27 Mart 2017, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Havacılık alanında Ali bey in gözleri şahin kulakları baykuş gibi. Valla korkulur sizden. O arşiv resmen pandoranın kutusu.
  • Sayin Kidik bir ismini direk yazmamis, israrla ACAR burokrat yaziyor ya, SHGM eski calisanlarin hatta ust duzey calisanlarin soyadlarini irdeleyin bakalim ne demek istedigini anlayacaksiniz.
  • Bu yazılanlar suç duyurusu niteliği taşıyo,sn savcılar göreve pls
  • o zaman ifşa edin ne de olsa elinizde belgelerde var

Acar bürokrat mevzi peşinde…

Bir zamanlar SHGM’nin gözde yöneticilerinden biri idi. Konduramazdık onun için söylenenleri. Kendimiz gibi bilir, söylenenleri karalama sözleri diye geçiştirirdik. Oysa bizim de yanıldıklarımız olabilirmiş. Çok ama çok acar bir bürokrattan bahsediyorum.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde tanıdığımız bu acar bürokrat 2011 yılına kadar çokça işler çevirmiş ve biz bunu görememişiz. İsim vermeyeceğim ama siz onu hemen anlayacaksınız.

O çok iş yapar görünüp kendine inananları da bir kalemde satabilecek kabiliyete sahip bir bürokrat. Bütün sektörün iş ve işlemleri neredeyse ondan geçiyordu. Geçiyordu geçmesine de o da kendi hesabını kabartma peşindeymiş.

Aslında bu yazıyı yazmak için çok geç kaldım.

Belgeleri elime geldiğinde yüz yüze konuşup gözümün içine bakarak itiraf etmesini sağlamak için Ankara’da aldım soluğu. Yıllar geçti aradan. Bütün belgeler halen arşivimde dururken, iyi niyetle havacılık için çalışanlara zarar gelmemesi için bu acar arkadaşı ifşa etmemiş “Nasıl olsa birgün lazım olur” diye saklamıştım.

Acar arkadaş ile Çukurambar’da randevu verdiği bir pastanede buluştuk. Eveledi, geveledi sonunda çoğu şeyi itiraf etti. Örneğin İstanbul’da havacılık sektöründen biri tarafından alınan jeep ertesi gün Ankara’da kendisine devredildi.

Bu arkadaş çıkarı için öyle dalaveralar yaptı ki akıllara durgunluk verir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden bir şekilde uzaklaştırılarak Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü’ne gönderilen acar bürokrat, yüzüme karşı itiraf ettiği çıkarlarını ifşa etmemem için yalvarınca “İnsan şaşar ve beşer” deyip şans tanıyınca rahatladı. O gün bugün bir kez olsun temas kurmadı.

Öğrendim ki şimdi Ulaştırma Bakanlığı’nın bir başkanlığında önemli bir noktada çalışıyor. Kim bilir oralarda ne gibi taklalar atıyor.

Ama asıl önemli nokta bu, kendi için çalışkan, ülke için meçhul bu arkadaşın şimdiki hedefi Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü olmuş. İşte burada dur demek benim görevim. Geçmiş dönemlerden kimse kalmadı diye fink atmana gönlüm razı gelmez.

DHMİ, senin yeni maç sahan olamaz. Bakanlıkta yeni bakan var, DHMİ’de yeni genel müdür var, müsteşar yeni deyip bizim hafızamızla ve belgelerimizle alay etmene müsaade edemem.

Senin gibilere haddi bildirilmediği sürece bu devletin imkanlarını kullanıp sektörün emilmesine izin vermek hainlik olur, haksızlık olur.

Zamanın bakanı Binali Yıldırım’a zarar gelmesin diye yazmadığımız çıkarlarını, bugünün bakanını aldatacağın zemini bulmana izin vermeyeceğim.

FETÖ’cüler gibi gizlenip iş çevirmene göz yumamam. Nasıl ki en başından beri FETÖ’cülerle savaştıysak bugün de sizin gibi çıkar uğruna devletin makamlarını kullananları ifşa etmekten çekinmeyeceğiz.

Acar bürokrat yeter yaptıkların. Dur durduğun yerde. DHMİ’de sana açılacak bir yer yok.

Birkaç yıl önce SHGM’den bir bürokratın kısa bir sürede gayrimenkul sahibi olduğunu da yazmıştık. Maalesef onu da koruyan melekler çıktı. Suyun başını tutan bu arkadaşlar iyi takip edilmeli. Her türlü zenginleşmeleri incelenmeli.

Bakanlık dikkatli olmalı, DHMİ çok daha dikkatli olmalı. 

Acar bürokrat mevzi peşinde…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Valla korkulur ~ 1 yıl önce
Havacılık alanında Ali bey in gözleri şahin kulakları baykuş gibi. Valla korkulur sizden. O arşiv resmen pandoranın kutusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acar Burokrat ~ 1 yıl önce
Sayin Kidik bir ismini direk yazmamis, israrla ACAR burokrat yaziyor ya, SHGM eski calisanlarin hatta ust duzey calisanlarin soyadlarini irdeleyin bakalim ne demek istedigini anlayacaksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm ~ 1 yıl önce
Bu yazılanlar suç duyurusu niteliği taşıyo,sn savcılar göreve pls

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mart ~ 1 yıl önce
o zaman ifşa edin ne de olsa elinizde belgelerde var

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000