08 Kasım 2012, Perşembe 16:33:58

ZONGULDAK'TAN 2 NOKTAYA UÇUŞ YAPILACAK

Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, 23 Kasım'dan itibaren haftada iki gün İstanbul ve Trabzon'a gidiş-geliş uçak seferlerine başlanacağını bildirdi.
  • Maalesef Zonguldak'ın coğrafi şartları müsait değil.H.limanı olabilecek yerler yok gibi.Zaten iyi hatırların 1992 de ilk araba aldğımızda bu h.limanı vardı ama atıl vaziyetteydi ve şoförlük öğrenmeye giderdik.Yolcu kapasitesi aslında yüselebilir,nitekim Zonguldak-Bartın bölgesinin Almanya'ya çok göç vermiş olduğu bilinir.İstanbul Ankara'dan gelenler ise 3-4 saat yok olması sebebiyle karayolunu tercih eder.
  • Tabiki servis te var 6ay boyunca?. Zonguldak ve Bartin dan. Emegi gecen butun yetkili kurumlara tessekur ederim!!!. Tabiki Borajet ve Anadolu jeti onutmayalim!!!. Ozen
  • Çaycuma h.limanı olarak düşünebilirsiniz.Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 1 saat mesafede.
  • Bilenler gidip gelenler söyleyebilir mi; bu havaalanından Zonguldak şehir merkezine ne sürede gidilebiliyor?

Özşahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010 ve 2011'de başlattıkları yurt içi seferlerinde devamlılık sağlanamadığı için bir süre önce ertelendiğini, ancak yoğun talep üzerine bir hava yolu firmasıyla tekrar sözleşme imzaladıklarını söyledi.


Zonguldak Havaalanı'nın yurt dışı uçak seferlerine de açık olduğunu anımsatan Özşahin, şunları kaydetti:

"Almanya'ya 2009'dan itibaren başlatmış olduğumuz uçuşlar bugüne kadar beklenen hedefler doğrultusunda düzenli şekilde sürüyor. Bugün geldiğimiz noktada yurt dışı seferlerinde taleplerin 2012'de geçen yıla göre yüzde 20 arttığını görüyoruz. Aynı zamanda 2013 yılı için yurt dışı seferlerinde bilet satışlarımız başladı. Satışların gayet iyi gittiğini görüyoruz. Hedefimiz buradaki kapasitenin artırılması. Bu bakımdan iç hat seferlerine de önem veriyoruz. Bazı iller yoğun taleplerinin olduğunu gördük. 23 Kasım'dan itibaren haftada iki gün olmak üzere İstanbul ve Trabzon'a gidiş-geliş uçak seferlerine başlayacağız. Bilet ücretleri konusunda çalışmalar devam ediyor. Belki birkaç gün içerisinde biletler elektronik ortamda satışa sunulmuş olacak. Bu planlamayla umarım ki bölgesel bir memnuniyet yaratılmış olacak. Biz yurt içi seferlerinde devamlılığı sağlamak için çabalayacağız."

ZONGULDAK'TAN 2 NOKTAYA UÇUŞ YAPILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Merak'a yanıt-2 ~ 6 yıl önce
Maalesef Zonguldak'ın coğrafi şartları müsait değil.H.limanı olabilecek yerler yok gibi.Zaten iyi hatırların 1992 de ilk araba aldğımızda bu h.limanı vardı ama atıl vaziyetteydi ve şoförlük öğrenmeye giderdik.Yolcu kapasitesi aslında yüselebilir,nitekim Zonguldak-Bartın bölgesinin Almanya'ya çok göç vermiş olduğu bilinir.İstanbul Ankara'dan gelenler ise 3-4 saat yok olması sebebiyle karayolunu tercih eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borajet te tebrikler ~ 6 yıl önce
Tabiki servis te var 6ay boyunca?. Zonguldak ve Bartin dan. Emegi gecen butun yetkili kurumlara tessekur ederim!!!. Tabiki Borajet ve Anadolu jeti onutmayalim!!!. Ozen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MERAK'A YANIT ~ 6 yıl önce
Çaycuma h.limanı olarak düşünebilirsiniz.Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 1 saat mesafede.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ~ 6 yıl önce
Cevap için teşekkürler. Biraz daha doğuya yapsalar Bartın Havalimanı olacakmış. Bu haliyle de ZonBar Havalimanı denebilir. Bu havaalanları neden aktif değil, neden yolcu az diyorlar bir de. Şehirden oldukça uzağa alan yap, uçaklar etraftaki coğrafi durum yüzünden kapasite altında yakıt alıp SAW'de ikmal yapmak zorunda kalsın, sonra bu alanlara neden uçuş yok diye sor!
Merak ~ 6 yıl önce
Bilenler gidip gelenler söyleyebilir mi; bu havaalanından Zonguldak şehir merkezine ne sürede gidilebiliyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bülent Kantarcı ~ 6 yıl önce
Karayolu ile 1 saat sürer. Ancak uçak saatine göre tren seferi konulsa 15-20 dakika ve toplu ulaşım olmuş olur :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000