22 Şubat 2009, Pazar 10:25:57

Fraport Handling başlamadan bitti…

Antalya Havalimanı İşletmecisi Fraport IC-İçtaş ortaklığında kurulan Fraport Handling Şirketi faaliyete başlamadan kapatıldı. Yönetim kurulu kararı ile kapatılan şirket için neden böyle karar alındı? İşte ayrıntılar…
  • arkadaşlar havaşta swissporta kızıyorsunuz ama adamlar havaşa geldiğinde bu para çok az işciye zam yapalım dediklerinde o anki yönetimde olanlarçok iyi bilirler swissportu zam konusunda engellemiştir. bunuda bilmemiz lazım yorum size ait kolay gelsin
  • Evet gerçekten yazık oldu..ICF de kuruluş için gece gündüz demedeni aylar boyunca çalışan yönetim ekibinin emekleri de boşa gitti...Fraport keşke vazgeçmeseydi...2 zararına çalışmayı göze alsaydı bence piyasadaki payını arttırabilirdi...kriz dönemi olmasaydı bence bu zararı göze alacaktı..şanssızlık oldu...
  • Arkadaslar Havas-Celebi diyor. Farkında degiller sektor kartel e dondu. 3. bir sirket girmis olsa idi belki kendileride bu rekabetten hak ettikleri ucreti alabilirlerdi ama malesef duygusal davranıyorlar. Alman sirketine laf soyleyenler Havaş ı İsvicreliler aldıgında neredeydi? O zaman tum yoneticiler İsvicrelilere yalakalık yarısında ıdı sımdı Alman olunca mı sorun oluyor? Aynı zıhnıyetle neden TAV ve Celebi nin yurt dısındakı handling ve terminal işletmeciliklerinden mutluluk duyuyorsunuz? Ulkede en cok satılan sıgara Amerıkan sıgarası tukettıgımız malzemenın %80 ı yabancı, herkes Levis kot gıyme sevdası, herkes yabancı marka parfum kullanıyor ama hala yabancı sermaye dusmanıyız? Burada bırılerı ıssız kalmıs adam alman edebıyatında!
  • ŞUANDA GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIPTA EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMAYAN YER HİZMETLERİ ÇALIŞANLARINININ YÜZLERCESİNE ÜMİT VERMİŞTİ FRAPORT ,BU İŞE ALIM SÜRECİ, 5 AY BEKLENİLDİ SABIRLA AMA NE OLDU YÜZLERİNE GÖZLERİNE BULAŞTIRDILAR İŞİ.. VE YİNE ÇELEBİ-HAVAŞIN ÜÇ KURUŞ MAAŞALA İNSANLARI SÖMÜRMESİ DEVAM EDECEK..

Antalya Havalimanı İşletmesi ortaklarından Fraport IC-İçtaş, Almanya’daki tecrübesini Türkiye’de de gerçekleştirmek istedi. Dünyanın birçok ülkesinde havalimanı işletmeciliği yapan Fraport Türkiye’de ilk kez Bayındır ile Antalya Havalimanı İşletmesi’nde ortaklığa girerek Türkiye’de pazarda söz sahibi olmak için adım atmıştı.

Antalya Havalimanı’nın işletmesini özelleştirilmesi sırasında Antalya İkinci Dış Hatlar Terminali İşletmesi ortaklarından İÇTAŞ ile ortaklık kurarak Antalya Havalimanlarının işletmesini alan Fraport, uzun süre Türkiye’de kalacak olmasını yeni şirketlerle beslemek istedi. Fraport yine havalimanı ortaklığında birlikte olduğu İÇTAŞ ile handling işine girdi.

Fraport Handling’in ilk amacı Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir gibi Ege ve Akdeniz’e kıyısı olan havalimanlarında hizmet verecekti. Bu sırada Türk Havayolları’nın yer hizmetlerini özelleştireceğini açıklaması Fraport IC-İçtaş ortaklığında kurulan handling şirketinin iştahını kabarttı. İhaleye ilk giren Fraport’un handling şirketi girdi. Tüm enerjisini bu ortaklığa harcayan Fraport Handling, ihaleyi kazanamadı.

Önceki gün Antalya’da toplanan havalimanı yönetim kurulu Fraport Handling’in kapatılmasına karar verdi. Kısacası Fraport Handling hikayesi başlamadan bitmiş oldu.

©AirportHaber ÖZEL

Fraport Handling başlamadan bitti…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşlar havaşta swissporta kızıyorsunuz ama adamlar havaşa geldiğinde bu para çok az işciye zam yapalım dediklerinde o anki yönetimde olanlarçok iyi bilirler swissportu zam konusunda engellemiştir. bunuda bilmemiz lazım yorum size ait kolay gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Evet gerçekten yazık oldu..ICF de kuruluş için gece gündüz demedeni aylar boyunca çalışan yönetim ekibinin emekleri de boşa gitti...Fraport keşke vazgeçmeseydi...2 zararına çalışmayı göze alsaydı bence piyasadaki payını arttırabilirdi...kriz dönemi olmasaydı bence bu zararı göze alacaktı..şanssızlık oldu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaslar Havas-Celebi diyor. Farkında degiller sektor kartel e dondu. 3. bir sirket girmis olsa idi belki kendileride bu rekabetten hak ettikleri ucreti alabilirlerdi ama malesef duygusal davranıyorlar. Alman sirketine laf soyleyenler Havaş ı İsvicreliler aldıgında neredeydi? O zaman tum yoneticiler İsvicrelilere yalakalık yarısında ıdı sımdı Alman olunca mı sorun oluyor? Aynı zıhnıyetle neden TAV ve Celebi nin yurt dısındakı handling ve terminal işletmeciliklerinden mutluluk duyuyorsunuz? Ulkede en cok satılan sıgara Amerıkan sıgarası tukettıgımız malzemenın %80 ı yabancı, herkes Levis kot gıyme sevdası, herkes yabancı marka parfum kullanıyor ama hala yabancı sermaye dusmanıyız? Burada bırılerı ıssız kalmıs adam alman edebıyatında!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ŞUANDA GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIPTA EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMAYAN YER HİZMETLERİ ÇALIŞANLARINININ YÜZLERCESİNE ÜMİT VERMİŞTİ FRAPORT ,BU İŞE ALIM SÜRECİ, 5 AY BEKLENİLDİ SABIRLA AMA NE OLDU YÜZLERİNE GÖZLERİNE BULAŞTIRDILAR İŞİ.. VE YİNE ÇELEBİ-HAVAŞIN ÜÇ KURUŞ MAAŞALA İNSANLARI SÖMÜRMESİ DEVAM EDECEK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000