03 Ekim 2016, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Bazen gerçekten önemli konularda yazıyorsun okuyoruz Daaa Allah aşkına kulaklık konusu nedir yaa ??? Zengin ama kulaklığı tenezzül eden kendini bilmezler var diyorsun kısaca ? Çalışanının hakkını çalanları yazmaya devam etsene borajet in yorumlarına baksana !! Thy çalışanları gölgesinden korkuyor görüyormusun ? Pegasus insanları mevsimlik işçi yaptı yer hizmetlerine diğer yerlere yaptığı yatırımları gider göstgerip herkesin ahını alıyor neredesin ? Pardon senin kulağında kulaklık var duymuyorsun değilmi ?
  • Geçen ilk defa Business'te uçtum, hostesler kulaklık nerde alalım diye bayağı dikkatliydi. Ama asıl problem olan ekranların pozisyonu idi. Ekranlar televizyon gibi karşıda olduğundan izlediğiniz şeyi diğer koltuklardaki insanlar rahatlıkla görüyor. Çocuk yolcular şiddet, seks vb. içeren film sahnelerine maruz kalıyorlar olacak iş değil. Uçağın tasarımı yanlış yapılmış. Ya filmleri sansürden geçirmeliler veya business'e çocuk yolcu almamalılar.
  • neden airport haber olarak THK ile ilgili hiçbir haber yapmıyorsunuz????
  • 500 dolarlik bir Kulalik degil o, Amazonda surekliligi olmayan mallar pahali, bu kaliteli oldugu anlamina gelmiyor, 70 dolara alasini size alirim, Amerika da yasiyorum, surekli business ile ucuyorum en iyi kulakligim kendi kulakligimdir
  • Bu fiyatlar ile Business class koltuklarının yer değiştirmediğine sevinmeli esas... Birde; Lounge da şişe şişe zeytinyağı, içkiyi çantasına dolduranlar da bahse konu kulaklıları yanlarına alanların da büyük kısmı muhtemelen ülkemiz vatandaşı değildir, kendi vatandaşına ikinci sınıf insan muamelesi yapmakta olan bir işletme için acı ancak bir o kadar müstahak bir durum. Ve, bu çerçeveden bakınca denon kulaklık seti için şimdiden teşekkür ederiz.
  • Yolcudan kulakligi ucus sonunda kendisinden alinicagani soylersen cantaya atmaya cesaret edemez. Ama hicbisey demeden gidip verirsen adamin eline herseyi yapar..
  • Hiç kimsenin aklına gelmez mi Denon marka kulaklıkların reklam amacıyla uçaklarımıza yükleneceği ve hatta bu kulaklıkların Denon tarafından ücretsiz verilebileceği? Neyse, gelmeyebilir çok doğal.
  • Hala THY de fetö operasyonu yapılmış Değil kimler neler yapıyor hangi konumlarda dikkatli olmak laIm bayrak taşıyıcı bir havayolu
  • 1. Kulakliklar kablosuz degil 2. Kulakliklar sadece ucak icerisinde kullanilmak icin tasarlanmis. Soketin ucu üçlü
  • Ya ben bu kurumun tk nin bu kadar amator calisanlari oldugunu tahmin etmemistim .O koltukta oturan hangi sivri zekali yolculara bu kulakligi dagitmayi teklif etti.::)

DHMİ'de barındırmadılar -THY'nin Business class hırsızları!

DHMİ (eski) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, koltuğuna oturduğu ilk günden beri, “Görevden ha alındı ha alınacak” söylentileri  arasında işlerini yürütmeye çalıştı. 
Başarılı mıydı başarısız mıydı?

Ya da başarısız olduğu için mi görevden alındı?
Önemli projelerin devam ettiği bir dönemde ön plana neden çıkmadı ya da çıkarılmadı?

Bunlar uzun uzun tartışılacak konular.
Ama bir gerçek var ki; kurum içi kavgaların, kutuplaşmaların, “O’cu, Bu’cu” şeklinde ayrışmaların olduğu bir ortamda Yıldırım için “başarı” değerlendirmesi yapmak gerçek anlamda haksızlık olur.

