06 Şubat 2018, Salı 10:49:16

Zeytindalı izinsiz para toplamış!

Hava İş genel kurulunda mevcut yönetime kaybeden Zeytindalı Hareketi’nin internet üzerinden para toplama girişimi hakkında yapılan şikayet haklı bulundu. İstanbul Valiliği, “ İznimiz yok. Kovuşturma yapılacak” cevabını verdi.
  • SİZE TEK BİRŞEY SÖYLEYECEĞİM 305 ZAMANI KABINDEKI ARKADAŞLAR A KAPISININ ÖNÜNDE AĞLARKEN KAPTANLAR ONLARA SIRITA SIRITA UÇUŞA GİTTİLER AÇIN BAKIN YOUTUBE DA TONLA VİDEO VAR HERHANGİ BİR SIKINTI OLSA KAPTANIN GRAM ŞEYİNDE OLMAZ ANLADIN SEN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ DAMLAR ÇOKTAN UNUNU ELEMİŞ ELEĞİNİ SERMİŞ KİMİN UMRUMDA OLUR ŞU DAKİKADAN SONRA
  • Kongrede vaat verdi gelir gideri üyeye açıklayacağız diye ve eski başkanı açıklamadığı ve passat'a biniyor diye eleştirdi hamdi zoruyla başkan olduktan sonra ne oldu? Açıklama yapmadı üstüne daha lüks arabaya bindi hem de korumalarla. Neden kimden korkuyorsa artık. Bu zat çok yiğitse, sözünün eri ise mali tabloyu üyelerine şeffaf şekilde açıklasın airport haber de seni korumayı bıraksın, komik oluyor artık herkes kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Objektiflik de yok olumsuz yoruma bile tahammül edemiyorlar eee nerede emek ve kul hakkı ile emeğe, emekçiye saygı?
  • Şahsi görüşüm yeni sendikanın tamamen pilotlardan oluşması gerektiği üzerine. pilot-sen gibi. Kabin ekibi arkadaşlarım lütfen yanlış anlamasın ama her konuda daha net daha sağlam bir sendika olacakmıs gibi geliyor bizlere. Proje olarak bekleyen ve yaza doğru gerçekleştirilmesi planlanan kabin hizmetleri başkanlığının da tgs ve technic gibi özelleştirilmesi gerekmekte acilen. Çok gereksiz vasıfsız insanların bu kadar maaş alması doğru değil. Kabin ekibini bir hafta yetiştirebilirsin bi kaybın olmaz ne de olsa. Kimleri kaybetmek üzere olduklarının farkında şirketin üst kademesi ve gereken yapılmak üzere. Beklemede kalın:)
  • Bu satasmalar ve anlamsiz karalama kampanyalari aslinda Hava Isin ne dusuncede insanlar tarafindan gaspedildigine kanittir

Hava İş genel kurulunda mevcut yönetime kaybeden Zeytindalı Hareketi’nin internet üzerinden para toplama girişimi hakkında yapılan şikayet haklı bulundu. İstanbul Valiliği, “ İznimiz yok. Kovuşturma yapılacak” cevabını verdi.

Uçuculara yönelik yeni bir sendika kuran Zeytindalı Hareketi’nin internetten başlattığı yardım kampanyasının izin alınmadan gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Avukat Muhammet Öztürk’ün Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuru sonrası İstanbul Valiliği, yardım kampanyasının bilgileri ve izinleri olmadan gerçekleştiğini yazılı olarak mahkemeye iletti.

THY pilotu Feridun Evrensel’e ait şahsi hesap üzerinden para toplanmasının yasalara aykırı olduğunu öne sürerek suç duyurusunda bulunan Avukat Muhammet Öztürk, tüzel bir kimliği olmayan hareketin şahıs hesapları üzerinden para toplayamayacağını iddia etmişti.
Yapılan kovuşturma sonrası İstanbul Valiliği, Zeytindalı Hareketi’nin para toplamak için kendilerine bir başvurusu bulunmadığını açıkladı. Avukat Öztürk’ün başvurusu üzerine yapılan incelemede, 2860 sayılı yardım toplama kanunu gereğince kendilerine bir müracaat olmadığı ve verilmiş bir izin bulunmadığı kaydedildi.

Valilik açıklamasının devamında ise, “ İzin almadan girişilen yardım toplama faaliyetleri güvenlik kuvvetlerince derhal men edilir ve sorumlular hakkında kovuşturma yapılır” ifadelerine yer verildi.

