02 Eylül 2008, Salı 08:55:35

ACT BİR İLKİ BAŞARDI

ACT Havayolları, IATA’nın başlattığı IOSA programı kapsamındaki denetlemelerden başarıyla geçen ve sertifikalandırılan Türkiye’deki ilk Hava-Kargo işletmesi oldu.
  • Bir zamanlar, bir de B747-200F (msn 24134) getirmişti. Hatta, "TC-AKZ tesciline de girdi" dediler. Önce ACT'ye sonra World Focus'a(Ankair) ait denildi. Sonra o uçak ne oldu? "Iran Air'e verildi" dendi, "ABD ambargo koydu" dendi. Unutuldu gitti.
  • ama ACT nin sahibinin adı garip değil yavuz çizmeci alır satar yapar havacılık sektöründe 1 numara sultanı sattı balık çifliği açtı onu kapattı mng de kendine yer yaptı ondan ayrıldı act yi açtı onu da zor idare ediyor ama buda yetmiyormuş gibi word focusu aldı biten bir şirkete sahip oldu oda yetmiyormuş gibi MY tecnike ortak oldu işte size yavuz beyin kurnazlıklarıı
  • Sn. Zoraki. Parayla alınmayan tek belge IOSA belgesidir. Bilginiz olsun.
  • Böyle IOSA, ISO , OHSAS gibi belgeler zorunlu hale getirilirse, böyle garip durumlar ortaya çıkar işte, ACT IOSA Belgesi alır, verir parasını alır, ISO yu da öyle almamışmıydı?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 2007 yılı Haziran ayında revize ederek yayınladığı Ticari Hava Taşıma İşletmeleri Yönetmeliği SHY-6A; tarifeli seferler ile yolcu ve yük taşımacılığı yapacak işletmelere, işletme ruhsatı aldıkları tarihten itibaren en geç üç yıl içerisinde IATA IOSA belgesi alma zorunluluğu getirmişti.

ACT Havayolları IATA tarafından denetim kuruluşu olarak yetkilendirilen ‘Parc Aviation’ ile anlaşarak belgelendirme sürecini başlatmıştı. Bu çerçevede gerçekleştirilen çalışmaların başarıyla sonuçlanmasının ardından, ACT Havayolları da IATA’nın internet sayfasında IOSA tescilli operatörler listesindeki yerini aldı.

Böylelikle, ACT Havayolları’nın, organizasyon ve yönetim sistemi, uçuş işletme, operasyonel kontrol ve uçuş harekat yönetimi, mühendislik ve bakım, yer işletme, kargo ve güvenlik konularını kapsayan 900’ün üzerindeki kriteri yerine getirdiği IATA tarafından tescil edilmiş oldu.

2004 yılında kurulan ve 2006 yılında sahiplik yapısı değişen ACT Havayolları, 250 çalışanı ve filosunda bulunan 7 Airbus A300 B4 tipi kargo uçağıyla uluslararası kargo taşımacılığı yapıyor.

ACT BİR İLKİ BAŞARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

MARTI ~ 10 yıl önce
Bir zamanlar, bir de B747-200F (msn 24134) getirmişti. Hatta, "TC-AKZ tesciline de girdi" dediler. Önce ACT'ye sonra World Focus'a(Ankair) ait denildi. Sonra o uçak ne oldu? "Iran Air'e verildi" dendi, "ABD ambargo koydu" dendi. Unutuldu gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 10 yıl önce
ama ACT nin sahibinin adı garip değil yavuz çizmeci alır satar yapar havacılık sektöründe 1 numara sultanı sattı balık çifliği açtı onu kapattı mng de kendine yer yaptı ondan ayrıldı act yi açtı onu da zor idare ediyor ama buda yetmiyormuş gibi word focusu aldı biten bir şirkete sahip oldu oda yetmiyormuş gibi MY tecnike ortak oldu işte size yavuz beyin kurnazlıklarıı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yiyosa iosa ~ 10 yıl önce
Sn. Zoraki. Parayla alınmayan tek belge IOSA belgesidir. Bilginiz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zoraki ~ 10 yıl önce
Böyle IOSA, ISO , OHSAS gibi belgeler zorunlu hale getirilirse, böyle garip durumlar ortaya çıkar işte, ACT IOSA Belgesi alır, verir parasını alır, ISO yu da öyle almamışmıydı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000