12 Eylül 2016, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Çağatay Fırat'ı ve romantizm rüzgarcisi Kaptan Alper Demirer den alacağı oluşta arayan herkese paramız yok şuan İnşallah önümüzdeki ay diyerek defalarca geliştirdiğini alacaklı olan parasını bu gaspçılara kaptıran herkes bilsin ki bu söylenenler koca büyük YALAN parası olmayan insan işinin başında durup elinden geldiğini yapmaya çalışırız doğrumudur?ama bunlar bunu yapmak yerine hafta sonu nerede tatil yapsak akşam hangi lüks mekanlarda takılsak yurt dışındaki en iyi okul hangis çocuklarımızı yurt dışındaki o okullara göndersek en iyi eğitimi alsalar akşam yemeğini nerede yisek diyerek plan yaparlar ve gittikleri yerde en az 1000 TL hesap ödemeden çıkmaz hani paranız yoktu? Çocuklarınız ölürüm parayı istediğiniz yerde istediğiniz kişilerle yiyin ama alacaklı olanların parasını ödeyin haram paradan başka birşey yemiyorsunuz ? Haram helal ver Allahım garip kulun yer Allah'ın felsefesi ile yaşayan iğrençler.sizi gördükçe midem bulanıyor adeta karaktersizliğin bu kadarı!!!
  • Erzincan meslekyüksekokulu öğrencileri olarak yönetimden şikayetçiyiz. Kesinlikle bu ertoyu başımıza belli ettiler. Evet bela ettiler çünkü onlarda biliyolardı okulda anlatması gereken konuları okulda değilde özel bi kurum aracılığıyla parayla anlattığını. Lise apayrı bi konu zaten halbuki bi başka havacılık dersine gelen hoca vardı ismini hatırlamıyorum bu adam okulu bırakıp giden arkadaşları soruşturmaya kalkınca adamı bu ertonun yalakaları susturmuştu.
  • Ali bey "Bu çocukların hakkını yedirmeyeceğim" başlığı nı atmışsınız. Ne yapacaksınız da bu çocuklar hakkını alacak?
  • İlköğretim mezunuyum? Uçak teknisyeni olabilir miyim? CEVAP: Evet. Dağılın beyler boşuna okuyoruz....

Bu çocukların hakkını yiyemeyeceksiniz!

Değerli okurlarım, öncelikle Kurban Bayramı’nızı gönülden kutluyorum. Umarım gönlünüzden geçen bir bayramı yaşıyorsunuzdur. Görev bayram, seyran tanımıyor. Geçen hafta yazmış olduğum yazı oldukça ilgi gördü. Meğer ne çok mağdur varmış. Neler de dönüyormuş bu eğitim camiası denilen tuzağın içinde.

Yazının özü Erzincan Üniversitesi Uçak Teknolojisi bölümündeki öğrencilerin nasıl bir tuzağın içine çekildiği ve öğrencilere eğitim verilmeden paralarının iç edildiğinin resmini çiziyordu.

Bakın neler oldu geçen hafta?

Gazetecilik anlayışım gereği şikayetçi taraf ile şikayet edilen tarafı dinleme yolunu tercih ederim. İstanbul Aviation Academy sahibi Çağatay Fırat, inkar etse bile suçu Ertuğrul Karatay isimli bir hocanın üzerine atarak sıyrılmaya çalıştı.

Ertuğrul Karatay ise tam tersini söylüyordu. Yazının yayınlandığı gün Ertuğrul Karatay şahsımı defalarca arayarak kendisinin suçsuz olduğunu tüm sorumluluğun Çağatay Fırat’ın olduğunu söyledi. “Beyan esastır” diyerek dinlemeye devam ettik.

Ertuğrul Karatay, Çağatay Fırat’ın kendisini Twitter üzerinden bulduğunu, DM denilen özel mesaj sisteminden mesajlar attığını ve sonuç olarak öğrencilerle buluşturduğunu söyledi.

Çağatay Fırat-Ertuğrul Karatay arasındaki ilişkinin öğrencilere nasıl zarar verdiğini ve kimin bu konuda öğrencileri tuzağa düşürdüğünün kararını siz değerli okurlara bırakıyorum. Lakin ikili arasında geçen bazı mail trafiğinden Ertuğrul Karatay’ın tarafıma gönderdiği maillerden anlaşılıyor ki Çağatay Fırat, oldukça cömert tekliflerde bulunmuş.

Bakın şimdi Çağatay Fırat’ın Ertuğrul Karatay’a teklifine.

Diyor ki Çağatay Fırat; “Ertugrul Hocam,

İstanbul Aviation Academy markası TPE tarafından onaylandığı için Akademi ismini kullanabiliriz.

Akademinin Genel Koordinatörlük görevi ve Part 147 nin gerekli yöneticilik görevleri ( Accountable Manager hariç ) sende olacak.

Koşullar:

İş başlangıcı : 15 Haziran ( 1 hazirana kadar dosyayı vermemiz gerekiyor)

İş başlangıcını eğer kendini daha da garanti altında hissedeceksen ve eğer mümkünatı varsa Shgm onayından sonrada düşünebilirsin. Eğer istersen ve kafanda soru işareti olursa. Ve tabii ki mümkünse.

Aylık net ücret: 7500 TL

İmkanlar: Yönetici Odası ve Donanımları, seyahat giderleri, cep telefon gideri, gerekli yurtdışı eğitimleri, şirketin gerekli kurumlarda temsili. Harcama bütçesi..

