23 Temmuz 2012, Pazartesi 15:39:49

SKYLINE PİLOT ARIYOR

Koçoğlu Havacılık bünyesindeki Sky Line, Embraer 135BJ Legacy 600, Hawker 900XP, Hawker 400XP ve King Air 350 tipi uçakları için pilot alacağını duyurdu.
  • Minimum 2500 saat ucusu olup kaptan olunabiliniyor mu?
  • Sigortayla alakali degil mi bu ? Nekadar az ucus saati okadar cok sigorta primi. Havayollari bunun ustesinden nasil geliyor ? Sonucta 210 saatlik okuldan cikanlara koltuk veriyorlar?!
  • bin saati olan adamı biraz zor bulur sonuçta genel havacılık değilmi kardeşim al adamını kendin yetiştir yav herkes öğrenmiş yok 1000 saat yok 1500 saat bulunmuyor yok işte olmadığını onlarda biliyor amaç yabancı alıp çalıştırmak şunu dürüstce delikanlı gibi açık açık belirtin be kardeşim,adam uçağa geliyor teknik başkanın yanında iki yabancı var yabancıların elini sıkıp hoş peş ediyor gözü teknik başkanı görmüyor bu tip patronlardan çok var bu memleketde çooook .
  • Piyasada 1000 saati olan ve bosta kac kisi var ki?

Sağlık Bakanlığı’na hava ambulans hizmeti veren Ankara merkezli şirket iki farklı uçak tipi için kaptan pilot ve yardımcı pilot alacak. Başvurular pilot lisansı ve sağlık sertifası ile birlikte career@kocoglu.com (Nihan Kızıltan Dikkatine) e-posta adresinden yapılabilecek.

İşte pilotlarda aranan koşullar:
Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatının (ICAO) Annex-1’deki ve JAR FCL-3’deki Havayolu Nakliye Pilotu şartlarına uygun Sağlık Sertifikasına (Class 1) sahip olmak
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden veya daha önce çalıştığı şirketlerinden uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak
En az ICAO Level-4 seviyesinde İngilizce bilmek
 Adli sicil ve arşiv kaydı bulunmamak (taksirli trafik suçları hariç)
Askerlik hizmetini tamamlamış olmak (erkek adaylar için)
Geçerli bir pasaporta sahip olmak

Kaptan Pilot Adaylarında Aranan Özellikler:
İlan tarihi itibariyle 58 yaşından gün almamış olmak
İlgilenilen hava aracı tipine ait JAR FCL standartlarında geçerli Kaptan Pilot (ATPL) lisansına sahip olmak( İlgili tipte Öğretmen olanlar tercih edilecektir)
Minimum 2500 saattoplam uçuş tecrübesine sahip olmak
Minimum750 saat PIC uçuşuna sahip olmak


II.Pilot (F/O) Adaylarında Aranan Özellikler:
İlan tarihi itibariyle 21 yaşını doldurmuş ve 50 yaşından gün almamış olmak
İlgilenilen hava aracı tipine ait JAR FCL standartlarında geçerli Pilot (ATPL Frozen) lisansına sahip olmak
Minimum1000 saat toplam uçuş tecrübesine sahip olmak
Minimum 500 saat PIC uçuşuna sahip olmak

SKYLINE PİLOT ARIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

misafir ~ 6 yıl önce
Minimum 2500 saat ucusu olup kaptan olunabiliniyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 6 yıl önce
benim bildiğim 4500 toplam uçuş saatinden sonra kaptan olabiliniyor.
1000hrs ~ 6 yıl önce
Sigortayla alakali degil mi bu ? Nekadar az ucus saati okadar cok sigorta primi. Havayollari bunun ustesinden nasil geliyor ? Sonucta 210 saatlik okuldan cikanlara koltuk veriyorlar?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1000 ~ 6 yıl önce
bin saati olan adamı biraz zor bulur sonuçta genel havacılık değilmi kardeşim al adamını kendin yetiştir yav herkes öğrenmiş yok 1000 saat yok 1500 saat bulunmuyor yok işte olmadığını onlarda biliyor amaç yabancı alıp çalıştırmak şunu dürüstce delikanlı gibi açık açık belirtin be kardeşim,adam uçağa geliyor teknik başkanın yanında iki yabancı var yabancıların elini sıkıp hoş peş ediyor gözü teknik başkanı görmüyor bu tip patronlardan çok var bu memleketde çooook .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1000hrs ~ 6 yıl önce
Piyasada 1000 saati olan ve bosta kac kisi var ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000