26 Ekim 2015, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Helal olsun Murat bey. Emeğinize, ellerinize, yüreğinize sağlık.
  • Biz bugün bi akp yi yenelimde talpada düzelir heryerde!!
  • Bay yazar, bunları kulaktan dolma bilgilerle yazacağına önce gidip adamlara sorsaydın. Bundan sonra ikna olmadığın konular varsa yine yazsaydın.
  • Yaptığınız tek kelime ile ayıp. Sanki yabancı pilotu aldırmamak TALPA'nın elinde. Sanki işsiz pilotlara iş bulacak yaptırım gücü var.Sanki TALPA, TBMM'de temsil edilen bir siyasi parti.Sanki TAV otoparkın sahibi THY. Sanki TALPA devlet kurumu. Nedir bu ya, Aklına geleni yazmak?
  • TALPA ve içindeki kokuşmuşlar kanayan yaraya bile işemezler. Zihniyetleri de içeriği de tamamen değişmeli. Ben protesto ettim ve üyelikten ayrıldım. Eylem bireyde başlar. Erkekseniz tepkinizi gösterin. Bir tane bile iyi yorum yok. Ama her şey halen aynı. Koyun gibi insanlarsınız.
  • Eskide Eskiden Tip egitiminde para alinmazdi Hava yolu sirketleri 30/40 bin euro para aliyor Bu konuda tam bir soygun var Kim dur diyecek bu adamlara
  • sen onu bunu bırakta ayjet neden seni 10. yıl yemeğine davet etmedi?
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Talpa bir kere türkiye havayolları derneği değil türk hava yolları derneği olarak çalışıyor türk havayollarında çalışmayan pilotlara hiç faydası yok sadece aidat alıyorlar ( gerçi havayollatında çalışanlarada faydası yok) ben şirket battı işsiz kaldım maaşım içeride kaldı derneğe gittim yüzüme bile bakmadılar dernekten ayrılıyorum dedim al formu problem getirme der gibi form verip yolladılar şimdi çalıştığım şirkete gelen yeni arkadaşlara bunu anlatıyor karar sizin diyorum. Anlatılanlara katılıyorum.
  • Talpa emekli ağırlama içki servisi kağıt oynama mekanı bknz yeşilköy talpa derneği

Açıklama bekliyorum TALPA!

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği TALPA, işi gücü (!) bıraktı açıklama derdine düştü. Son açıklamalarında, had’leri ve vazifeleri olmamasına rağmen geçen haftaki yazımın kaldırılmasını istediler. Birkaç hafta önce de bir başka pilotla ilgili haberimiz için açıklama yayınlamışlardı. Bu aralar Talpa’yı bıraksanız, Airporthaber’deki her habere açıklama yollayacaklar. O derece iştahlılar.

Hazır Talpa açıklama yollamaya başlamışken birkaç konuyu araya sıkıştırayım da açıklama yapmalarını bekleyeyim.

Madem yazım için, “pilotlar arasında infiale neden oldu” diyorsunuz, madem çok duyarlısınız, pilot A.B bir yıl boyunca işsiz gezerken TALPA olarak ne yaptınız? İş bulmasına mı yardımcı oldunuz, maddi destek mi sağladınız? Mesela önce bunu bir açıklayın!

THY’nin de gayri resmi kanallarla doğrulamasına rağmen “Pilotun psikolojik durumunun yerinde olmadığına dair bize bilgi belge gelmedi” diyorsunuz. Demek ki daha önce işten çıkarılacak pilotlarla ilgili bilgi ve belgeler size geliyordu ve sizin onayınızla işten çıkarılıyorlardı. Eğer geliyorduysa onlarla ilgili işverene nasıl görüş veriyordunuz? Bunu açıklayın!

En son Katmandu’da pistten çıkan uçağın pilotları işten çıkarıldı. Pilotlar günah keçisi ilan edilip işten atılırken onları korumak için girişimlerde bulundunuz mu bunu açıklayın! 

İki THY pilotu Lübnan’da kaçırıldığında ‘ Gerekirse Lübnan’a uçmama kararı alırız” dediniz, ama paşa paşa uçtunuz? Kimden neden korktunuz bunu açıklayın!

CED bileti mal bulmuş mağribi gibi açıklama yaparak kamuoyuna sundunuz. Ertesi gün pilotların yıllardır kullandığı pas hakkı elinden alındı. O zaman THY’ye çıkıp da, “ Nasıl bu hakkımızı elimizden alırsın” diye iki kelime edebildiniz mi açıklayın!