Danışmanlık ücreti bakiyesi 4000 TL. ( Dosyanın Shgm ye sunulması müteakip)

Sınıf mevcudu 100 öğrenciyi geçmesi durumunda maaş revizesi olacak.

Sözleşme süresi 3 yıl.

3 yıldan önce taraflar İş Yasasındaki mecbur sebepler haricinde fesih edilirse 6 aylık net ücret tazminat olarak ödenecek.

Maaş zammı: piyasa koşullarında her yıl sonunda..

İlk dönem kayıtları için yüzde 10 prim.

Bu koşullar başlangıç koşulları olup, eğer kursu acar ve verimli bir başlangıç yaparsak revize edilir. Buna şahsi teminat veriyorum” bu mail Ertuğrul Karatay’a cazip gelmiş olabilir mi? Paranın büyüsüne kapılmış olabilir mi? Ne dersiniz?

Tabi olan biten bununla sınırlı değil.

Çağatay Fırat ile Ertuğrul Karatay ilişkisi öğrencilerin mağduriyeti ile son bulurken, yazıdan sonra da öğrenciler apar topar İstanbul Aviation Academy’e davet edildi. “Gelin anlaşalım” sözleri ile çocuklara ne yapılmak istendi bilemiyorum.

Ve soruyorum SHGM işlem yaptı mı? Yoksa “Soyulan soyulsun” mantığındalar mı anlamak mümkün değil.

Ve bir başka konu.

Ertuğrul Karatay, Erzincan’da sadece Çağatay Fırat ile çalışmamış. Gold Air ile de temasa geçmiş. Gold Air ile de teknisyen olabilmeniz için Gold Air’de modül sınavlarına girmeleri tavsiye edilmiş, öğrencilerin iddiasına göre ise Gold Air’de sınava girilmesi için zorlanılmışlar.

Gold Air’in yanlış yaptığını, para karşılığı modül sınavından kolaylık sağlandığını düşünmüyorum. İşlerini dört dörtlük yaptıklarına inanmak istiyorum.

Lakin Ertuğrul Karatay hangi hak ile öğrencilerden para topladı ona aklım sırrım ermiyor. Öğretim görevlisi misin yoksa tahsilatçı mı?

Elden tahsil edilen paraları görmek mümkün değil. Bunu ıspat etmek de mümkün değil. İnkara açık bir durum.

Ama kardeşim kendi hesabına öğrenciye nasıl para yatırtırsın? Hangi akla, hangi zihniyete uygun bir para alış-verişidir bu?

Ertuğrul Karatay, Erzican’daki Bin Kalem adlı şirket ile ne tür bağlantıların var? Oraya da mı danışmanlık yaptın?

Açıkçası bu ticari dehanıza hayran kaldım.

Umarım ben yanılırım. Hatta mahkemeye vermenizi bekliyorum. Verin ki şu hesaplarınıza mahkeme bir göz atsın?

Ne dersiniz?

Bu çocukların hakkını yiyemeyeceksiniz!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (83)

... ~ 1 yıl önce
Çağatay Fırat'ı ve romantizm rüzgarcisi Kaptan Alper Demirer den alacağı oluşta arayan herkese paramız yok şuan İnşallah önümüzdeki ay diyerek defalarca geliştirdiğini alacaklı olan parasını bu gaspçılara kaptıran herkes bilsin ki bu söylenenler koca büyük YALAN parası olmayan insan işinin başında durup elinden geldiğini yapmaya çalışırız doğrumudur?ama bunlar bunu yapmak yerine hafta sonu nerede tatil yapsak akşam hangi lüks mekanlarda takılsak yurt dışındaki en iyi okul hangis çocuklarımızı yurt dışındaki o okullara göndersek en iyi eğitimi alsalar akşam yemeğini nerede yisek diyerek plan yaparlar ve gittikleri yerde en az 1000 TL hesap ödemeden çıkmaz hani paranız yoktu? Çocuklarınız ölürüm parayı istediğiniz yerde istediğiniz kişilerle yiyin ama alacaklı olanların parasını ödeyin haram paradan başka birşey yemiyorsunuz ? Haram helal ver Allahım garip kulun yer Allah'ın felsefesi ile yaşayan iğrençler.sizi gördükçe midem bulanıyor adeta karaktersizliğin bu kadarı!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erzincan ~ 1 yıl önce
Erzincan meslekyüksekokulu öğrencileri olarak yönetimden şikayetçiyiz. Kesinlikle bu ertoyu başımıza belli ettiler. Evet bela ettiler çünkü onlarda biliyolardı okulda anlatması gereken konuları okulda değilde özel bi kurum aracılığıyla parayla anlattığını. Lise apayrı bi konu zaten halbuki bi başka havacılık dersine gelen hoca vardı ismini hatırlamıyorum bu adam okulu bırakıp giden arkadaşları soruşturmaya kalkınca adamı bu ertonun yalakaları susturmuştu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çözümünüz? ~ 1 yıl önce
Ali bey "Bu çocukların hakkını yedirmeyeceğim" başlığı nı atmışsınız. Ne yapacaksınız da bu çocuklar hakkını alacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM sitesinden alıntıdır. ~ 1 yıl önce
İlköğretim mezunuyum? Uçak teknisyeni olabilir miyim? CEVAP: Evet. Dağılın beyler boşuna okuyoruz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000