22 Eylül 2012, Cumartesi 08:48:12

ALKOL ALDILAR İŞTEN ATILDILAR!

Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, iki kabin amiri öğle yemeğinde bir kadeh şarap içtikleri için işten attı.
  • Kardeş logo taşıyorsunuz diye Santaycı olmana bu kadar gerk yok ? LÜTFEN VE CESARETLİ İSEN yazdıklarımı yayılarsın Saygılar ?
  • Troll avı başlamış burada :)
  • Ya bakarmısın medeni bir ulkede yaşananlara. İnanılır gibi değil. Bizim burda olsa hemen yapıştır badem bıyıklı yönetim kesin atmıştır derlerdi. KLM de olunca ses seda yok.
  • o yorumu ben yapmadım ama arkadaşın yaptığı yorum çok anlamlı ama siz anlayamamışsınız...

 

Amsterdam’dan Johannesburg’a gece uçacak olan 49 ve 54 yaşlarındaki iki hostesi öğle yemeklerinde aldıkları içki işlerinden etti. Kabin personeli sendikası VNC hosteslerin çok sert bir cezaya çarptırıldıklarını düşünüyor.

KLM’de biri 20 diğeri 30 yıldır çalışan hostesler, aynı zamanda diğer uçak personeli için sorumlu amirdiler.

AlgemeenDagblad’a konuşan VNC başkanı Ton Sterrenberg, ‘‘Hostesler uçuş esnasında alkollü değillerdi. Her ikisi de KLM’de yıllardır çalışmış ve KLM’in kurallarını biliyorlardı ama biraz olsun kendilerine müsamaha gösterilebilirdi. Ancak kendilerinin amir pozisyonda olması nedeniyle örnek teşkil etmesi için sert bir şekilde cezalandırıldıklarını düşünüyorum’’ dedi.

Kabin ekibi normalde uçuştan on saat on saat önce alanda olması ve alkollü olmaması gerektiğini anlatan Sterrenberg, Trafikte araç kullananlar için 0,5 promile olan sınır havacılık personeli için sadece 0,2 promil. olduğunu ifade etti. Sterrenberg, ‘‘Hostesler öğleyin alkol almışlardı. Uçuş gece yarısı idi. Ancak onlar uçuş saati limitini hesaba katmamışlar. Oysaki, uçuş esnasında hosteslerin vücudundaki alkol çoktan atılmış olacaktı.’’ şeklinde konuştu.
Mahkeme

İşten atılmalarına itiraz eden hostesler mahkemeye başvurmuşlar ancak mahkeme KLM lehine karar vermiş. KLM, mahkeme kararıyla ilgili olarak her hangi bir yorum yapmaktan kaçınıyor. (Sonhaber.nl)

ALKOL ALDILAR İŞTEN ATILDILAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Viziter ~ 6 yıl önce
Kardeş logo taşıyorsunuz diye Santaycı olmana bu kadar gerk yok ? LÜTFEN VE CESARETLİ İSEN yazdıklarımı yayılarsın Saygılar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
troll ~ 6 yıl önce
Troll avı başlamış burada :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Medeni ülke ~ 6 yıl önce
Ya bakarmısın medeni bir ulkede yaşananlara. İnanılır gibi değil. Bizim burda olsa hemen yapıştır badem bıyıklı yönetim kesin atmıştır derlerdi. KLM de olunca ses seda yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafire cevaba cevap ~ 6 yıl önce
o yorumu ben yapmadım ama arkadaşın yaptığı yorum çok anlamlı ama siz anlayamamışsınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000