14 Ocak 2012, Cumartesi 14:51:09

HAVAŞ'IN SEFERLERİ DURDURULDU!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, HAVAŞ'ın seferlerini durdurdu.
  • Bunları başımıza seçerek herşeyi hakediyoruz biz. Bin beter olun emi. Seçenlerde, seçilmesine engel olamayan bizlerde.
  • ibb nin çalışma sistemi çözülmüştür. belediyeden brşey kirala 2 ay kira ödeme ibbye deki başka firmalarda var ben para kazanamıyorum ibb hemen diğer firmaları saf dışı bıraksın
  • nasıl gerçekleri göremezsin şaşırıyorum bu firma değilmi ki bir kaç ay önce biz muhafazakar kesime hitap ediyoruz diyen bu firma değilmi ki havaşın ismini taklit edip insanları havaş diye kandıran iktidarla alakalı olduğunu sanmıyorum durumun ibb kendi yakınına ikram etti bu pastayı tekel olup parayı götürecek olan firmayı biraz araştırırsak ibb ve bu işle alakalı ne kadar insan varsa eminim birçok akrabası bu firmanın ortağıdır. rekabet her zaman halka yarar ama tekelde sömürülen yine bizler olacağız
  • gecikmeli de olsa bu doğru kararın verilmiş olmasını sevinçle karşılıyoruz. bu ülkede illegal yollardan taşımacılık yapılmamalı. havaş kendi işine baksın bundan sonra.
Konuyla ilgili HAVAŞ'ın yaptığı açıklamada şu ibarelere yer verildi;

HAVAŞ, Türkiye’nin saygın bir teşebbüsü ve en eski yer hizmetleri kuruluşu olarak, yaklaşık 11.000 kişinin istihdamını sağlamakta ve ülkemizin ulusal ve uluslararası alanlarda temsilini başarıyla sürdürmektedir. HAVAŞ, faaliyetleri kapsamında, ülkemizin çeşitli şehirlerindeki pek çok havalimanı ile şehir merkezleri arasında birinci sınıf yolcu taşıma araçları ile 29 yıldan bu yana gerçekleştirdiği yolcu taşıma faaliyetini, yetkili kurumlar tarafından onaylanan güzergahlar ve tarifeler üzerinden, ilgili mevzuata uygun biçimde ve gereken tüm izin, lisans ve ruhsat belgelerini almak suretiyle yerine getirmektedir.

Türkiye’nin çok az yolcusu olan havalimanları da dahil, 17 şehrinde hiçbir fark gözetmeden bir anlamda kamu hizmeti niteliğindeki bu hizmetimizin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin aldığı bir kararla İstanbul’da durdurulmuştur. 14 Ocak 2012 günü saat 09:00 itibariyle ara vermek zorunda kalmış bulunmakta olduğumuz hizmetlerimiz, vatandaşlarımızın olası mağduriyetlerinin önüne geçebilmek amacıyla ve iyi niyetli bir girişimin uzantısı olarak; konu ile ilgili olarak kamuoyuna bir açıklama yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Havaş olarak ilgili tüm hukuki ve ticari kurallara uygun şekilde ve ilgili özelleştirme işlemlerinden doğan haklar çerçevesinde yürütmekte olduğumuz, ancak geçici bir süreliğine durdurmak zorunda kaldığımız ve yürütülmesinde yüksek kamu menfaati bulunduğuna inandığımız hizmetlerimizi yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunabilmek amacıyla gerekli her türlü yasal ve hukuki yola başvuracağımızı belirtir; bu kapsamda söz konusu hizmetlerimizi yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunmaya başlamayı ümit ettiğimizi kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

HAVA ALANLARI YER HİZMETLERİ A.Ş.
HAVAŞ'IN SEFERLERİ DURDURULDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 6 yıl önce
Bunları başımıza seçerek herşeyi hakediyoruz biz. Bin beter olun emi. Seçenlerde, seçilmesine engel olamayan bizlerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ibb nin çalışma sistemi çözülmüştür. belediyeden brşey kirala 2 ay kira ödeme ibbye deki başka firmalarda var ben para kazanamıyorum ibb hemen diğer firmaları saf dışı bıraksın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
nasıl gerçekleri göremezsin şaşırıyorum bu firma değilmi ki bir kaç ay önce biz muhafazakar kesime hitap ediyoruz diyen bu firma değilmi ki havaşın ismini taklit edip insanları havaş diye kandıran iktidarla alakalı olduğunu sanmıyorum durumun ibb kendi yakınına ikram etti bu pastayı tekel olup parayı götürecek olan firmayı biraz araştırırsak ibb ve bu işle alakalı ne kadar insan varsa eminim birçok akrabası bu firmanın ortağıdır. rekabet her zaman halka yarar ama tekelde sömürülen yine bizler olacağız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
gecikmeli de olsa bu doğru kararın verilmiş olmasını sevinçle karşılıyoruz. bu ülkede illegal yollardan taşımacılık yapılmamalı. havaş kendi işine baksın bundan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000