25 Mayıs 2015, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Ağzınıza sağlıķ
  • Yerlerde surunen sendikamizi borç içinde yüzen sendikamizi 24 yıl paralarimizi cicekciye matbaa yedirin yönetimden kurtaran Başkanımız ALI KEMAL TATLIBAL başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz. Paramiz emin ellerde.Aidatlar üyelere geri dönüyor. Abant eğitimleri ingilizce kursları. Şimdi sıra güzel bir Tis yapmak.Sonuna kadar yanındayız sendikamizin.
  • "Sevsenizde sevmesenizde bu sendikaya sahip çıkmamız gerekiyor.Onumuzde Tis sözleşmesi var.Bu sendika catlasanizda bu yönetim 2017 sonuna kadar burdalar. " diyecek sendikalıyı aklım almıyor.Eğer sendikacı iseniz sendikalıyı tehdit edemezsiniz.İşi beceremeyip yıllık %3+3=%4.75 zama imza atmış sendikayı beğenmemiz mümkün değil.Bu sadece maaş yönü .Geçmiş sendikanın yediği haltlar bugüne savunma aracı olamaz.Her koyun kendi bacağından asılır.Sendikadan memnun değiliz diye istifa edecek olan sendikalı değil , ancak sendikacılardır.Asıl çalısandır, temsilciler geçicidir.
  • Sevsenizde sevmesenizde bu sendikaya sahip çıkmamız gerekiyor.Onumuzde Tis sözleşmesi var.Bu sendika catlasanizda bu yönetim 2017 sonuna kadar burdalar. Beğenmeyen istifa etsin
  • Sendikamızın sonuna kadar arkasindayiz.
  • Bu yazı çıktığından beri yorumları takip ediyorum. Durum sendikal açıdan o kadar vahim hale gelmiş ki çalışanlar kırdığı ceviz bini aşan, yıllar içinde sendikayı ticarethaneye ve naylon fatura merkezine çeviren Atilay Ayçin'i arar olmuş. Bundan daha vahim bir durum olamazdı sanırım. Ali Kemal ve yönetiminin olağanüstü genel kurula gitmesi herkes için hayırlı olur. Zira bu yönetime yandaşlar dışında kimsenin güveni ve desteği yoktur.
  • Eski sendika neydi ki, bu sandika dişe dokunur bir şey yapsın.Nalıncı keseri işte.Hayat bir oyalamaca zaten.
  • BİZİM HAKKIMIZI KİM SAVUNACAK ACABA BY SENDİKA ŞEFLER İÇİN ÇOK KOŞTURUYORSUN BİZİM HALİMİZ NE OLACAK HAA LİSE MEZUNLARININ ŞEF YAPTIRIYORMUŞ.. KİMLERİ KOLLUYORSUN. BENİM HAKKIM OLAN ŞEFLĞİ KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİYORSUN...
  • SENDİKA ŞEFLERE 1.0000 TL FARK İSTİYORSUNUZ PEKİ DİĞER ÇALIŞANLAR ÜVEY EVLET MI SN.BAŞKAN
  • sendika nasıl korkutuyor sizi inadına en iyi inadına yeniden siz burda konuşun beyler airportta söyleyınde okey applikasyonuda açsın siteye boş takılanlar için

Cevap ver Hava İş! Neredeydiniz? THY'deki PKK'lılar kim açıkla!

Hava İş Sendikası, görev sırasında hayatını kaybeden Tuna Beken’in ölümünden rant devşirmek için kazadan sonra tekniğin yolunu tuttu.  Yanılmıyorsam bu aynı zamanda, 2013 yılı Aralık ayında göreve gelen Sendika Başkanı Ali Kemal Tatlıbal’ın ilk teknik ziyaretiydi.

Belli ki başkan yoğundu ve bir buçuk yıllık süre zarfında teknik için bir ziyaret planlaması yapamadı. Belki de teknikteki delege seçimlerinin sonuçları hoşuna gitmemişti, kendince tavır alıyordu. Ama  geç de olsa Ali Kemal Tatlıbal, teknik ziyaretini gerçekleştirdi de teknik çalışanları da başkanın yüzünü görme şerefine nail oldu!

Hitabet konusunda bir an önce profesyonel ellerden ders alması gereken Başkan dili döndüğünce anlattı, teknik çalışanları dinledi. Ancak kalabalığın aklında tek bir soru vardı… “ Bugüne kadar neredeydiniz?”

Haksız sayılmazlardı. Çünkü hiçbir çalışan, onca kavga gürültü ve mağduriyet yaşanırken ne sendikanın ne de bizzat sendika başkanının desteğini hissetmiyordu.  

O yüzden bir okurum diyordu ki,

“Teknik’te 200’e yakın insan işten çıkartıldı nerdeydiniz?

 Cumartesi nöbetlerinde nerdeydiniz?

Çalışanları yüzde 3 zamlara mahkûm ettiniz, müdürler kırbaç primleri alırken nerdeydiniz?

A bakımda islerin nasıl yapıldığını, insanlara ne baskılar yapıldığını biliyordunuz. Tuna Beken ölmeden önce nerdeydiniz?

İnsanlar Habom’dan Teknik A.Ş’ye geçiş için zorla istifa ettirilirken nerdeydiniz?

Habom çalışanlarının Tazminatları hin edilirken nerdeydiniz?

Hat bakim Teknik A.Ş ye bağlanırken nerdeydiniz?

