03 Ekim 2016, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Bazen gerçekten önemli konularda yazıyorsun okuyoruz Daaa Allah aşkına kulaklık konusu nedir yaa ??? Zengin ama kulaklığı tenezzül eden kendini bilmezler var diyorsun kısaca ? Çalışanının hakkını çalanları yazmaya devam etsene borajet in yorumlarına baksana !! Thy çalışanları gölgesinden korkuyor görüyormusun ? Pegasus insanları mevsimlik işçi yaptı yer hizmetlerine diğer yerlere yaptığı yatırımları gider göstgerip herkesin ahını alıyor neredesin ? Pardon senin kulağında kulaklık var duymuyorsun değilmi ?
  • Geçen ilk defa Business'te uçtum, hostesler kulaklık nerde alalım diye bayağı dikkatliydi. Ama asıl problem olan ekranların pozisyonu idi. Ekranlar televizyon gibi karşıda olduğundan izlediğiniz şeyi diğer koltuklardaki insanlar rahatlıkla görüyor. Çocuk yolcular şiddet, seks vb. içeren film sahnelerine maruz kalıyorlar olacak iş değil. Uçağın tasarımı yanlış yapılmış. Ya filmleri sansürden geçirmeliler veya business'e çocuk yolcu almamalılar.
  • neden airport haber olarak THK ile ilgili hiçbir haber yapmıyorsunuz????
  • 500 dolarlik bir Kulalik degil o, Amazonda surekliligi olmayan mallar pahali, bu kaliteli oldugu anlamina gelmiyor, 70 dolara alasini size alirim, Amerika da yasiyorum, surekli business ile ucuyorum en iyi kulakligim kendi kulakligimdir

DHMİ'de barındırmadılar -THY'nin Business class hırsızları!

DHMİ (eski) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, koltuğuna oturduğu ilk günden beri, “Görevden ha alındı ha alınacak” söylentileri  arasında işlerini yürütmeye çalıştı. 
Başarılı mıydı başarısız mıydı?

Ya da başarısız olduğu için mi görevden alındı?
Önemli projelerin devam ettiği bir dönemde ön plana neden çıkmadı ya da çıkarılmadı?

Bunlar uzun uzun tartışılacak konular.
Ama bir gerçek var ki; kurum içi kavgaların, kutuplaşmaların, “O’cu, Bu’cu” şeklinde ayrışmaların olduğu bir ortamda Yıldırım için “başarı” değerlendirmesi yapmak gerçek anlamda haksızlık olur.

Açıkçası, Yıldırım’a Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir bürokrati olarak, görev yaptığı kurum içerisinde en başından beri rahat bir çalışma ortamı sağlandığını düşünmüyorum.
Hatta hareket kabiliyetinin her fırsatta, planlı şekilde kısıtlandığını, bu stratejinin sonucu olarak, Serdar Hüseyin Yıldırım’ın bırakın sektör içerisinde kendisini konumlandırmayı kendi kurumu içerisinde dahi etkinliğini ve otoritesini kurmasına izin verilmediğini az çok gözlemleyebiliyordum.

DHMİ, hem ekonomik hacim olarak hem faaliyet alanı olarak hem de sayısal açıdan kontrolü güç bir kurum. İçerisinde neler döndüğünü, hangi dengelerin var olduğunu, çıkar çatışmalarını, ayak oyunlarını dışarıdan bilmek mümkün değil. O yüzden bizler dışarıdan sadece bize yansıtıldığı kadarını görebiliyoruz. Serdar Hüseyin Yıldırım, bu dönemde bizzat yaşayarak birçok şeye tanık oldu. Sanıyorum ki, kara kaplı defterinde çok ilginç anektodlar var. Bugün değil ama belki bir gün anlatır biz de öğreniriz.
Kim bilir!

