11 Ekim 2011, Salı 11:25:22

İŞTE O UÇAK (GÜNCELLENDİ)

Dün Antalya Havalimanı'na iniş yaptığı sırada lastiği patlayan ve sağ arka dikmesinin kırılmasıyla motor üzerinde metrelerce sürüklenen TC-SKF kuyruk tescilli Sky Havayolları'na ait uçak, yaşanan olayın ardından işte böyle görüntülendi.
  • evet uçak flap arızası ile inmiştir. bunu biliyoruz artık. ama neden hava daha düzgün ve pist kuru bir meydana divert etmemiştir acaba. her yerde hava çok mu kötüydü acaba.?
  • Bu uçak flap arızasından dolayı flapsız inmiştir..Flapsız iniş sürati Vref40+70 knottır.Anlayana...Bu işler öyle klavye başında oturup atıp tutmaya benzemez ey sayın yorumcu bozuntuları !.....
  • "Siz yol ve yolcusunuz ; içinizden biri düştüğünde arkasındakiler için düşer ; başkalarının ayağının takılabileceği taşa karşı uyarıdır bu...Evet bir de kendi önündekiler için düşer ; onlar daha hızlı ve bastıkları yerden emindirler , ancak taş hala orada durmaktadır."
  • Neden kimse g/slobe u giden bir piste ATC nin "PİLOT SORUMLULUĞUNDA" o havada yaklaşma yaptırdığını sorgulamıyor?Bu sorumluluğu almayıp divert eden pilota o şirkette ne gözle bakılır?Bunlara da bir cevap bulalım.

Sky Havayolları'nın Baden-Antalya seferini yapan B737-400 tipi yolcu uçağı, Antalya Havalimanı'na iniş yaptığı sırada sağ arka iniş takımlarında bulunan lastiği patlamış, sağ dikmesi kırılan uçak pistte metrelerce sürüklenerek durabilmişti.

Yaşanan olayın ardından uçakta bulunan 156 yolcu 6 mürettebatın yara almadan kurtarıldığı, DHMİ personeli uçağın bulunduğu yerden kaldırılması için çalışmalar yaptığı sırada, şirket yetkilileri uçağın logosunu ve şirket ismini brandayla kapattığı ifade edildi.

İşte olaydan kısa süre TC-SKF kuyruk tescilli o uçak

İŞTE O UÇAK (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

Misafir ~ 7 yıl önce
evet uçak flap arızası ile inmiştir. bunu biliyoruz artık. ama neden hava daha düzgün ve pist kuru bir meydana divert etmemiştir acaba. her yerde hava çok mu kötüydü acaba.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu uçak flap arızasından dolayı flapsız inmiştir..Flapsız iniş sürati Vref40+70 knottır.Anlayana...Bu işler öyle klavye başında oturup atıp tutmaya benzemez ey sayın yorumcu bozuntuları !.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
"Siz yol ve yolcusunuz ; içinizden biri düştüğünde arkasındakiler için düşer ; başkalarının ayağının takılabileceği taşa karşı uyarıdır bu...Evet bir de kendi önündekiler için düşer ; onlar daha hızlı ve bastıkları yerden emindirler , ancak taş hala orada durmaktadır."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Neden kimse g/slobe u giden bir piste ATC nin "PİLOT SORUMLULUĞUNDA" o havada yaklaşma yaptırdığını sorgulamıyor?Bu sorumluluğu almayıp divert eden pilota o şirkette ne gözle bakılır?Bunlara da bir cevap bulalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000