14 Kasım 2014, Cuma 16:00:42

YÜKSEKOVA HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapımı devam eden havaalanının üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı.
  • Bennce gewer için çok iyi bir gelişme Umarim bunların devami da gelir...
  • Valla 2014 ekim dediler acilisi 2015 oldu bir sey yok daha bence vanlilar istemiyor bunu yoksa hakkari bolgesinin o kadar cok ihtiyaci varki buna. Vanin geriri duser acilirsa
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • pkk engelledi ama halkın ıhtıyacı oldugunu fgotunce karsısına almamak i in inşaata izin verdi acıklama bu hakkarı ınsaanı bırebırde ıyıdır ama toplu olunca da naşettir

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapımı devam eden havalimanının üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Yapımına 3 yıl önce başlanan havalimanı inşaatında çalışmalar aralıksız sürüyor.

İlçe merkezine 5 kilometre mesafede yapımı devam eden havalimanı üstyapı inşaatının, büyük bir kısmı tamamlandı. Çalışmaların dört koldan devam ettiği havalimanı, şimdiden bölge halkını heyecanlandırıyor.

Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet yaptığı açıklamada, havalimanının inşaatının üstyapı kısmında çok ciddi ilerleme kaydedildiğini söyledi.

Üstyapı inşaatının yüzde 97'sinin tamamlandığını belirten Çenet, kule, terminal, teknik, hizmeti, emniyet binaları ve çevre düzenlemesiyle yapılan işin artık ortaya çıktığını ifade etti.

2015 YAZINDA HİZMETE GİRMESİ BEKLENİYOR

Havalimanının kısa bir süre sonra hizmete açılacağını dile getiren Çenet, altyapı çalışmaları için biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Heyecanlı olduklarını ve havalimanının ilçe için umuda açılan bir kapı olduğunu belirten Çenet, şunları ifade etti:

"Altı şeritli havalimanı pistinin, iki şeridi kısmen tamamlandı. Diğer dört şeridin de tamamlanmasını bekliyoruz. Yani burada yaklaşık 70 iş günü bir süreye ihtiyaç var. İnşallah bu da banketleriyle beraber tamamlandığında, Yüksekova Havalimanı 2015 yılının yaz aylarında halkımızın hizmetine açılacak. Havalimanı ilçemiz için büyük önem taşıyor. Yüksekova, bulunduğu coğrafi konum itibarıyla önemli bir ticaret merkezi. İran ile sınır kapımız olan Esendere, sınıra 40 kilometre mesafede. İran'ın Urmiye şehri sınırımıza 50 kilometre mesafede ve beş milyon nüfuslu bir şehir. Yani Yüksekova havalimanıyla tüm bölgeye hatta komşu ülkelere de hizmet edecek."

Bölgede insanların uzun süre birçok mahrumiyet yaşadığını ve kısmen bunların devam ettiğini anlatan Çenet, bu mahrumiyetlerin ortadan kalkmasıyla kardeşliğin daha çok pekişebileceğini dile getirdi.

Havalimanı inşaatında büyük ekiplerin çalıştığını belirten Çenet, "Çalışan her ekipte 150'nin üzerinde işçi var. Biz görevimizin bilincindeyiz. Havalimanı, bizim için nefes borusu gibi. İnşallah havalimanımızın tamamlanmasıyla insani, ticari, kültürel ve eğitim boyutlarıyla Türkiye'nin doğusu ve batısı kucaklaşacak" diye konuştu.

YÜKSEKOVA HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

yilmaz ~ 3 yıl önce
Bennce gewer için çok iyi bir gelişme Umarim bunların devami da gelir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
melih ~ 3 yıl önce
Valla 2014 ekim dediler acilisi 2015 oldu bir sey yok daha bence vanlilar istemiyor bunu yoksa hakkari bolgesinin o kadar cok ihtiyaci varki buna. Vanin geriri duser acilirsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TR ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asker ~ 3 yıl önce
pkk engelledi ama halkın ıhtıyacı oldugunu fgotunce karsısına almamak i in inşaata izin verdi acıklama bu hakkarı ınsaanı bırebırde ıyıdır ama toplu olunca da naşettir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000