28 Şubat 2012, Salı 13:20:29

MÜFETTİŞ RAPORUNA DA GİRDİ!

12 Eylül 1980'de Atatürk Havalimanı’nda kurulan ''İrtibat Subaylığı'' kaldırılıyor...
  • biz bitmişiz valla , askerimiz hakkında güzel konuşacağımız günlerde bitiyor galiba ???? Neyse hayırlısı olsun ne diyelim.
  • YetmeZzzzzzz. 1A KOLTUGUDA KALKSIN... UPGRADE LRDE .. AYRICALIK GORMEKMISTMIYORUZ. HALK NEDERSE O DUR DIYORSUNUZ.. DINLYIN O ZAMAN BIZI.. ISINIZE GELINCE HALKCI GECINMEYIN.. SOZDE DEGIL OZDE HALKDAN BIRI OLUN..
  • Tamam askerden konusmayalim. Askerler canini veriyor. Bunu bilmeden asker oluyorlar. Ogretmen doguda gorev yaparken kacirilabilecegini, vurulabilecegini hemde savunmasiz olabilecegini biliyor ama ogretmen oluyor doguya gidiyor. Polis desen ona keza. Ama asker kutsal. Onlardan konusmayalim. Sesimizi kisalim.
  • kaldirabiliyorsaniz VIP i kalirin..hangi avrupa meydaninda vip var?
General rütbesindeki subaylar ve aileleri ile refakatçılarını karşılayıp uğurlamak amacıyla 12 Eylül 1980 darbesi sonrası Atatürk Havalimanı’nda kurulan "İrtibat Subaylığı" kaldırılıyor.
 
İç Hatlar Terminali ve VIP’de ofisi bulunan irtibat subaylığının, Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu (İCAO), Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) ve Türkiye’de Sivil hava meydanlarında güvenliğin sağlanmasını ve personelin eğitimini düzenleyen Eğitim, Araştırma ve Denetleme Birimi (EABD) yönetmeliğine göre hiçbir yasal dayanağının olmadığı öğrenildi.
 
MÜFETTİŞ RAPORUNA GİRDİ
 
12 Eylül 1980 ihtilali sonrası sözlü emirle oluşturulduğu bildirilen İrtibat Subaylığı’nın bir süre önce Atatürk Havalimanı’nı teftiş eden mülkiye müfettişinin yazdığı raporda sözkonusu kurumun yasal bir temelinin bulunmadığı ve bir ihtiyaca cevap vermediğine dikkat çekilerek kaldırılması gerektiğine vurgu yapıldığı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak İstanbul Vali Yardımcısı ve Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın bir açıklama yapmadı. (Vatan)
MÜFETTİŞ RAPORUNA DA GİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 6 yıl önce
biz bitmişiz valla , askerimiz hakkında güzel konuşacağımız günlerde bitiyor galiba ???? Neyse hayırlısı olsun ne diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
YetmeZzzzzzz. 1A KOLTUGUDA KALKSIN... UPGRADE LRDE .. AYRICALIK GORMEKMISTMIYORUZ. HALK NEDERSE O DUR DIYORSUNUZ.. DINLYIN O ZAMAN BIZI.. ISINIZE GELINCE HALKCI GECINMEYIN.. SOZDE DEGIL OZDE HALKDAN BIRI OLUN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Tamam askerden konusmayalim. Askerler canini veriyor. Bunu bilmeden asker oluyorlar. Ogretmen doguda gorev yaparken kacirilabilecegini, vurulabilecegini hemde savunmasiz olabilecegini biliyor ama ogretmen oluyor doguya gidiyor. Polis desen ona keza. Ama asker kutsal. Onlardan konusmayalim. Sesimizi kisalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kaldirabiliyorsaniz VIP i kalirin..hangi avrupa meydaninda vip var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000