27 Aralık 2011, Salı 15:01:05

YURTİÇİ SEFERLERDE YABANCI ŞİRKETLER DE UÇACAK!

Suudi Arabistan önümüzdeki yıldan itibaren ülke içi havayolu pazarını yabancı şirketlere de açıyor...
  • RYANAIR tuvaletlere para almiyor arkadaslar, kulaktan dolma bilgileri gercek gibi paylasmayin lutfen
  • arkadaşlar teknik boyutunu bilmem sadece yurt içinde ve yurt dışında sık uçan biri olarak ampirik ve subjektif bir gözlemdir benimki ama rynair yada easyjetle uçmaktansa herzaman pegasus derim. Pegasus onların yanında bence çok kaliteli bir şirket. ve çok insaflı. bu firmalarda uçağa binerken el bagajınız girişteki o demir filelere sığmasın bakalım başınıza neler geliyor. hele birde ilave bagajınız varsa toplamda kaça uçuyorsunuz mukayese edin derim. bence pegasusun suyu bile parayla satması da kenndi adına çok iyi bir reklam çok akıllıca
  • ha bu arada, çok beğendiğiniz ryanair tuvaletler için bile para almaktadır. bu yüzden sms için 1 tl isteyen pegasusu çok görmeyin ve artık bunlara alışın. low cost mantığı budur. pegasus bu fiyattan daha ucuz uçamaz mı? uçar ama o zaman kesin pegasus uçaklarını keklik gibi vurmaya çalışırsınız.
  • açılan firmaların 1 yıl doldurmadan kapandıklarını, iç hatlardan çekildiklerine sahit olduk. beklerdim ki önce mevcut firmaların yerlerini sağlamlaştırdıktan sonra ülkemizde de uygulansın diye yorum yazılsın. nerede..... varsa yoksa kösteksiniz, çekemeyensiniz. önce türk sermayesini düşünün ardından çok batarsa yabancı sermayeyi düşünürsünüz.
Suudi Arabistan önümüzdeki yıldan itibaren ülke içindeki havayolu pazarını yabancı şirketlere de açıyor. Suudi resmi haber ajansının verdiği habere göre, sivil havacılık yetkilileri Ocak ayından itibaren yabancı havayolu şirketlerinin de ülke içinde hava taşımacılığı yapabilmek için izin alabileceklerini bildirdi.
 
Şu anda Suudi Arabistan’da resmi hava yolu şirketi Saudia ile ‘National Air Services’ isimli özel bir şirket, iç hava taşımacılığı yaparak yılda yaklaşık 27 milyon müşteriye hizmet veriyor. Ancak bu iki şirketin iç hatlarda yeterli olmadığı ve resmi olarak fiyat limiti uygulandığından birtakım problemler yaşadığı bildirildi.

İç taşımacılık yapan üçüncü havayolu şirketi Sama Airlines bu yüzden geçen yıl Arabistan’daki hizmetini durdurmak zorunda kalmıştı. Suudi Arabistan resmi havayolları Saudia devletten indirimli fiyatlarla kerozin satın alabiliyor.
YURTİÇİ SEFERLERDE YABANCI ŞİRKETLER DE UÇACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
RYANAIR tuvaletlere para almiyor arkadaslar, kulaktan dolma bilgileri gercek gibi paylasmayin lutfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
arkadaşlar teknik boyutunu bilmem sadece yurt içinde ve yurt dışında sık uçan biri olarak ampirik ve subjektif bir gözlemdir benimki ama rynair yada easyjetle uçmaktansa herzaman pegasus derim. Pegasus onların yanında bence çok kaliteli bir şirket. ve çok insaflı. bu firmalarda uçağa binerken el bagajınız girişteki o demir filelere sığmasın bakalım başınıza neler geliyor. hele birde ilave bagajınız varsa toplamda kaça uçuyorsunuz mukayese edin derim. bence pegasusun suyu bile parayla satması da kenndi adına çok iyi bir reklam çok akıllıca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ha bu arada, çok beğendiğiniz ryanair tuvaletler için bile para almaktadır. bu yüzden sms için 1 tl isteyen pegasusu çok görmeyin ve artık bunlara alışın. low cost mantığı budur. pegasus bu fiyattan daha ucuz uçamaz mı? uçar ama o zaman kesin pegasus uçaklarını keklik gibi vurmaya çalışırsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
açılan firmaların 1 yıl doldurmadan kapandıklarını, iç hatlardan çekildiklerine sahit olduk. beklerdim ki önce mevcut firmaların yerlerini sağlamlaştırdıktan sonra ülkemizde de uygulansın diye yorum yazılsın. nerede..... varsa yoksa kösteksiniz, çekemeyensiniz. önce türk sermayesini düşünün ardından çok batarsa yabancı sermayeyi düşünürsünüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000