08 Ekim 2013, Salı 08:20:55

ANTALYA'DA 3. HAVALİMANI HEYECANI!

Başbakan Erdoğan, 15 Aralık'ta Alanya'da olacak. Türel "Raylı sistemi unutun. Erdoğan, dev ulaşım projesini Alanya'da açıklayacak" dedi ancak ayrıntı vermedi. AK Parti camiası, bu gizemli müjdeden "Alanya-Manavgat arasında büyük bir havalimanı yapılacak" sonucunu çıkardı...
  • Yorumun hepsi chp zihniyetli akp ye tas koydurmamak daha doğrusu millete hizmet etmemek ...manavgat havaalani istiyorum .ihtiyacı vardır sideye gelmek icin almanya antalya 2 saat te...havaalani side ulaşım 5 saat taksi 75 dk. 120 $ bravo basbakan a allah bsimizdan eksikliğini göstermesim amim ...........
  • Havalimani peak saatler ve peak sezon disinda bombos. Hatta cok sayida sezonluk calisan arkadasimiz yilin 6 ayi is olmadigindan isten cikariliyor. Hangi mantikla havalimani yetmiyor deniyor anlamiyorum.
  • BIRAKIN HAVA YOLUNU FALAN DA ALTERNETİF ULAŞIM ARAÇLARINA BAKIN MANAVGAT İÇİN... ZIRA ZATEN ANTALYA MEYDANI OLDUKÇA YETERLI... KONYA ÜZERINDEN HIZLI TIREN BÖLGEYE ULAŞTIRILABİLİR Mİ? BUNU TARTIŞMAK LAZIM...
  • Arkadaslar, Turkiye'de, birbirinden bagimsiz operasyona musait 2 paralel piste sahip tek havalimani olan Antalya'da kapasite saatte 100 ucak hareketine musait. 2012 yili en kalabalik gunde bile 66 hareket gerceklesti. Kim diyor kapasitesini doldurdu diye..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Türel, son Alanya ziyaretinde baklayı ağzından çıkardı. Türel, "Yeni bir projemiz var. Bu konuda tüm hazırlıklar tamamlandı. Manavgat sınırlarında hayata geçirilecek bu proje, Alanya'nın da ulaşımdaki tüm sorunlarını çözecek bomba bir yatırım olacak. Bu müjdeyi, Başbakan Erdoğan 15 Aralık'taki Alanya ziyaretinde verecek" dedi.

Partililer, ısrarlı sorularla ayrıntı istediler ancak Türel sadece "Ulaşımla ilgili muhteşem bir proje. Müjdeyi Başbakan verecek" demekle yetindi.

'ANTALYA HAVALİMANI ARTIK YETMİYOR'

AK Parti kulisleri, bu gizemli müjdeden yaklaşık 20 yıldır konuşulan 'Manavgat Havalimanı' sonucunu çıkardı. Yeni Alanya'da yer alan habere göre; AKP'nin üst düzey bir ismi, "Antalya Havalimanı'nın kapasitesi dolmuş durumda. Uçakların iniş ve kalkışlarının ardından hava sirkülasyonu bakımından beklenmesi gereken süre, yoğunluktan beklenemez hale gelmiş. Bu nedenle, ulaşım adına olduğu söylenen bu proje, Manavgat'a büyük bir havalimanı yapımı olabilir" bilgisini verdi. Manavgat Havalimanı ihtimalini TÜRSAB Başkanı Çavuşoğlu'na sorduk.

'MANAVGAT HAVALİMANI GZP'Yİ BİTİRİR'

Çavuşoğlu, "Bence, Manavgat'a yeni bir havalimanı yapmaktansa Alanya-Gazipaşa (GZP) Havalimanı'nın büyütülmesi daha mantıklı. GZP, Alanya'yı, Anamur'u beslediği gibi Manavgat'ı da besleyebilir. Antalya Havalimanı'na 60 kilometre uzaklıkta bulunan Manavgat'ın bir havalimanına ihtiyacı yok. Eğer, Manavgat'a büyük bir havalimanı yapılırsa GZP biter. Çünkü GZP sadece Alanya'nın doğusu ile Anamur'a kadar olan bölgeye hizmet edebilir. Antalya'da üçüncü plana düşer. Alanya turizmine de yansımaları olur" dedi.

'SADECE IC GRUBU YAPABİLİR'

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ise, Manavgat'a yeni bir havalimanını sadece Antalya Havalimanı'nın işletmecisi IC Grubu'nun yapabileceğini belirterek "Başka bir firmaya zaten izin verilmez. Biz yapılacak yatırımı ancak alkışlarız, saygı duyarız. Apronun büyütülmesiyle birlikte GZP, özellikle Alanya bölgesinin istediği noktaya doğru hızla ilerliyor. Manavgat'a da bir havalimanı yapılmasının GZP'yi ve bölgemizi etkileyeceğini düşünmüyorum. Bence GZP, Alanya ve Anamur için çok farklı bir avantaj sağlıyor. Ve istenildiğinde kolayca büyütülebilecek durumda. Biz GZP'nin bu yönüyle ilgileniyoruz" dedi. 

ANTALYA'DA 3. HAVALİMANI HEYECANI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

manavgatli ~ 4 yıl önce
Yorumun hepsi chp zihniyetli akp ye tas koydurmamak daha doğrusu millete hizmet etmemek ...manavgat havaalani istiyorum .ihtiyacı vardır sideye gelmek icin almanya antalya 2 saat te...havaalani side ulaşım 5 saat taksi 75 dk. 120 $ bravo basbakan a allah bsimizdan eksikliğini göstermesim amim ...........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Havalimani peak saatler ve peak sezon disinda bombos. Hatta cok sayida sezonluk calisan arkadasimiz yilin 6 ayi is olmadigindan isten cikariliyor. Hangi mantikla havalimani yetmiyor deniyor anlamiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
BIRAKIN HAVA YOLUNU FALAN DA ALTERNETİF ULAŞIM ARAÇLARINA BAKIN MANAVGAT İÇİN... ZIRA ZATEN ANTALYA MEYDANI OLDUKÇA YETERLI... KONYA ÜZERINDEN HIZLI TIREN BÖLGEYE ULAŞTIRILABİLİR Mİ? BUNU TARTIŞMAK LAZIM...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Arkadaslar, Turkiye'de, birbirinden bagimsiz operasyona musait 2 paralel piste sahip tek havalimani olan Antalya'da kapasite saatte 100 ucak hareketine musait. 2012 yili en kalabalik gunde bile 66 hareket gerceklesti. Kim diyor kapasitesini doldurdu diye..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000