Açıkçası, Yıldırım’a Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir bürokrati olarak, görev yaptığı kurum içerisinde en başından beri rahat bir çalışma ortamı sağlandığını düşünmüyorum.
Hatta hareket kabiliyetinin her fırsatta, planlı şekilde kısıtlandığını, bu stratejinin sonucu olarak, Serdar Hüseyin Yıldırım’ın bırakın sektör içerisinde kendisini konumlandırmayı kendi kurumu içerisinde dahi etkinliğini ve otoritesini kurmasına izin verilmediğini az çok gözlemleyebiliyordum.

DHMİ, hem ekonomik hacim olarak hem faaliyet alanı olarak hem de sayısal açıdan kontrolü güç bir kurum. İçerisinde neler döndüğünü, hangi dengelerin var olduğunu, çıkar çatışmalarını, ayak oyunlarını dışarıdan bilmek mümkün değil. O yüzden bizler dışarıdan sadece bize yansıtıldığı kadarını görebiliyoruz. Serdar Hüseyin Yıldırım, bu dönemde bizzat yaşayarak birçok şeye tanık oldu. Sanıyorum ki, kara kaplı defterinde çok ilginç anektodlar var. Bugün değil ama belki bir gün anlatır biz de öğreniriz.
Kim bilir!

Yolunuz açık olsun Serdar bey…

THY'NİN PAHALI KULAKLIKLARI ÇALINIYOR

Türk Hava Yolları, yaklaşık bir aydan bu yana business class yolcularına pahalı bir kulaklık vermeye başladı. Kablosuz ve sessiz ortam sağlayan Denon marka kulaklıklar şimdilik sadece ABD hatlarında dağıtılıyor. İlk etapta ABD yolcularına bu hizmet verilse de önümüzdeki süreçte diğer uzun uçuşlarda bu kulaklıklardan yolculara dağıtılması planlanıyor ama pahalı kulaklık meselesinde halledilmesi gereken ciddi bir sorun var.

Çünkü, Amazon.com sitesinde 500 dolarlık fiyat etiketiyle satılan bu kulaklıklar yolcular tarafından çalınıyor. Evet yanlış duymadınız. Bir aydan bu yana dağıtılan kulaklıklardan bugüne kadar 50 tanesi çalındı!

THY Kabin Hizmetleri’nin kulaklık hırsızlığına karşı eli kolu bağlı. Çünkü kabin ekiplerinin isim ve koltuk numarasına göre teslim ettiği kulaklıkları yolcular bir şekilde çantalarına indiriyor. İadesi istendiğinde ise ‘bana vermediniz’ ya da ‘ Buralara düşmüş olabilir. Bulamadım” cevabını alıyorlar. Business class seyahat eden bir yolcuya böyle bir durumda hırsız muamelesi çekmek ve çantasını aramak rahatsızlık yaratacağı için, ekipler rapor tutuyor ve kalan kulaklıkları toplayarak ilgili birime eksik olarak teslim ediyorlar.

Kulaklıkların her türlü cihaza uyumlu donanımı olması belki de çalınmasının en önemli sebeplerinden biri. Sadece uçakta kullanılan bir ürün olsa belki çalınmayacak ama dışarıda da kullanılabilecek bir ürün olduğu için yolculara cazip geliyor olabilir.

Özetle THY, kabinde tasarruf için lokum dağıtmayı kesti ama diğer taraftan 1500 TL’lik kulaklıklar tek tek yok oluyor. Nasıl bir çözüm bulunacak bilemiyorum ama acil bir formül üretilmezse THY daha çok kulaklıktan olabilir.