15 Mayıs 2013’te THY greve giderken greve saatler kala, hangi üyenize sorarak hangi hakla “Biz greve katılmama kararı aldık” dediniz, neden grev kırıcılığı yaptınız bunu açıklayın!

Göreve gelirken kanun kanun dediniz, ikinci döneminiz de bitiyor olmasına rağmen şu ana kadar Hava İş yasasının çıkması için hangi girişimlerde bulundunuz açıklayın!

Türkiye yabancı pilot cennetine dönerken işsiz pilotların iş bulabilmesi için hangi somut adımı attınız açıklayın!

Havayolu şirketleri tip eğitimlerini soygun aracı olarak kullanırken neden karşı çıkmadınız bunu açıklayın!

İş garantili eğitim adı altında istihdam edilerek 1000 TL maaşla birkaç yılları ipotek altında çalışmak zorunda bırakılan pilotlar için ne yaptınız bunu açıklayın!

Pilot ve kabin memuru sayısı artmasına rağmen TAV otoparktaki kota neden düşürüldü açıklayın!

Birkaç soru da Talpa Başkanı Gürcan Mantı’ya…

Pilotlar Vakfı (Pilvak) adına 2005 yılında 1 trilyon 125 TL ( bir milyon 125 bin TL) karşılığı yüzde 5 hissesi alınan İzair’in sizin döneminizde altın hissesi neden elden çıkarıldı? Bunu açıklayın!

Yüzde 5 gibi hatırı sayılır hisse elinizde olmasına rağmen yönetim kurullarına neden katılım sağlanmadı? Bunu açıklayın!

 Ali Sabancı’nın sermaye artırma kartına neden karşılık verilmedi? Bunu açıklayın!

O gün yüzde 5 olan hisse, sizin döneminizdeki yanlış stratejiler sebebiyle 10 binde 1’e, değeri de 21 bin 665 TL’ye düşerken bunun vicdan azabını yaşıyor musunuz? Bunu açıklayın!

Bakın açıklanması gereken ne kadar çok şey var değil mi? Hem de üzerinize vazife olmayan değil bizzat üzerinize vazife olan konularda…

Hadi Talpa…

Açıklayın bekliyorum…

Açıklama bekliyorum TALPA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

Sezgin ~ 3 yıl önce
Helal olsun Murat bey. Emeğinize, ellerinize, yüreğinize sağlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Biz bugün bi akp yi yenelimde talpada düzelir heryerde!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Objektiflik mi? ~ 3 yıl önce
Bay yazar, bunları kulaktan dolma bilgilerle yazacağına önce gidip adamlara sorsaydın. Bundan sonra ikna olmadığın konular varsa yine yazsaydın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 3 yıl önce
Yaptığınız tek kelime ile ayıp. Sanki yabancı pilotu aldırmamak TALPA'nın elinde. Sanki işsiz pilotlara iş bulacak yaptırım gücü var.Sanki TALPA, TBMM'de temsil edilen bir siyasi parti.Sanki TAV otoparkın sahibi THY. Sanki TALPA devlet kurumu. Nedir bu ya, Aklına geleni yazmak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tamamen değişmeli ~ 3 yıl önce
TALPA ve içindeki kokuşmuşlar kanayan yaraya bile işemezler. Zihniyetleri de içeriği de tamamen değişmeli. Ben protesto ettim ve üyelikten ayrıldım. Eylem bireyde başlar. Erkekseniz tepkinizi gösterin. Bir tane bile iyi yorum yok. Ama her şey halen aynı. Koyun gibi insanlarsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeren ~ 3 yıl önce
Eskide Eskiden Tip egitiminde para alinmazdi Hava yolu sirketleri 30/40 bin euro para aliyor Bu konuda tam bir soygun var Kim dur diyecek bu adamlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
proxi ~ 3 yıl önce
sen onu bunu bırakta ayjet neden seni 10. yıl yemeğine davet etmedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devrem ayagi ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 3 yıl önce
Talpa bir kere türkiye havayolları derneği değil türk hava yolları derneği olarak çalışıyor türk havayollarında çalışmayan pilotlara hiç faydası yok sadece aidat alıyorlar ( gerçi havayollatında çalışanlarada faydası yok) ben şirket battı işsiz kaldım maaşım içeride kaldı derneğe gittim yüzüme bile bakmadılar dernekten ayrılıyorum dedim al formu problem getirme der gibi form verip yolladılar şimdi çalıştığım şirkete gelen yeni arkadaşlara bunu anlatıyor karar sizin diyorum. Anlatılanlara katılıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Talpa ~ 3 yıl önce
Talpa emekli ağırlama içki servisi kağıt oynama mekanı bknz yeşilköy talpa derneği

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000