16 Eylül 2011, Cuma 08:31:23

ANTALYA DUTY FREE SATILIYOR

Net Holding’in Nuance Group ile birlikte Antalya Havalimanı’nda işlettiği 'duty free'nin yüzde 45’lik payı satış için masada…
  • 31.07.2010 master int alisveris mümkün
  • sizce nuance bırakırmı başkasına setur unifiri falan sadece teklif verir bence nuance alır gecer....
  • satışın tutarı ne olur şirket gelen parayı ne yapar mpi özelleştirmesi için mi kullanır? öncelikle bu sorular önemli sadece satmak yetmez.
  • Antalya Havalimanı dışında haberde geçen Adana,Kapıkule ve Trabzon operasyonları yıllar önce kapanmıştır. Bilginize...
Net Holding, 2007 yılında İtalyan Nuance Group ile 17 yıllığına ve 3.3 milyar dolarlık ihale bedeliyle devraldığı Antalya Havaalanı Duty Free mağazalarındaki yüzde 45'lik payını satmak üzere görüşmelere başladığını duyurdu.

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin işletmecisi durumunda bulunan Net Holding'e yüzde 45'lik payının satışı için birkaç yabancı duty free işletmecisi tarafından teklifler verildi. Antalya Havalimanı'nın diğer ortağı Nuance Group'un da, Net'in payı için teklif veren gruplar arasında olduğu ifade ediliyor. Nuance, 17 ülkenin 54 havalimanında 373 mağazasıyla dünyanın en büyük duty free işletmecisi olarak biliniyor.

Holding açıklamasında, yönetim toplantısında, şirket iştiraklerinden Net Mağaza İşletmeciliği A.Ş, Urart Gümrüksüz Mağaza İşletmeleri A.Ş ve Opus Dış Ticaret A.Ş'de bulunan yüzde 44.99 oranındaki payların satış ihtimalinin gündeme geldiği belirtilerek, bunun değerlendirilmesi için üst yönetime yetki verildiği kaydedildi. Net Holding'in Antalya Havalimanı'ndaki 16 mağazasının yanı sıra Kayseri, Trabzon, Antalya ve Adana havaalanlarında 4, Kapıkule sınır kapısında 2 mağaza olmak üzere toplam 22 adet duty-free mağazası bulunuyor.

(Habertürk)

ANTALYA DUTY FREE SATILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

a.k ~ 4 yıl önce
31.07.2010 master int alisveris mümkün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
sizce nuance bırakırmı başkasına setur unifiri falan sadece teklif verir bence nuance alır gecer....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
satışın tutarı ne olur şirket gelen parayı ne yapar mpi özelleştirmesi için mi kullanır? öncelikle bu sorular önemli sadece satmak yetmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Antalya Havalimanı dışında haberde geçen Adana,Kapıkule ve Trabzon operasyonları yıllar önce kapanmıştır. Bilginize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000