DHMİ'de barındırmadılar -THY'nin Business class hırsızları!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Dostummm ~ 2 yıl önce
Bazen gerçekten önemli konularda yazıyorsun okuyoruz Daaa Allah aşkına kulaklık konusu nedir yaa ??? Zengin ama kulaklığı tenezzül eden kendini bilmezler var diyorsun kısaca ? Çalışanının hakkını çalanları yazmaya devam etsene borajet in yorumlarına baksana !! Thy çalışanları gölgesinden korkuyor görüyormusun ? Pegasus insanları mevsimlik işçi yaptı yer hizmetlerine diğer yerlere yaptığı yatırımları gider göstgerip herkesin ahını alıyor neredesin ? Pardon senin kulağında kulaklık var duymuyorsun değilmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asıl mesele ~ 2 yıl önce
Geçen ilk defa Business'te uçtum, hostesler kulaklık nerde alalım diye bayağı dikkatliydi. Ama asıl problem olan ekranların pozisyonu idi. Ekranlar televizyon gibi karşıda olduğundan izlediğiniz şeyi diğer koltuklardaki insanlar rahatlıkla görüyor. Çocuk yolcular şiddet, seks vb. içeren film sahnelerine maruz kalıyorlar olacak iş değil. Uçağın tasarımı yanlış yapılmış. Ya filmleri sansürden geçirmeliler veya business'e çocuk yolcu almamalılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taraf tutma ~ 2 yıl önce
neden airport haber olarak THK ile ilgili hiçbir haber yapmıyorsunuz????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kulalik ~ 2 yıl önce
500 dolarlik bir Kulalik degil o, Amazonda surekliligi olmayan mallar pahali, bu kaliteli oldugu anlamina gelmiyor, 70 dolara alasini size alirim, Amerika da yasiyorum, surekli business ile ucuyorum en iyi kulakligim kendi kulakligimdir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sakasavar ~ 2 yıl önce
Bu fiyatlar ile Business class koltuklarının yer değiştirmediğine sevinmeli esas... Birde; Lounge da şişe şişe zeytinyağı, içkiyi çantasına dolduranlar da bahse konu kulaklıları yanlarına alanların da büyük kısmı muhtemelen ülkemiz vatandaşı değildir, kendi vatandaşına ikinci sınıf insan muamelesi yapmakta olan bir işletme için acı ancak bir o kadar müstahak bir durum. Ve, bu çerçeveden bakınca denon kulaklık seti için şimdiden teşekkür ederiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kuşçu ~ 2 yıl önce
Yazının muhatabı, "Kendi vatandaşına ikinci sınıf insan muamalesi yapmakta olan bir işletme" olarak net bir biçimde ifade ettiğiniz şirketin her milletten çalışanları sizin dışınızdaki kibar ve anlayışlı insanlara bu yüce milletin asil geçmişi ve köklü kültürüne yakışır bir şekilde hizmet vermekten onur duyuyor. Önce bir kendinize bakın nerede yanlış yapıyorum diye.
Cozum basit ~ 2 yıl önce
Yolcudan kulakligi ucus sonunda kendisinden alinicagani soylersen cantaya atmaya cesaret edemez. Ama hicbisey demeden gidip verirsen adamin eline herseyi yapar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sapere Aude ~ 2 yıl önce
Hiç kimsenin aklına gelmez mi Denon marka kulaklıkların reklam amacıyla uçaklarımıza yükleneceği ve hatta bu kulaklıkların Denon tarafından ücretsiz verilebileceği? Neyse, gelmeyebilir çok doğal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 2 yıl önce
thy 400 dolar ucret oduyor.eğitimde söylediler.boyle reklam olmaz ayrica
7 ~ 2 yıl önce
he he
Ne oluyor ~ 2 yıl önce
Hala THY de fetö operasyonu yapılmış Değil kimler neler yapıyor hangi konumlarda dikkatli olmak laIm bayrak taşıyıcı bir havayolu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlislar ~ 2 yıl önce
1. Kulakliklar kablosuz degil 2. Kulakliklar sadece ucak icerisinde kullanilmak icin tasarlanmis. Soketin ucu üçlü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süpersin ~ 2 yıl önce
Çözümlemede son nokta gerçekten soketin ucu 3'lüymüş peh peh. Peki kulaklıktan kabloyu çıkartıp tekli uç takarsan ne olur?
Değişir ~ 2 yıl önce
Soketi değiştirir o kadar çirkef yolcular var ki gelin bir abd uçuşu yapalım kolunu yiyor bacağına tuz döküyor onu da çantaya sarıp evde yiyor çünkü fakir ama bizinıs ta uçuyor
yanlislar ~ 2 yıl önce
beyin koşarak uzaklaşır...
hımmm ~ 2 yıl önce
normal kulaklık kablosuyla da çalışmaz uyanık çünkü kulaklığın 16 v elektrik alması gerekiyor. sir sen akıllıydın dimi. düşünmüyorlar bunları.
bak ~ 2 yıl önce
Tek uçlu kabloda işe yaramaz sivri. Bir sen mi akıllıydın
Amatorluk ~ 2 yıl önce
Ya ben bu kurumun tk nin bu kadar amator calisanlari oldugunu tahmin etmemistim .O koltukta oturan hangi sivri zekali yolculara bu kulakligi dagitmayi teklif etti.::)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000