06 Ağustos 2012, Pazartesi 11:54:53

ANTALYA HAVALİMANI'NDA TURİSTLERE SEMA GÖSTERİSİ

ICF Airports Antalya Havalimanı'nda Ramazan etkinlikleri kapsamında turistlere semazen gösterileri sunuldu. Gösteriyi yerli ve yabancı turistler ilgiyle takip etti.
  • Bu ne ya her olur olmaz yerde sema gösterimi,işin suyunu çıkardınız.İşin maneviyatı ruhu kalmadı buraya da parayı ve ticareti soktunuz ya söyleyecek bir şey bulamıyorum.Ruhsuz insanlar topluluğu..:(
  • cok guzel hareket bunlar, devamini dilerim

Avrupa Havalimanları Birliği (ACI Europe) tarafından 2011'de "10-25 milyon yolcu" kategorisinde "Avrupa'nın En İyisi" seçilen ICF Airports Antalya Havalimanı'nda yabancı turistlere İslam ve Türk kültürünün en büyük değerlerinden biri olan Ramazan ayının tanıtılması, yerli turistlere de Ramazan ruhunun yaşatılması amacıyla semazen gösterileri sunuldu. Yerli ve yabancı turistler gösteriyi ilgiyle takip ederken cep telefonlarının kamerası ile kayıt etmeyi ihmal etmedi.

1. Dış Hatlar ve İç Hatlar Terminali'nin ortak alanında ney, tambur, bendir ve kanun eşliğinde gerçekleştirilen semazen gösterini turistler ilgiyle izledi.

Ramazan'ı tanıtmak amaçlandı
ICF Airports Antalya Havalimanı Eş Genel Müdürü Ersel Göral, bu sene ilk kez yaptıkları Ramazan etkinliklerini gelecek senelerde de yapmaya devam edeceklerini söyledi. Amaçlarının zengin İslam ve Türk kültürünü yabancı misafirlere tanıtmak olduğunun altını çizen Göral, "Yerli misafirlerimize de Ramazanı coşkulu bir şekilde yaşatmak istiyoruz. Türkiye doğal ve kültürel zenginlikler bakımından çok geniş bir mozaik. Bu mozaiğin önemli parçalarından biri olan Ramazan ayını en iyi şekilde yabancı misafirlerimize tanıtmak, Türkiye'nin turizmini tanıtmak açısından da çok önemlidir" dedi.

Turistler ilgiyle izledi
Sema gösterisini ilgiyle izleyen Hollandalı Fred-Susan Van Egmond çifti, Türkiye'ye birçok kez gelmelerine rağmen ilk kez sema gösterisi izlediklerini kaydetti. Gösteriyi çok beğendiklerini ifade eden Egmond, "Ailece ilk kez sema gösterisi izledik. Ve çok beğendik. Hollanda'ya döndüğümüzde de bu gösteriyle ilgili bir inceleme yapacağız" dedi.

Danimarkalı Iben Moller, böyle bir organizasyonu ilk defa gördüğünü söyleyerek, gösterinin insanın ruhunu dinlendiren bir yönü olduğunu kaydetti.

Yine Danimarkalı Lorenz Petersen,  müziğin çok güzel bir atmosfer yarattığını dile getirerek, Türkiye'ye her geldiğinde bu müziği duymak istediğini belirtti.

Bugün ICF Airports Antalya Havalima’nı İç ve Dış Hatlar Terminali ortak alanında gerçekleşen Sema gösterisi, yarın ve  Ramazan ayı boyunca haftada iki gün yapılacağı bildirildi.

ANTALYA HAVALİMANI'NDA TURİSTLERE SEMA GÖSTERİSİ

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Bu ne ya her olur olmaz yerde sema gösterimi,işin suyunu çıkardınız.İşin maneviyatı ruhu kalmadı buraya da parayı ve ticareti soktunuz ya söyleyecek bir şey bulamıyorum.Ruhsuz insanlar topluluğu..:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 yıl önce
cok guzel hareket bunlar, devamini dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000