Mazeret izni alamıyoruz, yıllık izinlerimizi planlayamıyoruz nerdesiniz?

İnsanlar isçi unvanıyla uçak üzerinde bakim yapıyor haberiniz var mi? C/S’ler yapmadıkları görmedikleri bakim kartlarını mühürlemeye zorlanıyor nerdesiniz?”

Ben söyleyeyim… 

Abant’ta tatildelerdi!

MAHKEMENİN YOLUNU TUTTULAR…

Geçen hafta sendikaya, basın meslek ilkeleri çerçevesinde eleştiriler yöneltmiştim. Duyduğuma göre o yazıdan dolayı sendika hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Hiçbir hakaret, tehdit vs içermeyen yazıyı hangi gerekçeyle mahkemeye taşımaya kalkıyorlar açıkçası merak ediyorum.  Çok yakında öğreneceğiz.

Benim görevim yanlışları eleştirmek. İliştirilmiş muhabirler gibi şakşakçılığınızı yapmak benim ne tarzımdır ne de o kadar ucuzluğu midem kaldırır. O yüzden müsterih olun.

Üye aidatlarıyla karşıladığınız lüks plazadaki ofislerin giderlerinin de, özel asistanların da, şoförlerin de, maaşlarını sendika kasasından ödediğiniz 5 silahlı korumanızın da, bir grup seçilmiş üye ile yaptığınız Abant tatillerinin de hesabını üyelere bir gün vereceksiniz. Ben de attığınız her adımın takipçisi olacağım!

THY'DEKİ PKK'LILAR KİM?

Ali Kemal Tatlıbal son Abant toplantısında 'Ben Ak Parti eski milletvekilinin oğluyum ama hepinizin sendika başkanıyım. Benim üyelerim arasında PKK'lılar da var. Onların da haklarını savunuyorum' demiş. Merak ettim acaba THY'deki o PKK'lılar kim? Tatlıbal isim verse de biz de öğrensek THY'deki terör örgütü PKK'lıları!

Cevap ver Hava İş! Neredeydiniz? THY'deki PKK'lılar kim açıkla!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ağzınıza sağlıķ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yerlerde surunen sendikamizi borç içinde yüzen sendikamizi 24 yıl paralarimizi cicekciye matbaa yedirin yönetimden kurtaran Başkanımız ALI KEMAL TATLIBAL başkanımıza sonuna kadar güveniyoruz. Paramiz emin ellerde.Aidatlar üyelere geri dönüyor. Abant eğitimleri ingilizce kursları. Şimdi sıra güzel bir Tis yapmak.Sonuna kadar yanındayız sendikamizin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
"Sevsenizde sevmesenizde bu sendikaya sahip çıkmamız gerekiyor.Onumuzde Tis sözleşmesi var.Bu sendika catlasanizda bu yönetim 2017 sonuna kadar burdalar. " diyecek sendikalıyı aklım almıyor.Eğer sendikacı iseniz sendikalıyı tehdit edemezsiniz.İşi beceremeyip yıllık %3+3=%4.75 zama imza atmış sendikayı beğenmemiz mümkün değil.Bu sadece maaş yönü .Geçmiş sendikanın yediği haltlar bugüne savunma aracı olamaz.Her koyun kendi bacağından asılır.Sendikadan memnun değiliz diye istifa edecek olan sendikalı değil , ancak sendikacılardır.Asıl çalısandır, temsilciler geçicidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sevsenizde sevmesenizde bu sendikaya sahip çıkmamız gerekiyor.Onumuzde Tis sözleşmesi var.Bu sendika catlasanizda bu yönetim 2017 sonuna kadar burdalar. Beğenmeyen istifa etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sendikamızın sonuna kadar arkasindayiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 3 yıl önce
Bu yazı çıktığından beri yorumları takip ediyorum. Durum sendikal açıdan o kadar vahim hale gelmiş ki çalışanlar kırdığı ceviz bini aşan, yıllar içinde sendikayı ticarethaneye ve naylon fatura merkezine çeviren Atilay Ayçin'i arar olmuş. Bundan daha vahim bir durum olamazdı sanırım. Ali Kemal ve yönetiminin olağanüstü genel kurula gitmesi herkes için hayırlı olur. Zira bu yönetime yandaşlar dışında kimsenin güveni ve desteği yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Eski sendika neydi ki, bu sandika dişe dokunur bir şey yapsın.Nalıncı keseri işte.Hayat bir oyalamaca zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MİSAFİR... ~ 3 yıl önce
BİZİM HAKKIMIZI KİM SAVUNACAK ACABA BY SENDİKA ŞEFLER İÇİN ÇOK KOŞTURUYORSUN BİZİM HALİMİZ NE OLACAK HAA LİSE MEZUNLARININ ŞEF YAPTIRIYORMUŞ.. KİMLERİ KOLLUYORSUN. BENİM HAKKIM OLAN ŞEFLĞİ KİMLERE PEŞKEŞ ÇEKİYORSUN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAK YİYENLER ~ 3 yıl önce
SENDİKA ŞEFLERE 1.0000 TL FARK İSTİYORSUNUZ PEKİ DİĞER ÇALIŞANLAR ÜVEY EVLET MI SN.BAŞKAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amdroid uygulaması ~ 3 yıl önce
sendika nasıl korkutuyor sizi inadına en iyi inadına yeniden siz burda konuşun beyler airportta söyleyınde okey applikasyonuda açsın siteye boş takılanlar için

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000