Yolunuz açık olsun Serdar bey…

THY'NİN PAHALI KULAKLIKLARI ÇALINIYOR

Türk Hava Yolları, yaklaşık bir aydan bu yana business class yolcularına pahalı bir kulaklık vermeye başladı. Kablosuz ve sessiz ortam sağlayan Denon marka kulaklıklar şimdilik sadece ABD hatlarında dağıtılıyor. İlk etapta ABD yolcularına bu hizmet verilse de önümüzdeki süreçte diğer uzun uçuşlarda bu kulaklıklardan yolculara dağıtılması planlanıyor ama pahalı kulaklık meselesinde halledilmesi gereken ciddi bir sorun var.

Çünkü, Amazon.com sitesinde 500 dolarlık fiyat etiketiyle satılan bu kulaklıklar yolcular tarafından çalınıyor. Evet yanlış duymadınız. Bir aydan bu yana dağıtılan kulaklıklardan bugüne kadar 50 tanesi çalındı!

THY Kabin Hizmetleri’nin kulaklık hırsızlığına karşı eli kolu bağlı. Çünkü kabin ekiplerinin isim ve koltuk numarasına göre teslim ettiği kulaklıkları yolcular bir şekilde çantalarına indiriyor. İadesi istendiğinde ise ‘bana vermediniz’ ya da ‘ Buralara düşmüş olabilir. Bulamadım” cevabını alıyorlar. Business class seyahat eden bir yolcuya böyle bir durumda hırsız muamelesi çekmek ve çantasını aramak rahatsızlık yaratacağı için, ekipler rapor tutuyor ve kalan kulaklıkları toplayarak ilgili birime eksik olarak teslim ediyorlar.

Kulaklıkların her türlü cihaza uyumlu donanımı olması belki de çalınmasının en önemli sebeplerinden biri. Sadece uçakta kullanılan bir ürün olsa belki çalınmayacak ama dışarıda da kullanılabilecek bir ürün olduğu için yolculara cazip geliyor olabilir.

Özetle THY, kabinde tasarruf için lokum dağıtmayı kesti ama diğer taraftan 1500 TL’lik kulaklıklar tek tek yok oluyor. Nasıl bir çözüm bulunacak bilemiyorum ama acil bir formül üretilmezse THY daha çok kulaklıktan olabilir.

DHMİ'de barındırmadılar -THY'nin Business class hırsızları!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Dostummm ~ 2 yıl önce
Bazen gerçekten önemli konularda yazıyorsun okuyoruz Daaa Allah aşkına kulaklık konusu nedir yaa ??? Zengin ama kulaklığı tenezzül eden kendini bilmezler var diyorsun kısaca ? Çalışanının hakkını çalanları yazmaya devam etsene borajet in yorumlarına baksana !! Thy çalışanları gölgesinden korkuyor görüyormusun ? Pegasus insanları mevsimlik işçi yaptı yer hizmetlerine diğer yerlere yaptığı yatırımları gider göstgerip herkesin ahını alıyor neredesin ? Pardon senin kulağında kulaklık var duymuyorsun değilmi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asıl mesele ~ 2 yıl önce
Geçen ilk defa Business'te uçtum, hostesler kulaklık nerde alalım diye bayağı dikkatliydi. Ama asıl problem olan ekranların pozisyonu idi. Ekranlar televizyon gibi karşıda olduğundan izlediğiniz şeyi diğer koltuklardaki insanlar rahatlıkla görüyor. Çocuk yolcular şiddet, seks vb. içeren film sahnelerine maruz kalıyorlar olacak iş değil. Uçağın tasarımı yanlış yapılmış. Ya filmleri sansürden geçirmeliler veya business'e çocuk yolcu almamalılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taraf tutma ~ 2 yıl önce
neden airport haber olarak THK ile ilgili hiçbir haber yapmıyorsunuz????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kulalik ~ 2 yıl önce
500 dolarlik bir Kulalik degil o, Amazonda surekliligi olmayan mallar pahali, bu kaliteli oldugu anlamina gelmiyor, 70 dolara alasini size alirim, Amerika da yasiyorum, surekli business ile ucuyorum en iyi kulakligim kendi kulakligimdir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000