20 Mart 2012, Salı 14:11:45

IATA YİNE KORKUTTU

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Avrupalı havayolu şirketlerinin bu yıl 600 milyon dolar zararla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu...
Tüm uluslararası havayolu trafiğinin yüzde 93'ünde faaliyet yürüten 240 havayolu şirketini temsil eden IATA'nın Üst Yöneticisi (CEO) Tony Tyler düzenlediği basın toplantısında, olumsuz ekonomik koşullar nedeniyle Avrupalı havayolu şirketlerinin 2012 yılında 600 milyon dolar zarar edebileceğini belirtti.
 
Kıtadaki pek çok ekonominin derin bir resesyonda olduğuna dikkati çeken Tyler, Zaman'da yer alan habere göre; havayolu ulaşımının çok yüksek vergilendirildiğini vurguladı.
 
Tony Tyler, bölgelere göre ciddi farklılıklar bulunmasına karşın havayolu sektörünün tamamı için bu yıl 3 milyar dolardan fazla kar beklendiğini belirtti.
 
Bu yıl Kuzey Amerikalı şirketlerin 900 milyon dolar, Asya-Pasifik şirketlerinin 2,3 milyar dolar, Ortadoğulu şirketlerin 500 milyon dolar, Latin Amerikalıların da 100 milyon dolar kar etmesinin öngörüldüğünü ifade eden Tyler, Afrikalı havayolu şirketlerinin ise bu yıl 100 milyon dolar zarar edebileceğine vurgu yaptı.
IATA YİNE KORKUTTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (71)

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000