25 Eylül 2014, Perşembe 11:26:02

HAVAŞ'TAN AIRPORTHABER'E AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Danıştay kararına rağmen Havaş'ın otobüsle yolcu taşıma operasyonlarını durdurmasından sonra otobüslerin şehir terminalinde bekletildiği belirtildi.
  • nurzat erkal genel müdürlüğü süresince çok can yaktı çok kişinin ağını aldı
  • havaş yönetimi hükümetten gelen bazı talep ve istekleri görmezden gelmesinin bir sonucu olabilir diye düşünüyorum havaş yönetimi TAVı harcıyor TAV bunu hak etmiyor
  • mevcut yönetim ile kapısına kilit vurulması açıklamasına katılıyorum havaşın
  • yillardir havas kendi mali mis gibi kondu simdi yandas kondu adam gibi bir ihale yokmu ,,, durum boyleyse butun sirketler gitsin havalimanina ALLAH TAN KI ATATURK VARMIS GELEN RANTCI GIDEN RANTCI ZAMANINDA SIZLERE KALSAYDIK HALIMIZI TAHMIN ETMEK BILE KORKUNC

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Danıştay kararına rağmen Havaş'ın otobüsle yolcu taşıma operasyonlarını durdurmasından sonra otobüslerin şehir terminalinde bekletildiği belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin şehir merkezi havalimanı arasındaki hattını 10 yıl süreyle özel bir şirkete kiralamasının ardından Ankara'da 31 yıldır hizmet veren Havaş'ın şehir merkezi havalimanı arasındaki hattı bugün durduruldu.

Havaş'ın Ankara Ulus ve AŞTİ'deki yolcu terminallerinde eş zamanlı gerçekleşen müdahale ile durdurulan hizmeti nedeniyle, Havaş yolculara hizmet sunamadı. DHMİ ve SHGM'den alınan yolcu taşımacılığı ruhsatına binaen gerçekleştirilen hizmeti sağlayan Havaş araçları şehir terminalinde bekletiliyor.

HAVAŞ'TAN AÇIKLAMA

Ankara Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi hattında verdiğimiz yolcu taşımacılığı hizmeti, 25 Eylül 2014, saat 09:00 itibariyle Ankara Belediyesi'nin şehir merkezi havalimanı arasındaki hattı 10 yıl süreyle özel bir şirkete kiralaması kararına binaen Ankara Ulus ve AŞTİ'deki yolcu terminallerimize gerçekleşen eş zamanlı müdahale ile durduruldu. DHMİ ve SHGM'den alınan yolcu taşımacılığı ruhsatına binaen gerçekleştirilen hizmeti sağlayan araçlarımız, şehir terminalinde bekletiliyor. Yolcu sayısı bakımından küçük ölçekte olan havalimanları da dahil olmak üzere, Türkiye’nin 18 şehrinde hiçbir fark gözetmeden bir anlamda kamu hizmeti niteliğindeki yolcu taşımacılığı faaliyetimize devam ederken, İstanbul ve Ankara gibi iki büyük şehirdeki faaliyetlerimizin belediyeler tarafından Danıştay kararına rağmen durdurulması manidardır. Bu hukuksuzluğu mutlaka bağımsız yargı halledecektir.

Türkiye’nin saygın bir teşebbüsü ve en eski yer hizmetleri kuruluşu Havaş olarak, yaklaşık 11 bin çalışanımızla ülkemizin ulusal ve uluslararası alanlarda temsilini başarıyla sürdürmekteyiz. Ülkemizin çeşitli şehirlerindeki bir çok havalimanında, havalimanı - şehir merkezi hattında, birinci sınıf yolcu taşıma araçları ile 31 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz yolcu taşımacılığı faaliyetimizi, yetkili kurumlar tarafından onaylanan güzergahlar ve tarifeler üzerinden, ilgili mevzuata uygun biçimde ve gereken tüm izin, lisans ve ruhsat belgelerini almak suretiyle yerine getiriyoruz. Bu anlamda, Esenboğa Havalimanı ve şehir merkezi hattındaki taşımacılık hizmetimizin yolcularımız kanalında da bir mağduriyet oluşturacak biçimde durdurulmasından büyük üzüntü duyuyoruz.

Havaş olarak, ilgili tüm hukuki ve ticari kurallara uygun şekilde ve ilgili özelleştirme işlemlerinden doğan haklar çerçevesinde yürütülmesinde yüksek kamu menfaati bulunduğuna inandığımız hizmetlerimizi, yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunabilmek amacıyla, gerekli tüm hukuki yollara başvuracağımızı belirtmek isteriz.

Nurzat Erkal
Havaş Genel Müdürü

HAVAŞ'TAN AIRPORTHABER'E AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

thy ~ 4 yıl önce
nurzat erkal genel müdürlüğü süresince çok can yaktı çok kişinin ağını aldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
havaş yönetimi hükümetten gelen bazı talep ve istekleri görmezden gelmesinin bir sonucu olabilir diye düşünüyorum havaş yönetimi TAVı harcıyor TAV bunu hak etmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
mevcut yönetim ile kapısına kilit vurulması açıklamasına katılıyorum havaşın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havas giriyorsa ~ 4 yıl önce
yillardir havas kendi mali mis gibi kondu simdi yandas kondu adam gibi bir ihale yokmu ,,, durum boyleyse butun sirketler gitsin havalimanina ALLAH TAN KI ATATURK VARMIS GELEN RANTCI GIDEN RANTCI ZAMANINDA SIZLERE KALSAYDIK HALIMIZI TAHMIN ETMEK BILE KORKUNC

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000