17 Haziran 2012, Pazar 08:30:59

YÜKSEKOVA'DA YENİDEN BAŞLANDI

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaklaşık 15 gün önce dağıtılan bir bildiri nedeniyle inşaat çalışmaları durdurulan Yüksekova Hava Alanı yapım çalışmalarına tekrar kaldığı yerden devam ediliyor...
  • Ucak ucmadiktan sonra neyleyim havaalanini.
  • bu havalanı bölgenin kalkınmasına çok büyük katkı sağlayacaktır kesinlikle pkk nında isteği arzusu bu inşatın yapılmamasıdır neden bölgeye işadamı gelecek yatırım artacak işsiz insanlar iş sahibi olacak pkk ya katılmayacaktır devletin ve havalanını yapımını üstlenen şirket ne olursa olsun bu havalanını bitşrmek zorundadır işde bildiri dağıtarak işçilerin işi bırakmasına neden olacak asılsız bir takım iddalar ortaya atmışlardır neyseki işçiler tekrar iş başı yapmışlardır birilerinin mutlaka bu işçilerle devamlı surette görüşüp telkinlerde bulunması zorunludur.. hadi hayırlısı inşallah biter havalanı 2013 yılının sonunda son derece önemli ve büyük bir havalanı olacaktır..
  • ordan kalkacak uçaklar dolacakmı merak ediyorum bölgenin konumun itibariylede teror örgütünün en büyük hedefi olacaktır gereksiz ve zararlı bir yatırım sırf bölgeyi kalkındırmak adına yapılıyor ama işe yarayacağına ihtimal vermiyorum
  • İşçiyi bu kadar düşünen BDP, AHL'de değil de gitsin yüksekovada eylem yapsın. Tabi işlerine gelmez orası...

İlçede yaklaşık 15 gün önce kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce dağıtılan bir bildiri havaalanı inşaatının durmasına neden olmuştu. PKK üyeleri tarafından dağıtıldığı iddia edilen bildiride, Yüksekova ilçesinde yapılan havaalanının askeri amaçlı olduğu belirtilerek müteahhit firmalar tehdit edilmişti. Söz konusu tehdit nedeniyle havaalanının altyapı ve inşaat işlerini yapan firmalarda çalışan yaklaşık 150 işçi işi bırakmıştı. Yaklaşık 15 gün aranın ardından çalışmalara tekrar başladı.

Havaalanının alt yapısını yapan firma yetkilileri aralıksız olarak devam etmesi halinde havaalanı yapımının 2013 yılının sonunda tamamlamayı planladıklarını belirtti. Yetkililer firmalarında çalışan işçilerin bir süre sonra tekrar geri döndüğünü belirterek, "Daha önce de belirttiğimiz gibi bize ulaşan direkt bir tehdit yoktu. Sadece bir bildiri iddiası vardı. İşçilerimiz tekrar işlerinin başlarına döndüler. Şuanda çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz" dedi.

Yüksekova Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, yaşanan bir takım aksaklıkların toplumda karşılığı olmadığının görüldüğünü ifade ederek, "Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Israrla diyoruz ki bu havaalanının ilçeye yapılması bölgenin kalkınması ve istihdama büyük bir katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

YÜKSEKOVA'DA YENİDEN BAŞLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Ucak ucmadiktan sonra ~ 6 yıl önce
Ucak ucmadiktan sonra neyleyim havaalanini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yüksekova havalanı ~ 6 yıl önce
bu havalanı bölgenin kalkınmasına çok büyük katkı sağlayacaktır kesinlikle pkk nında isteği arzusu bu inşatın yapılmamasıdır neden bölgeye işadamı gelecek yatırım artacak işsiz insanlar iş sahibi olacak pkk ya katılmayacaktır devletin ve havalanını yapımını üstlenen şirket ne olursa olsun bu havalanını bitşrmek zorundadır işde bildiri dağıtarak işçilerin işi bırakmasına neden olacak asılsız bir takım iddalar ortaya atmışlardır neyseki işçiler tekrar iş başı yapmışlardır birilerinin mutlaka bu işçilerle devamlı surette görüşüp telkinlerde bulunması zorunludur.. hadi hayırlısı inşallah biter havalanı 2013 yılının sonunda son derece önemli ve büyük bir havalanı olacaktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gereksiz yatırım ~ 6 yıl önce
ordan kalkacak uçaklar dolacakmı merak ediyorum bölgenin konumun itibariylede teror örgütünün en büyük hedefi olacaktır gereksiz ve zararlı bir yatırım sırf bölgeyi kalkındırmak adına yapılıyor ama işe yarayacağına ihtimal vermiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BDP ~ 6 yıl önce
İşçiyi bu kadar düşünen BDP, AHL'de değil de gitsin yüksekovada eylem yapsın. Tabi işlerine gelmez orası...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000