29 Mart 2010, Pazartesi 13:41:17

Er-ah Uçuş Eğitim Okulu büyüyor

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda iki yıldır pilotluk eğitimi veren Er-Ah Uçuş Eğitim Okulu Antalya’da yeni şube açtı.
  • GECENLERDE GORDUM YENİ YERLERİNİ TAMAMEN PROFESYONELLESMEYE YONELİK GUZEL BİR ATILIM OLMUS.DEVAMLI KENDİLERİNİ İYİLESTİRMEK İCİN CALISTIKLARI GORUYORUM. SİMİLATORDEN SONRA YENİ UCAKLAR DEVAMINI BEKLİYORUZ ERAH. BU ARADA ISPARTADA RAHAT RAHAT UCUS YAPMAKTA ARKADASLARIN DEDİĞİNE GORE AYRI BİR GUZELLİKMİS. TEBRİKLER.
  • Er ah uçuş okulu hakkındaki yanlış düşünceler zamanla kaybolacak çünkü bahattin hocamızın disiplinin sayesinde er ah gün geçtikçe adını güzel yerlere taşıyacak. eger manzaralı uçuş okulu düşüneneler varsa hiç birşey denilemez ama eğitimse amaç erah doğru bir yer. bunu içine girmeden kimse bilemez tabiki. hepimize iyi uçuşlar dilerim..
  • tebrikler herşey gönlümüzce dahada güzel olucak allah kaza bela vermesin.....emniyetli uçuşlar(ER_AH AIRLINES)
  • 06-24 olmasın ?

Airport Tv Ana Haber Bülteni’ne telefon bağlantısıyla katılarak, faaliyetleri hakkında bilgi veren Er-Ah Uçuş Eğitim Okulu Genel Müdürü Erdoğan Cabıoğlu, Er-Ah Havacılık Şirketi’nin 30 yıldır havacılık sektöründe faaliyet gösterdiğini söyledi.

Er-Ah Uçuş Eğitim Okulu olarak, 2 yıldır Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda pilotluk eğitimi verdiklerini dile getiren Cabıoğlu, filolarında 1 adet Cessna 152, 3 adet de Cessna 172 tipi olmak üzere 4 adet eğitim uçağı bulunduğunu kaydetti.

Cabıoğlu, 40 öğrenciye pilotluk eğitimi verdiklerini de belirtti.

Isparta merkezli sürdürdükleri uçuş eğitimlerine Antalya’yı da eklemek istediklerini ve burada 4 katlı modern bir binada yeni şube açtıklarını bildiren Cabıoğlu, Mart ayı içerisinde SHGM’den yetki alarak, burada teori derslerini vermeye başladıklarını ifade etti.

Cabıoğlu, İsviçre’den aldıkları yeni simülatörü Antalya’ya getirip monte ettiklerini, şuanda test uçuşlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Cabıoğlu, yeni simülatörün, Avusturya Sivil Havacılık Yetkilileri tarafından sertifikasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğrencilerin hizmetine sunulacağını dile getirdi.

Antalya Havalimanı’ndaki yoğunluktan dolayı, bu meydandaki uçuş eğitimlerinin sadece 15 Kasım ile 15 Mart tarihleri arasında yapılabildiğini bildiren Cabıoğlu, bu nedenle Antalya Havalimanı’nda sadece teori dersleri verdiklerini belirtti.

Cabıoğlu, uçuş faaliyetlerini; Isparta, Gazipaşa ve çevre havalimanlarında gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Cabıoğlu, “SHGM, Türkiye’yi bakım ve eğitim üssü ilan etti. 78 ülkeyle de eğitim ve bakım anlaşması imzalandı. Biz hem yurtiçindeki pilot ihtiyacını karşılamak hem de yurtdışından gelecek öğrencilerimize uçuş eğitimi vermeyi hedefliyoruz. Yatırımlarımızı da bu doğrultuda sürdürüyoruz” diye konuştu.

Filolarındaki 4 uçağa ilave olarak Çek Cumhuriyeti’nden yeni nesil bir eğitim uçağı aldıklarını dile getiren Cabıoğlu, “ Uçağımızın tescil işlemlerini tamamladık. Uçağımız, 1 hafta 10 gün içerisinde uçuşa elverişlik sertifikasının alınmasının ardından öğrencilerimizin hizmetine sunulacak” dedi.

Er-ah Uçuş Eğitim Okulu büyüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
GECENLERDE GORDUM YENİ YERLERİNİ TAMAMEN PROFESYONELLESMEYE YONELİK GUZEL BİR ATILIM OLMUS.DEVAMLI KENDİLERİNİ İYİLESTİRMEK İCİN CALISTIKLARI GORUYORUM. SİMİLATORDEN SONRA YENİ UCAKLAR DEVAMINI BEKLİYORUZ ERAH. BU ARADA ISPARTADA RAHAT RAHAT UCUS YAPMAKTA ARKADASLARIN DEDİĞİNE GORE AYRI BİR GUZELLİKMİS. TEBRİKLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Er ah uçuş okulu hakkındaki yanlış düşünceler zamanla kaybolacak çünkü bahattin hocamızın disiplinin sayesinde er ah gün geçtikçe adını güzel yerlere taşıyacak. eger manzaralı uçuş okulu düşüneneler varsa hiç birşey denilemez ama eğitimse amaç erah doğru bir yer. bunu içine girmeden kimse bilemez tabiki. hepimize iyi uçuşlar dilerim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tebrikler herşey gönlümüzce dahada güzel olucak allah kaza bela vermesin.....emniyetli uçuşlar(ER_AH AIRLINES)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
06-24 olmasın ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000