04 Eylül 2014, Perşembe 08:35:46

YÜKSEKOVA HAVALİMANI'NDA TARİH BELLİ OLDU

Yüksekova İlçesi'nde 2010 yılında yapımına başlanan havaalanı inşaatı devam ederken yüklenici firma şantiye şefi Abdulkadir Duymuş, tesisi yıl sonuna kadar tamamlayacaklarını söyledi.
  • Havacılık kültürünün gelişmesi için iyi bir başlangıç, olan van'dan hakkari'ye servis çekenlere olacak(:
  • Bu yüklenici firma bgg yi yapan firma.. orda da iş makinelerimizi yaktılar felan filan diye diye uzattı durdular işin teslimini.. senaryo tanıdık geldi de söyleme ihtiyacı hissettim. .
  • Hayirli olsun ESB. Reklamda onlar oynayacak ama yine biz gidecegiz buraya da :)
  • Hayırlı olsun, allah tamamına erdirsin. Emeği geçenlerden Allah razı olsun

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne 3 kilometre uzaklıkta Dağlıca yolu üzerindeki Aksu Köyü yakınlarında yapımı süren Yüksekova Havaalanı'nın temeli, 18 Temmuz 2010'da dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından atıldı. Radikal'de yer alana habere göre; Alt ve üst yapısı ile birlikte 120 milyon TL'ye ihale edilen havaalanı inşaatındaki çalışmalar, son aşamaya geldi. Havaalanın altyapı inşaatında kaba inşaatının büyük bölümü tamamlanarak pistin ince beton işlemine geçildi.

Yıl sonunda tamamlanması hedeflenen havaalanının terminal binası dışındaki yapıların fiziki olarak yüzde 95 bitmesine rağmen pist ve çevre düzenlemesi işinin davam ettiğini söyleyen Yüklenici firma şantiye şefi Abdulkadir Duymuş, 2011 yılında başladıkları çalışmaların bir takım sıkıntılardan dolayı durma aşamasına geldiğini belirtti. Duymuş, şöyle dedi:

"Defalarca tehdit aldık. Araçlarımız yakıldı. Buna rağmen çalışmalarımızı kışın eksi 36 derecede bile yapmaya çalıştık. Amacımız Kasım ayında işi teslim etmek ve Yüksekova'ya bir havaalanı kazandırmaktır. Bu kapsamda firmamızda 170 işçi ve 20'ye yakın teknik eleman çalışmakta. 2013-2014 yıllarında çalışmalar tüm hızıyla devam etmiştir."

YÜKSEKOVA HAVALİMANI'NDA TARİH BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Havacılık kültürünün gelişmesi için iyi bir başlangıç, olan van'dan hakkari'ye servis çekenlere olacak(:

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu yüklenici firma bgg yi yapan firma.. orda da iş makinelerimizi yaktılar felan filan diye diye uzattı durdular işin teslimini.. senaryo tanıdık geldi de söyleme ihtiyacı hissettim. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hayirli olsun ESB. Reklamda onlar oynayacak ama yine biz gidecegiz buraya da :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hayırlı olsun, allah tamamına erdirsin. Emeği geçenlerden Allah razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000