28 Mart 2015, Cumartesi 08:10:40

ZONGULDAK HAVALİMANI'NDA EĞİTİMLER TAMAMLANDI

Zonguldak Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin, itfaiye personelinin eğitimlerini tamamladığını bildirdi.
  • Van da en son teknolojik itfaiye araçları var. Öyle kamyon falan yok. Sen hangi Van'dan bahsediyorsun bilmiyorum ama Van Havalimanında çalışıyorsanız itfaiye ye gelin son model araclarimizi gösterelim. Yakıt ikmali olayına gelince içinde yolcusu olan uçağa emniyet tedbir hizmeti vermek mecburidir. Pilot talep eder ve apron cu itfaiye yi arar ve bilgi verir. Eğer gecikme olmuşsa iletişim eksikliğinden olmuştur.
  • İtfaiye ile dalga geçenleri Yüce Allah'a havale ediyorum... Allah sizi ıslah etsin...
  • İtfaiyesi olmayan bir Havalimanına hiç bir Uçak iniş yapamaz. Uçağın inişi veya kalkışı sırasında meydana gelebilecek herhangi bir kaza ve kırıma karşı itfaiye ekipleri hazır bulunmak zorundadır. İtfaiyesi olmayan yere uçak inmiyormu diyenaarkadaşım bu cevap sizi tatmin etmiştir herhalde. Eğer halen tatmin omadıysanız. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün internet sitesinden araştırma yapabilirsiniz.
  • İkmali lazım mı ikmali :)

Zonguldak Havalimanı Müdürü Hasan Özşahin, itfaiye personelinin eğitimlerini tamamladığını bildirdi.

Özşahin, gazetecilere verdiği açıklamada, havalimanı personelinin yanında Saltukova Belediyesi ve Filyos Belediyesi itfaiye ekiplerinin de eğitim aldığını söyledi.

Eğitimin, Devlet Hava Meydanları personeli tarafından verildiğini ifade eden Özşahin, şunları söyledi:

"Havalimanında görev yapacak itfaiye personelinin eğitimleri tamamlandı. İtfaiyecilere eğitimler, uluslararası itfaiye kurtarma, söndürme ve acil durumlara karşı görev yapabilecek şekilde verildi. Ekip uçak seferleri başladığı andan itibaren hazır bir şekilde havalimanında görev alacak. Yaptığımız eğitim tatbikatlarında da ekibin son derece eğitilmiş olduklarını gözlemiş olduk."
Sezonun 150 yolcu kapasiteli ilk uçağı, bugün saat 13:45'te Zonguldak Havalimanı'na inecek.

ZONGULDAK HAVALİMANI'NDA EĞİTİMLER TAMAMLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

VAN ~ 3 yıl önce
Van da en son teknolojik itfaiye araçları var. Öyle kamyon falan yok. Sen hangi Van'dan bahsediyorsun bilmiyorum ama Van Havalimanında çalışıyorsanız itfaiye ye gelin son model araclarimizi gösterelim. Yakıt ikmali olayına gelince içinde yolcusu olan uçağa emniyet tedbir hizmeti vermek mecburidir. Pilot talep eder ve apron cu itfaiye yi arar ve bilgi verir. Eğer gecikme olmuşsa iletişim eksikliğinden olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahahaha ~ 3 yıl önce
Yaw nihayetinde kamyondur itfaiye aracı dediğin binek araba mı? Arkadaş o bakımdan söylemiş herhalde... Bende duydum şahit olmadım ama olaydan sonra ertesi gün akşam Meydan müdürü yoklama almaya göndermiş adamı bir dövmediğiniz kalmış, dağa kaldırırım falan diye tehdit etmişsiniz, doğrudur yanlıştır ama Halep ordaysa arşın burada... Cuvaldızı başkasına batırıyorsan iğneyi de kendine batır arkadaş. Herkes biliyor neyin ne olduğunu, fazla söze gerek yok...
İletişim ~ 3 yıl önce
İletişim eksikliği derken? Aprona kaç metre mesafede ki itfaiye merkezi? Ben anlamadım nasıl iletişim kuracak insanlar sizinle. Adam sana aprondan bağırsa duyman lazım, altı üstü altı yüz metre mesafe var arada... Tarifeli uçuş yok diye görev vakti tek adam bırakıp evine gidersen ancak cepten arar tabi, cebin çekmiyorsa yapacak bir şey yok... Ertesi gün gece vakti yoklama almaya gelen adama ana avrat söver sen kimsin içtima alıyorsun diye üstüne yürür dağa kaldıracağız diye tehdit edersin sonra... Olmadı mı? İnkar et hadi...
Ayhhh ~ 3 yıl önce
Yahu son teknolojik araç dediğin ne kamyon değil mi? Helikopter mi, uzay mekiği mi? Oda kamyon nihayetinde, çok komiksiniz ya...
İtfaiye ~ 3 yıl önce
İtfaiye ile dalga geçenleri Yüce Allah'a havale ediyorum... Allah sizi ıslah etsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İTFAİYE ŞEFİ ~ 3 yıl önce
İtfaiyesi olmayan bir Havalimanına hiç bir Uçak iniş yapamaz. Uçağın inişi veya kalkışı sırasında meydana gelebilecek herhangi bir kaza ve kırıma karşı itfaiye ekipleri hazır bulunmak zorundadır. İtfaiyesi olmayan yere uçak inmiyormu diyenaarkadaşım bu cevap sizi tatmin etmiştir herhalde. Eğer halen tatmin omadıysanız. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün internet sitesinden araştırma yapabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İtfaiye ~ 3 yıl önce
İtfaiye olmasa da uçak iner, çok gördüm iniyor yani, kurallara uygun olmaz ama iner. Misal Van'da ramazan vakti ambulans uçuşu gelir, adam motor susturmadan ikmal ister, ara olum itfaiye nerde? Bilmiyorum nerde? Bir adam var, oda kamyon kullanmayı bilmez, apron memuru atlar kamyona sürer uçağın başına, daya olum yakıtı, ya Allah bismillah kalkar gider... Böyle onlarca vaka var, kimse havanızdan yanınıza yanaşamadığı için ha babam örtbas... Velhasılı bu ülkede herşey olur... Allah bu günümüzü aratmasın arkadaşlar... Özelleşince feci olcak sonumuz..
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
İkmali lazım mı ikmali :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000