15 Ekim 2010, Cuma 09:19:50

HAVACILIK SEKTÖRÜ HIZ KESTİ!

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), yaptığı değerlendirmede hava trafiğindeki güçlü toparlanmanın yavaşladığını bildirdi.
  • Ramazan ayına da bıraz baglanabılecegı dusuncesındeyım. ağustos ayında tatıl oranında geçen yıla gore dusus olması, elbette ucuslarıda etkıler. Sadece burdan boyle bır sonuc cıkarmak için bu verininde hesaba katılması gerekır
  • Seneye Mayıs ayına kadar bekle. O kadar dayanamaz mısın. O zaman batarsın.

Birliğin aylık raporunda, Ağustos ayında daha önceki aylara kıyasla havayolu trafiğinde yaşanan yavaşlamanın, geçen yıl resesyon sonrasında yaşanan hızlı toparlanmanın istatistiksel etkisi olduğu ifade edildi.

Ağustos ayında bir önceki aya göre premium ve ekonomi sınıf yolcu sayısı yüzde 1-1,5 azaldı. Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre ise business ve first classta uçan yolcu sayısı yüzde 9,1 arttı. Bu artış oranı, temmuz ayında yüzde 13,8 düzeyindeydi. Raporda, ''Uluslararası hava trafiğinde, şimdi resesyon sonrası toparlanmanın yavaşladığına dair açık işaretler var'' denildi.

 
 

HAVACILIK SEKTÖRÜ HIZ KESTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Ramazan ayına da bıraz baglanabılecegı dusuncesındeyım. ağustos ayında tatıl oranında geçen yıla gore dusus olması, elbette ucuslarıda etkıler. Sadece burdan boyle bır sonuc cıkarmak için bu verininde hesaba katılması gerekır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Seneye Mayıs ayına kadar bekle. O kadar dayanamaz mısın. O zaman batarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000