29 Ağustos 2012, Çarşamba 14:37:28

HTKS'DA GENEL KURUL HEYECANI

KKTC Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’nın olağan genel kurulu yapıldı.
  • Yavru vatan kontrolörlerinden gördüğümüz ilgiyi İzmirli hemşerilerimden de görmek istiyorum. Bir kaptan....
  • CTATCA baskanina katilmamak mumkun degil Sn Enver Borucu da meslegi cok guzel izah etmis. Meslek baskanin dedigi gibi kutsal ve onemli bir meslektir. Meslek hakkinda bilmeden yorum yazmak asla bizler tarafindan kabul edilenez yorumlardir. Hava trafik kontrolorleri tum gayretleri ile bir butunluk icinde yasam standartlarinin yukseltilmesi icin ugras vermelidirler.
  • CTATCA baskanini yakindan taniyorum kendisi benim donemIm. Anlasilan calisma azmini ve inancini genclerle paylasmis. Cok guzel calisma Dernek ve Sendikanin butunlugu onlari basariya ulastiracaktir. Onemli olan yaratilan birligin bozulmamasi. Hava Trafik Kontrolorunun Ozluk Haklari hep kanayan bir yara olmustur. Yavruvatan bu isi cozerse Helal Olsun. Tum meslektaslarima kolayliklar dilerim
  • Izzet Derkan , ekibi ve Sendikalari HTKS bu is basaracaklardir. Hava Trafik Kontrolorletine sahip cikislari emsal teskil etmektefir. Tumuni teprik ederim. Anavatandan Selamlar

 Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS ) Olağan Genel Kurulunda söz alan CTATCA Başkanı İzzet Derkan, 21 Mart 1977 yılında Ercan Tavsiyeli Hava Sahasının yayımlanması sonrasında hava trafiğinin büyük bir ivme kazandığını ve Ercan Radar’ın artan hava trafiğinin  en iyi şekilde temsil edildiğini söyledi. CTATCA Başkanı Derkan,  geçmişe göre hava trafiğinde büyük artışlar olduğunu  ve Ercan  Hava Sahası transit geçişlerin tüm engellemelere rağmen arkadaşlarının üstün hizmeti sonrasında ICAO kuralları içerisinde  500-750 çıkarıldığını söyledi.

CTATCA Başkanı İzzet Derkan, daha önce Hava Trafik kontrolör  sayılarının az olduğunu dolayısı ile Sendika kurmalarının güç olduğunu ancak demokratik bir ortamda sendika  kurmalarının oy çoğunluğu ile kabul edildiğini belirterek, “ Aramıza yeni katılan arkadaşlarla Hava Trafik Kontrolörlerinin Özlük hakları hususunda Sendika olarak çok çalışıyoruz. CTATCA olarak her konuda da sendikaya destek vereceğiz” dedi.

İzzet Derkan, kontrolörler hakkında bazı internet sayfalarında yapılan yorumlara da değinerek şöyle dedi:

“ Hava Trafik Kontrolörlüğü, günümüz havacılığının olmazsa olmaz unsurlarından biridir, Hava Trafik Kontrolörlüğü çok kutsal bir görevdir  ve eleştiri yapanlar bilmelidir ki gökyüzündeki  binlerce emniyetli  uçuşun gerçek hak sahipleri HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ’dir. Yyıllardan beridir haykırışımızın sebebi uluslararası kimliğimizin bizlere taktim edilmesidir.  Sendikamız  olan HTKS ‘nın çizmiş olduğu haklı taleplerinin,  siyasiler tarafından kaale alınıp bekletilmeksizin cevap  görmelidir  ’’

HTKS Başkanı Cem Kapısız,   Hava Trafik Kontrolörlerinin yıllardan beridir özlük hakları hususunda mağdur olunduğunu ve artık tek çatı altında sendikalaşmalarının olmazsa olmazları arasında olduğunu söyledi. Kapısız yöneticilerle görüşüldüğünü  ancak konu hakkında hala olumlu bir netice alamadıklarını ve Hava Trafik kontrolörlerinin özlük haklarını ‘Hep Birlikte Tek Ses’  Sloganı ile çözcekelerini  kaydetti.

HTKS Genel Sekreteri  Enver Borucu ise Kontrolörlerin eğitimine değinerek   Hava Trafik Kontrolörlerinin   yaklaşık olarak 1 yıl kurs  gördüklerini ,  birçok  yazılı sınava girdiklerini,  geçme notunun  70  olduğunu ve başarılı olunması halinde adayların pratik sınavlara girmeye hak kazandıklarını söyledi.

Genel Sekreter Enver Borucu Hava Trafik kursunu  bitirmenin kursiyerin performansına dayalı olarak değiştiğini ve  eğitim süresinde ise  Psikolojik teslerden de geçildiğine dikkati  çekerek  Hava Trafik Kontrolörlerinin  yıllardan beridir  özlük haklarından mağdur oldunduğunu ancak mesleği yüceltmek için ise hep birlikte azimle çalışacaklarını söyledi.

TELSEN  Başkanı Tamay Soysan ise konuşmasında HTKS’nın genç ve dinamik yapıya sahip olduğunu bu karalılıklarının ileride kendilerine fayda sağlayacağını söyledi. TELSEN  Başkanı Soysan HTKS’na her zaman destek olacaklarını dikkati çekerek  örgütlenmenin ise çok önemli olduğunu vurguladı.

HTKS'DA GENEL KURUL HEYECANI

Facebook Yorum

Yorumlar

İzmir lee ~ 6 yıl önce
Yavru vatan kontrolörlerinden gördüğümüz ilgiyi İzmirli hemşerilerimden de görmek istiyorum. Bir kaptan....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kutsal bir meslek ~ 6 yıl önce
CTATCA baskanina katilmamak mumkun degil Sn Enver Borucu da meslegi cok guzel izah etmis. Meslek baskanin dedigi gibi kutsal ve onemli bir meslektir. Meslek hakkinda bilmeden yorum yazmak asla bizler tarafindan kabul edilenez yorumlardir. Hava trafik kontrolorleri tum gayretleri ile bir butunluk icinde yasam standartlarinin yukseltilmesi icin ugras vermelidirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal Olsun ~ 6 yıl önce
CTATCA baskanini yakindan taniyorum kendisi benim donemIm. Anlasilan calisma azmini ve inancini genclerle paylasmis. Cok guzel calisma Dernek ve Sendikanin butunlugu onlari basariya ulastiracaktir. Onemli olan yaratilan birligin bozulmamasi. Hava Trafik Kontrolorunun Ozluk Haklari hep kanayan bir yara olmustur. Yavruvatan bu isi cozerse Helal Olsun. Tum meslektaslarima kolayliklar dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrokler ~ 6 yıl önce
Izzet Derkan , ekibi ve Sendikalari HTKS bu is basaracaklardir. Hava Trafik Kontrolorletine sahip cikislari emsal teskil etmektefir. Tumuni teprik ederim. Anavatandan Selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000