29 Aralık 2012, Cumartesi 10:17:51

ERCAN HAVALİMANI İÇİN İLK ÖDEME YAPILDI

Ercan Havalimanı’nın özelleştirilmesi ihalesini kazanan Taşyapı İnşaat ödemenin bir bölümünü yaptı
  • Kılavuzu karga olanın yolu derler, Antalya gibi havalimanı mı yapacaksınız, kimlerle olacak bu; güldürmeyin . Antalya yı kimler Antalya yapmış iyi analiz edin Emrullah bey
  • 100M EUR verdiler 225M EUR verecekler ve bir de terminal felan yapacaklar. Eger baska bir pazarlik yoksa inanmasi zor.

Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ. Başkanı Emrullah Turanlı, Ercan Havalimanı ihalesiyle ilgili ödemenin bir bölümü olan 100 Milyon Euro’luk çeki, KKTC BaşbakanI İrsen Küçük, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar ve KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’e takdim etti.

KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Ercan Havalimanı ihalesini alan Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ. Başkanı Emrullah Turanlı, Terminal Yapı ve Ticaret LTD Şti. Başkanı Alp Delimollaoğlu ve Kaner Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Kaner’i kabul etti.

Başbakanlıkta gerçekleşen kabulde KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar ve KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner de hazır bulundu.

KKTC Başbakanı Küçük, ihale ve sözleşme sürecinin çok başarılı geçtiğini kaydederek ihalenin KKTC’ye hayırlı olmasını diledi.

Küçük, yüksek kapasiteli bir terminal ve dünya standartlarında bir havalimanının dünyanın gözünde KKTC’yi yücelteceğini söyleyerek, Ercan’ın Kıbrıs Türküne layık bir havalimanı olacağını ifade etti.

İhalenin Taşyapı’ya bol kazançlı günler, KKTC’ye de bol turist sağlaması dileğini de belirten Küçük, ihale sürecinde görev alan bakan, müsteşar ve bürokratlara teşekkür etti.

Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ. Başkanı Emrullah Turanlı da ihale bedelinden 100 Milyon Euro’luk bir kısmını ödediklerini, ayrıca 225 Milyon Euro’nun da ödenmeye başlanacağını söyledi.

İhalenin sadece 325 milyon Euro’dan ibaret olmadığını da hatırlatan Turanlı, önümüzdeki 25 yıl boyunca KKTC’ye 400 Milyon Euro paranın daha Taşyapı tarafından ödeneceğini açıkladı.

Grup olarak KKTC’deki diğer tüm özelleştirme ihalelerine de destek vereceklerini söyleyen Turanlı, Ercan Havalimanı’nın uluslararası standartlarda ve Antalya Havalimanı gibi olmasını hedeflediklerini söyledi.
   Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner de KKTC’nin en önemli ihalelerinden biri olduğunu söylediği Ercan ihalesinin önümüzdeki 25 yılda bir benzerinin gelebileceğine inanmadığını söyledi.
   Saner turistler için KKTC’nin vereceği ilk intibanın önemine işaret ederek, Kuzey Kıbrıs’ın eğitim, turizm ve bilişim sektörlerinin yükselişini sürdüreceğini söyledi.
   Uluslararası düzeyde diğer havaalanlarıyla rekabet edebilecek bir havalimanı yapmak istediklerini söyleyen Saner, 19 aylık yoğun çalışmalar sonucunda 2 Ocak tarihinden itibaren şirketin projeyi devralacağını açıkladı.
   Maliye Bakanı Ersin Tatar da ihaleyi alan Taşyapı’nın ismini ve yönetimini internetten araştırdığını ve daha önceki referanslarından etkilendiğini belirtti ve şirketi kutlayarak hayırlı olmasını diledi.
   Ercan’ın KKTC’nin dünyaya açılan penceresi olduğunu ifade eden Tatar, “KKTC’nin artık bu pencereyi açıp uçuşa geçtiğini” söyledi.
   Konuşmaların ardından Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ. Başkanı Emrullah Turanlı Başbakan Küçük, Tatar ve Saner’e ilahe bedelinin ilk 100 Milyon Euro’luk bölümünün çekini takdim etti.

ERCAN HAVALİMANI İÇİN İLK ÖDEME YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Antalya gibi mi güldürmeyin ~ 5 yıl önce
Kılavuzu karga olanın yolu derler, Antalya gibi havalimanı mı yapacaksınız, kimlerle olacak bu; güldürmeyin . Antalya yı kimler Antalya yapmış iyi analiz edin Emrullah bey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inanmak zor ~ 5 yıl önce
100M EUR verdiler 225M EUR verecekler ve bir de terminal felan yapacaklar. Eger baska bir pazarlik yoksa inanmasi zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000