28 Ekim 2008, Salı 10:23:23

Belediye'den taksi ve Havaş'a 'konfor' çalımı!

Havaş ile havalimanı taksicileri arasında yaşanan rekabete sonradan dahil olan belediye otobüsleri, rakiplerine göre konfor ve rahatlıkta bir adım öne çıkmaya hazırlanıyor.
  • Ne güzel bir girişim. Hiç olmazsa vatandaş ve yolcuya bir seçenek daha olacak. Ayrıca rekabet yoluyla belki taşıma ücretleri de ucuzlayacak. Alkışlarım!!!!
  • Yorumunuz... çok iyi oldu valla yurt dışından gelip şehire gitmek çok zordu tabi paran varsa taksiyele gidebiliyordun onlarda bir kasıntı oh beeeeeeeeeeee
  • Izmir belediyesinin havalimani hattina koydugu otobüs ve seferlerini gördüm, takdir ettim. Diger illerdede ayni hizmetin verilmesi yerinde bir karar. Cünkü Havas havalimanlari yollarinda tekel olarak hareket ediyordu ve fahis fiyatla hizmetsiz yolcu tasiyordu. Havalimanlarimizin ulasim sorununun Taxi ve Havas tekelinden kurtarilmasi gec kalmis bir icraat.
  • Amma bu seferlerde Yolcu Yurtdisindan geldiginde yanindaki bagajinida alabilecekmidir?Yoksa ichat ucan 1 veya 2 günlük seyahat edenleremi bu hizmet sunulmasi düsünülmüstür.Böyle olursa HAVAS'IN verdigin hizmeti veremez.

Şehir merkezleri ile havalimanı arasında sefer yapan belediye otobüslerinde, artık  hem hostesler görev yapacak, hem de deri koltuklu otobüslerde internete girilebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kasım ayı başından itibaren İstanbul genelinde VIP belediye otobüsü hizmetine başlamayı planlıyor. Büyükşehir belediyesi, havalimanı ile şehir hatları arasına da aynı otobüslerden koymayı düşünüyor.

Halen Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’ndaki belediye otobüslerinin çok fazla tercih edilmediği gözlenirken, belediyeye ait konforlu otobüslerin hizmete başlamasıyla hostesli, internetli bu otobüslerin daha fazla tercih edilmesi bekleniyor.

İstanbul trafiğinde daha konforlu seyahat etmek isteyenler 5 bilet karşılığında internet bağlantısı olan, çay kahve servisi yapılan, hostesli, klimalı bu otobüslerde seyahat edebilecekler.

Havalimanı taksileri ve Havaş’la konfor açısından mücadele edemeyen belediye otobüslerinin bu haliyle rekabette bir adım öne çıkacağı ifade ediliyor.

Belediye'den taksi ve Havaş'a 'konfor' çalımı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Çağdaş ~ 10 yıl önce
Ne güzel bir girişim. Hiç olmazsa vatandaş ve yolcuya bir seçenek daha olacak. Ayrıca rekabet yoluyla belki taşıma ücretleri de ucuzlayacak. Alkışlarım!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Yorumunuz... çok iyi oldu valla yurt dışından gelip şehire gitmek çok zordu tabi paran varsa taksiyele gidebiliyordun onlarda bir kasıntı oh beeeeeeeeeeee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gezgin1 ~ 10 yıl önce
Izmir belediyesinin havalimani hattina koydugu otobüs ve seferlerini gördüm, takdir ettim. Diger illerdede ayni hizmetin verilmesi yerinde bir karar. Cünkü Havas havalimanlari yollarinda tekel olarak hareket ediyordu ve fahis fiyatla hizmetsiz yolcu tasiyordu. Havalimanlarimizin ulasim sorununun Taxi ve Havas tekelinden kurtarilmasi gec kalmis bir icraat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeyiz ~ 10 yıl önce
Amma bu seferlerde Yolcu Yurtdisindan geldiginde yanindaki bagajinida alabilecekmidir?Yoksa ichat ucan 1 veya 2 günlük seyahat edenleremi bu hizmet sunulmasi düsünülmüstür.Böyle olursa HAVAS'IN verdigin hizmeti veremez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000