Avukat Muhammed Öztürk ne demişti?

“2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu’nun 6. maddesine göre “Kişiler ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar. Ancak, kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenip ilan edilir. İzin alınmadan girişilen yardım toplama faaliyetleri güvenlik kuvvetlerince derhal menedilir ve sorumlular hakkında kovuşturma yapılır.” Hükmü mevcuttur. Bu hükme göre yardım ve bağış toplamak, gerçek kişi veya tüzel kişi tarafından yürütülüp yürütülmediğine bakılmaksızın izne tabi olarak gerçekleşmesi gereken eylemdir ve şüphelinin izin aldığına dair internet sitesinde hiçbir açıklama veya yazı bulunmamaktadır. Şüpheli Ferudun Evrensel’in topladığı paraları diğer şahsi hesaplarına ya da yakınlarının hesaplarına gönderip gönderilmediği tespit edilmeli, hesaba tedbir konularak bunun önüne geçilmeli ve sonrasında da kamu adına paraya el konulmalıdır.”

Zeytindalı izinsiz para toplamış!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

ZEYTIN REÇELİ ~ 6 ay önce
SİZE TEK BİRŞEY SÖYLEYECEĞİM 305 ZAMANI KABINDEKI ARKADAŞLAR A KAPISININ ÖNÜNDE AĞLARKEN KAPTANLAR ONLARA SIRITA SIRITA UÇUŞA GİTTİLER AÇIN BAKIN YOUTUBE DA TONLA VİDEO VAR HERHANGİ BİR SIKINTI OLSA KAPTANIN GRAM ŞEYİNDE OLMAZ ANLADIN SEN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ DAMLAR ÇOKTAN UNUNU ELEMİŞ ELEĞİNİ SERMİŞ KİMİN UMRUMDA OLUR ŞU DAKİKADAN SONRA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sapsarı sendika ~ 6 ay önce
Kongrede vaat verdi gelir gideri üyeye açıklayacağız diye ve eski başkanı açıklamadığı ve passat'a biniyor diye eleştirdi hamdi zoruyla başkan olduktan sonra ne oldu? Açıklama yapmadı üstüne daha lüks arabaya bindi hem de korumalarla. Neden kimden korkuyorsa artık. Bu zat çok yiğitse, sözünün eri ise mali tabloyu üyelerine şeffaf şekilde açıklasın airport haber de seni korumayı bıraksın, komik oluyor artık herkes kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Objektiflik de yok olumsuz yoruma bile tahammül edemiyorlar eee nerede emek ve kul hakkı ile emeğe, emekçiye saygı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sisman ~ 6 ay önce
Sismandan yani karaca oglan gibi gecinen ama korumalarin disina cikamayan ucuclarla gorusmekten kacan esmer tenli arkadastan bahsediyorsun degilmi?
777 ~ 6 ay önce
Şahsi görüşüm yeni sendikanın tamamen pilotlardan oluşması gerektiği üzerine. pilot-sen gibi. Kabin ekibi arkadaşlarım lütfen yanlış anlamasın ama her konuda daha net daha sağlam bir sendika olacakmıs gibi geliyor bizlere. Proje olarak bekleyen ve yaza doğru gerçekleştirilmesi planlanan kabin hizmetleri başkanlığının da tgs ve technic gibi özelleştirilmesi gerekmekte acilen. Çok gereksiz vasıfsız insanların bu kadar maaş alması doğru değil. Kabin ekibini bir hafta yetiştirebilirsin bi kaybın olmaz ne de olsa. Kimleri kaybetmek üzere olduklarının farkında şirketin üst kademesi ve gereken yapılmak üzere. Beklemede kalın:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SKA ~ 6 ay önce
Teşekkürler
77 kpt ~ 6 ay önce
katılmıyorum, kabin memurluğu vasıfsız iş gücü ile yapılan bir meslek değildir, ayrıca 1 haftada hiçbir şey yetişmez, göz boyarsınız sadece, tecrübeli kabin memuru yeri gelir senin kıçınj yeri gelir uçağın kıçını kurtarır, düşünmeden konuşmamak lazım kaptan
Bu satasmalar ~ 6 ay önce
Bu satasmalar ve anlamsiz karalama kampanyalari aslinda Hava Isin ne dusuncede insanlar tarafindan gaspedildigine kanittir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000