02 Ağustos 2009, Pazar 16:20:51

Paniğe neden olan o motor (FOTO)

Antalya Havalimanı’ndan kalkan ve kalkışından saniyeler sonra motoru yanan uçağın görüntülerine AirportHaber ulaştı.
  • Air Berlin, 30 yildir var olan, THY kadar ucagi olan ve yilda 28 milyon yolcu ile THY den daha cok yolcu tasiyan, ama KURULDUGU GüNDEN BERi , 1 tek KAZASI dahi olmayan bir sirket. Dünya güvenlik siralamasinda " SIFIR" kaza ile 5. sirada yer alirken, THY 30 küsür kazasi ile 60. sirada. Yazmadan önce kimin ne oldugunu biraz arastiralim lütfen. Allah hepsine hayirli kazasiz belasiz ucuslar versin...
  • Air Berlin Almanya nin Lufthansa dan sonra en büyük sirketi.THY kadar ucagi var adamlarin
  • ne yazikki bazi insanlarin cogu 3 kurus ucuza ucayim da kiminle nasil ucarsam ucayim düsüncesinde oldugundan böyle ucuz firmalarda baya türedi bunlarin Motoruda yanar camurada batar. bazen o 3 kurusta insanin canina mal olacaginida düsünmezler. böyle seylerde insan ucuza kacmamasi lazim 5 kurus fazla ver THY ile uc.
  • yangın denince aklınıza küle dönmüş bir manzara getirmeyin. Çok çeşitli motor yangın ikazı verdirten ve izlenimi veren durum söz konusudur. Bu nedenle yorumu bu konuda ezbere simulatör eğitimi almış kişilerin değil konunun uzmanı teknik personelin yapması doğru olandır. Her fırsatta biz bu durumu simulatörde defalarca yaşadık denilmesinden bıktık artık. Amsterdam, Isparta, Van vs vs bilmemm anlatabildim mi? eğitim bitmez ve her fırsatta bu gibi konular irdelenip geliştirilir. Her zaman uyanık olmak lazım. Bizim eğitimimiz yeterli filan demek yanlış.

İşte Belair’e ait uçağın yanan motoru:

Yanan Motor

Yanan Motor

Paniğe neden olan o motor (FOTO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 9 yıl önce
Air Berlin, 30 yildir var olan, THY kadar ucagi olan ve yilda 28 milyon yolcu ile THY den daha cok yolcu tasiyan, ama KURULDUGU GüNDEN BERi , 1 tek KAZASI dahi olmayan bir sirket. Dünya güvenlik siralamasinda " SIFIR" kaza ile 5. sirada yer alirken, THY 30 küsür kazasi ile 60. sirada. Yazmadan önce kimin ne oldugunu biraz arastiralim lütfen. Allah hepsine hayirli kazasiz belasiz ucuslar versin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Air Berlin Almanya nin Lufthansa dan sonra en büyük sirketi.THY kadar ucagi var adamlarin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ne yazikki bazi insanlarin cogu 3 kurus ucuza ucayim da kiminle nasil ucarsam ucayim düsüncesinde oldugundan böyle ucuz firmalarda baya türedi bunlarin Motoruda yanar camurada batar. bazen o 3 kurusta insanin canina mal olacaginida düsünmezler. böyle seylerde insan ucuza kacmamasi lazim 5 kurus fazla ver THY ile uc.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yangın denince aklınıza küle dönmüş bir manzara getirmeyin. Çok çeşitli motor yangın ikazı verdirten ve izlenimi veren durum söz konusudur. Bu nedenle yorumu bu konuda ezbere simulatör eğitimi almış kişilerin değil konunun uzmanı teknik personelin yapması doğru olandır. Her fırsatta biz bu durumu simulatörde defalarca yaşadık denilmesinden bıktık artık. Amsterdam, Isparta, Van vs vs bilmemm anlatabildim mi? eğitim bitmez ve her fırsatta bu gibi konular irdelenip geliştirilir. Her zaman uyanık olmak lazım. Bizim eğitimimiz yeterli filan demek yanlış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000