31 Ocak 2011, Pazartesi
Tevfik UYAR
Tevfik UYAR tevfikuyar@airporthaber.com
  • Kitabınız hayırlı olsun tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim...
  • İlk tespit ettiğim hatayı iletmek istiyorum.Önsözünde eğer hemen bitirecek vaktiniz yoksa lütfen okumaya başlamayın yazmalıydı. Dün gece uykuyla yaptığım mücadeleyi kaybettiğim için kalan 50 sayfayı okuyabilmek için akşam olmasını beklemek kadar zor olan birşey yok bugün. 2.sayfa itibari ile acaba ne olacak diye düşünerek hatta önce en arkasınımı okusam diye ikilemde kalarak okuduğum çok sürükleyici ve çok keyifli bir kitap olmuş. Antalya'dan talebimiz ikinci kitap için hemen yayınevinle görüşmen...Uzun süre bekletme..ellerine sağlık..
  • kitabınızı okumayı merakla belkliyor,çalışmalarınızı tebrik ediyoruz
  • Tevfik Bey,size yayın hayatınızda başarılar dilerim.Zevkle okuyacağız. CULA

BİRAZ DA EDEBİYAT: İZ ODASI

Değerli okurlar,

Bildiğiniz üzere 2008 yılının son çeyreğinden bu yana Airporthaber.com’daki bu köşe ile sizlere her hafta çoğu zaman gündemdeki konularla ilgili, çoğu zaman da Türkçe kaynağa ulaşmanın zor olduğu ancak ilgili vatandaşlarımızın okuyarak araştırmak ya da öğrenmek isteyebilecekleri bir takım teknik, ekonomik ve finansal değerlendirmeler aktarmaya çalışıyorum.

Bugüne kadar çok önemli gördüğüm bu işimi aksatmamaya gayret gösterdim. Sizler de değerli yorumlarınızla katkıda bulundunuz. İlgi gösteren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Yazmak benim için başlı başına bir tutku. Konu havacılık olmayabilir, zira daha detaylı takip eden okurlar konusu daha farklı olan çeşitli platformlarda bilim ve bilgi felsefesi ile ilgili ya da toplumsal bazı yazılar da yazdığımı biliyorlar. Yazınsal anlamda ilgilendiğim diğer bir alan da edebiyat. Henüz bir uçak mühendisi değilken de benim için bir tutku olan “yazmak” eylemini edebiyat alanında icra ediyordum.

Başlığın da işaret ettiği üzere bu hafta siz değerli okurlarımla paylaşmayı en çok arzu ettiğim haberi paylaşmak istiyorum:

“İz Odası” adını verdiğim ilk edebi yayınım olan romanım Bizim Kitaplar Yayınevi’nden gün itibariyle çıkmış bulunmaktadır. Haftaya kitapevlerinde bulabileceğiniz bu kitap internet tabanlı satış yapan kitapevlerinde de satışa çıkmıştır.

Kitabın içeriği hayatlarının herhangi bir noktasında son derece sıradışı bir olay yaşayan iki kişinin öyküsüdür. Öykü ilk bakışta bir bilimkurguyu andırabilir çünkü çok sık olmasa da olayları açıklarken bazı bilimsel olgulara yer verdim ve tarihte gerçekleşen ya da gerçekleştiği iddia edilen bazı fenomenlerle bu olaylar arasında ilişki kurdum. Ancak olayların günümüzde geçiyor olması öyküyü bilimkurgu niteliğinden biraz uzağa taşıyor. Çoğu zaman bu köşede de yaptığım gibi bu konulara aşina olmayan bir okur için de öykü boyunca yer verdiğim fiziksel, nörolojik, psikolojik vb. bazı terim, kavram ve detayları anlamlarını kaybettirmeden basitleştirmeye çalıştım.

Kitabı edinebileceğiniz bazı popüler internet kitapçılarının adreslerini aşağıda sunuyorum. Bir kısmında yayınlanma tarihi 1 Şubat olarak göründüğünden hala “satışta olmadığı” ya da “önsiparişte” olduğu ibaresi bulunabilir, bu durum tarih 1 Şubat’ı gösterdiğinde değişecektir.

•Hepsi Burada
•Idefix
•Kitap Yurdu
•İlk Nokta
•D&R
•Dünya Kitap

Kitaba ilgi gösteren tüm okurlara şimdiden teşekkür eder, herkese iyi haftalar dilerim.

BİRAZ DA EDEBİYAT: İZ ODASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 7 yıl önce
Kitabınız hayırlı olsun tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İlk tespit ettiğim hatayı iletmek istiyorum.Önsözünde eğer hemen bitirecek vaktiniz yoksa lütfen okumaya başlamayın yazmalıydı. Dün gece uykuyla yaptığım mücadeleyi kaybettiğim için kalan 50 sayfayı okuyabilmek için akşam olmasını beklemek kadar zor olan birşey yok bugün. 2.sayfa itibari ile acaba ne olacak diye düşünerek hatta önce en arkasınımı okusam diye ikilemde kalarak okuduğum çok sürükleyici ve çok keyifli bir kitap olmuş. Antalya'dan talebimiz ikinci kitap için hemen yayınevinle görüşmen...Uzun süre bekletme..ellerine sağlık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kitabınızı okumayı merakla belkliyor,çalışmalarınızı tebrik ediyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tevfik Bey,size yayın hayatınızda başarılar dilerim.Zevkle okuyacağız. CULA

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000