02 Haziran 2010, Çarşamba 08:54:31

İlk çipli pasaport Abdullah Gül'e verildi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, uluslararası standartlara göre hazırlanan biyometrik pasaportunu aldı.
  • bu çipli paspot altın suyunamı batırılma acaba...bu ne rakam yaaaa....hamdolsun durmak yok soyguna devammmm
  • Sn. Cumhurbaskani yeni pasaportu icin ne kadar odemis acaba?Dogru ya,onlar ayricalikli guruptan,para odemeleri gerekmiyor.Bizden aldiklari haraclar (pardon harclar olacakti) ile kendilerine ucretsiz pasaport cikarma hakki olan,benden (sade vatandastan) daha ustun insanlar olduklari icin ceplerinden bes kurus cikmaz.Nasil olsa keriz vatandas var,onlardan alinacak vergi ve harclar ile kendilerine ve sulalelerine ucretsiz,her turlu ayricaliga sahip pasaport cikarabilirler.Yaziklar olsun normal vatandasa her zaman ikinci sinif muamele yapan bu ulkenin yoneticilerine.......Bu adaletsizlik,bu soygun belki birgun biter,belki bir gun bu soyguna dur diyecek birileri cikar.Cikmazsa da hakkimi helal etmiyorum,haram-zikkim olsun....
  • büyük milletler büyük bedeller öderler ... pasapotumuz en büyük bedelli pasapotsa demekki dünyada bizden büyük yok :-))
  • Türkiye Cumhuriyeti pasaportu, dünyanın en pahalı pasaportudur! Dünyada birçok ülke vatandası ortalama 45-50 dolara 5-10 yıl arası geçerli biyometrik pasaport alabiliyor. Türkiye’de ise 5 yıllık bir pasaportun ücreti 754,30 TL, yani yaklasık 500 dolar! Diğer bir deyisle birçok ülkedeki fiyatın tam 10 katı daha pahalı.

İçişleri Bakanı Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Naci Koru, Çankaya Köşkü'ne giderek Cumhurbaşkanı Gül'e, kendisi ve eşine ait biyometrik pasaportlarını sundu.

Atalay, Cumhurbaşkanı Gül'e, pasaportları takdim ederken, "Artık diplomatik pasaportlar siyah renkte olacak'' dedi. İçişleri Bakanı Atalay, Gül çiftinin, ilk biyometrik pasaport sahipleri olduğunu da dile getirdi. Gül, Atalay ve Koru ile biyometrik pasaportun teknik ve güvenlik özellikleri hakkında sohbet etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da uluslararası standartlara göre hazırlanan biyometrik pasaportu sunuldu. 190'ın üzerinde üyesi bulunan Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından alınan karar uyarınca, eski tip pasaportlar tüm dünyada 24 Kasım 2015 tarihi itibarıyla yürürlükten kaldırılacak.

Türkiye'de de yeni pasaportlar dün verilmeye başlandı. Bu sistemde bir pasaportun ancak 10 günde vatandaşın eline ulaşabileceği belirtiliyor.

İlk çipli pasaport Abdullah Gül'e verildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
bu çipli paspot altın suyunamı batırılma acaba...bu ne rakam yaaaa....hamdolsun durmak yok soyguna devammmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sn. Cumhurbaskani yeni pasaportu icin ne kadar odemis acaba?Dogru ya,onlar ayricalikli guruptan,para odemeleri gerekmiyor.Bizden aldiklari haraclar (pardon harclar olacakti) ile kendilerine ucretsiz pasaport cikarma hakki olan,benden (sade vatandastan) daha ustun insanlar olduklari icin ceplerinden bes kurus cikmaz.Nasil olsa keriz vatandas var,onlardan alinacak vergi ve harclar ile kendilerine ve sulalelerine ucretsiz,her turlu ayricaliga sahip pasaport cikarabilirler.Yaziklar olsun normal vatandasa her zaman ikinci sinif muamele yapan bu ulkenin yoneticilerine.......Bu adaletsizlik,bu soygun belki birgun biter,belki bir gun bu soyguna dur diyecek birileri cikar.Cikmazsa da hakkimi helal etmiyorum,haram-zikkim olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
büyük milletler büyük bedeller öderler ... pasapotumuz en büyük bedelli pasapotsa demekki dünyada bizden büyük yok :-))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Türkiye Cumhuriyeti pasaportu, dünyanın en pahalı pasaportudur! Dünyada birçok ülke vatandası ortalama 45-50 dolara 5-10 yıl arası geçerli biyometrik pasaport alabiliyor. Türkiye’de ise 5 yıllık bir pasaportun ücreti 754,30 TL, yani yaklasık 500 dolar! Diğer bir deyisle birçok ülkedeki fiyatın tam 10 katı daha pahalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000