22 Ocak 2017, Pazar 09:07:50

Yunuseli Havalimanı'ndan uçuşlar başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yıllardır uğraştığı şehir içindeki Yunuseli Havalimanı'nın açılmasıyla ilgili son aşamaya gelindi.
  • Yunuseliden bilet alıp İstanbul'a gitmek istiyorum fakat bilet satışı adına tek bir site dahi yok sanırım o uçaklarda kodamanların çoluk çocuğu tur atmak için uçuyor yazık koskoca "BURSA"ya yakışmıyor
  • SHGM den ögrendiğimize göre Yunuseli Hava Alanı olarak değil, Yunuseli İniş Şeriti olarak yetkiledirilmiş
  • Yılda Bursa ile ilgili CEK CAK bir yığın haber çıkıyor ama Bursanın havalimanı sorunu devam ediyor. Nasıl iş bu???
  • BURULAŞ ŞİMDİYE KADAR KAÇ YOLCU TAŞIMIŞTI YUNUSELİNDEN YOLCU TAŞIYACAKMIŞ. BATIK BİR ŞİRKET SIRF REKLAM OLSUN DİYE HABER YAPTIRIYORLAR

Ulaştırma Bakanlığı'ndan iniş kalkışla ilgili gerekli izinlerin alınmasıyla birlikte daha önce Gemlik'ten yapılan Haliç deniz uçağı seferleri Yunuseli'nden yapılacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sivil havacılıktan son izinlerin alınmasıyla birlikte önümüzdeki hafta Yunuseli Haliç seferlerine başlayacaklarını belirterek, "Sivil havacılıktan belge bekliyoruz. Bundan sonra Gemlik yerine Yunuseli'nden Haliç'e uçacağız. Bursa şehir merkezindeki havalimanı yeniden aktif hale gelmiş olacak" dedi.

Gemlik İstanbul arasındaki küçük uçakların denizden değil artık karadan havalanacağını kaydeden Başkan Altepe, "Yunuseli havalimanı daha sonra diğer uçaklara da açılacak. Bursa İstanbul'un yanısıra Ege ve Akdeniz'e de yaz sezonunda uçuşlarımız olacak. 4 tane deniz uçağımız var. Bunların karaya da inmesi için gerekli aparatlar monte edildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden belgenin gelmesiyle bir kaç gün içinde buradan uçuşlara başlayacağız" dedi.

Burulaş olarak bir tane de 25-30 kişilik uçak almayı planladıklarını ifade eden Altepe, "İstanbul'da 3.havalimanının bitmesiyle buraya da uçuşlar tarifeli olarak başlayabilir. Ancak farklı Anadolu şehirlerine Yunuseli'nden bu uçaklarla seferleri hızlandırmayı planlıyoruz" diye konuştu.

25 dakika sürecek Yunuseli Haliç seferleri 8.45 ve 14.45'de yapılacak. Haliç'ten Yunuseli seferleri ise 9.45 ve 15.45'te olacak. Bilet fiyatları ise 120 ile 150 lira arasında değişiyor.

Yunuseli Havalimanı'ndan uçuşlar başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Fredy ~ 12 ay önce
Yunuseliden bilet alıp İstanbul'a gitmek istiyorum fakat bilet satışı adına tek bir site dahi yok sanırım o uçaklarda kodamanların çoluk çocuğu tur atmak için uçuyor yazık koskoca "BURSA"ya yakışmıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 1 yıl önce
SHGM den ögrendiğimize göre Yunuseli Hava Alanı olarak değil, Yunuseli İniş Şeriti olarak yetkiledirilmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cek cak ~ 1 yıl önce
Yılda Bursa ile ilgili CEK CAK bir yığın haber çıkıyor ama Bursanın havalimanı sorunu devam ediyor. Nasıl iş bu???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!!! ~ 1 yıl önce
BURULAŞ ŞİMDİYE KADAR KAÇ YOLCU TAŞIMIŞTI YUNUSELİNDEN YOLCU TAŞIYACAKMIŞ. BATIK BİR ŞİRKET SIRF REKLAM OLSUN DİYE HABER YAPTIRIYORLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000