sizden bir şey olabilir. Yine de iyimser olmakta fayda var. Keza şikayet etsenizde umurumuzda olmaz. Zira kokacak bir ürünümüz yok...
 
Kendisi sahip olamadığı için arkadaşının otomobilini çizen zihniyetten acaba çok mu şey istiyorum? 
 
Bizler  her zaman olduğu gibi ALLAH'ın bize vermiş olduğu iki gözle sadece ileri bakmaya devam edeceğiz. Biz insanların çalışıp, fikir üreterek kazandıklarına çizik atacak kadar küçülmeyeceğiz. 
 
Amacımız ileri gitmek, yeni fikirler üretmek olacak. Kısacası arkadan gelenlere izimizi takip ettirmek için var gücümüzle çalışamaya devam edeceğiz.
 
Eşek arısı gibi hazıra konmaktansa, fare gibi başkalarının malına göz dikmektense üretmeye devam edeceğiz. 
 
Eşek arılarına ve farelere duyurulur...
EŞEK ARILARI VE FARELER...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
Türk Sivil Havacılık Kanunundaki Kabotaj hakkı 31.maddede ''T C ülkesi içinde sadece Türk vatandaşları hava taşımacılığı yapabilir.'' şeklinde değiştirilmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hikaye anlatmaya gerek yok gidersiniz genel kurula herkes boyunun olçüsünü alır.mesele bu kadar basit hadi genel kurula niye kacıyorsunuz kardeşler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Devamı havais.org.tr Mahkeme THY A.O 22. Dönem toplu iş sözleşmesinin 8. Maddesini işe iade davasında temel gerekçe yaptı.Gerekçeden: TİS özerkliğinin yasanın amacına uygun biçimde kullandırılmasından ibaret olup geçerli bulunduğu, emredici kurallara aykırılığın sözkonusu olmadığı, işverene takdir hakkı vermediği, feshin geçersiz olduğu..Sendikamızın 22. Dönem Toplu iş sözleşmesinde düzenlediği 8. Madde'yi ihlal ederek işyerleri kısmen veya tamamen kapatılan işyerlerindeki işçilerin işletmenin bir başka departmanında istihdam etmesi gerekirken istihdam etmeyen ve iş sözleşmelerini 4857 Sayılı yasanın 18. Maddesi çerçevesinde fesheden THY A.O işverenin hukuksuzluğu bir kez daha kanıtlanmıştı;

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sayın editör .airport tv ye ulaşamıyorum uzun zamandır frekansımı değişti ..yayınına sonmu verdi bir cevap lütfen saygılar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000