29 Nisan 2011, Cuma 16:15:55

RUMLARI DİREKT UÇUŞ ENDİŞESİ SARDI!

KKTC ile Azerbaycan arasında yapılması planlanan direkt uçak seferleri Rumları endişelendirdi.
  • Yasalar uçmaya engeldir. Hangi havayolu yapacaksa bence iki kere düşünmeli.
  • Azerileri severim ama yöneticilerinden pek hazetmem. Azerbaycan Kuzey Kıbrıs'ı tanımıyor. Her fırsatta bizle gerilim yaratıp, boru hattı projeleriyle bizi tehtid ederler. Sonra da "kanka naber" ayağı...yemezler. Kısacası Kıbrıs'a uçmazlar
  • için adımlardan biriydi KTHY nın uçuşlarını durdurmak ; KTHY ı bitirmek.
  • Azerileri seviyorum yaa...

12 Haziran’dan itibaren gerçekleştirilmesi planlanan direkt uçuşların Rumları harekete geçirdiği iddia edildi. Filelefheros gazetesi, Rum makamlarca bu uçuşların engellenebilmesi için çeşitli bulgular arandığını yazdı.

Fileleftheros; “Azerbaycan’dan Uçuşları Engelleme Hareketleri” başlığıyla yansıttığı haberinde, direkt uçuşlarla ilgili haberlerin basına yansıması üzerine ilgili Rum makamlarının, bu uçuşları engelleme tedbirleri almak maksadıyla konuyla ilgili bulguları araştırmaya başladığını yazdı.

Devamla, Rum tarafında gerçekleştirilen uluslararası nitelikli uçuş güvenliği konferansının dün sona erdiğini yazan gazete, konferans nedeniyle Rum tarafında bulunan Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Genel Sekreteri Ronald Benjamin’in Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’la gerçekleştirdiği temasların altını çizdi.

Haberde, Benjamin - Hristofyas görüşmelerinin; Rum yönetimi ile ICAO arasında şu üç eksendeki çok daha taktik temasların başlangıcını teşkil ettiği belirtildi: “Ercan Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin yarattığı sorunların en azından teknik düzeyde çözülmesi; Rum Havayolları uçaklarının Ankara Uçuş Denetim Bölgesi’nden (FIR) uçuşuna uygulanan ambargo ve Kıbrıs Sivil Havacılığı’nın yükseltilmesi.”

Gazete, Hristofyas’ın uçuş güvenliği konferansına katılan önemli Avrupa ve uluslararası havacılık örgütleri temsilcileri, ICAO Genel Sekreteri ve Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nın da hazır bulunduğu görüşmelerde, Kıbrıs sorunu üzerinde durduğunu, Türkiye’nin çözüm konusundaki tavrı ile bölgedeki hava taşımacılığı ve uçuş güvenliğinde “yarattığı sorunları” şikayet ettiğini yazdı.

Haberde, Hristofyas’ın gerek baş başa görüşmelerde gerek düzenlediği resmi akşam yemeğinde Rum sivil havacılığını iyileştirmedeki kararlılığından söz ettiği, ancak son altı yıldır benzer niyetler dile getirildiğinden; Rum tarafının bu niyetlerini hayata geçirmesi konusunda çekinceler bulunduğu da belirtildi.

RUMLARI DİREKT UÇUŞ ENDİŞESİ SARDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yasalar uçmaya engeldir. Hangi havayolu yapacaksa bence iki kere düşünmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Azerileri severim ama yöneticilerinden pek hazetmem. Azerbaycan Kuzey Kıbrıs'ı tanımıyor. Her fırsatta bizle gerilim yaratıp, boru hattı projeleriyle bizi tehtid ederler. Sonra da "kanka naber" ayağı...yemezler. Kısacası Kıbrıs'a uçmazlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
için adımlardan biriydi KTHY nın uçuşlarını durdurmak ; KTHY ı bitirmek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Azerileri seviyorum yaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000