16 Haziran 2016, Perşembe 09:55:10

Yüksekova Havalimanı gün sayıyor

Yüksekova'da terör saldırıları nedeniyle aylardır hizmet veremeyen Selahattin Eyyubi Havalimanı'nda uçak seferlerinin yeniden başlaması bekleniyor.
  • Pist betonunun yer yer döküldüğü ufalandığını açık kablo logar kapaklarının olduğunu bilmiyor musunuz? İnanmayan müdür beye sorsun
  • Birgün uçağın birini kuş gibi indirdiklerinde akıl başa gelir ama ne çare. Ölü yatırım. Askerin polisin kargo uçaklarıyla gider merak etmeyin.
  • yorumların hepsi olumsuz ama oraya giden askerimizi polisimizi de düşünün daha sağlıklı görev yerlerine ulaşırlar
  • havaalanı orada görev yapan askerimiz polisimiz ve ögretmenlerimiz için hayati önemde. bu meydan basit bir seçim yatırımı değil, devletin varlığını oralara kolayca ulaştırabilmesi için önemli bir araçtır. şantiyesi bile defalarca saldırıya uğradı. evet çok sorunlu bir bölge ama o meydana gerçekten ihtiyaç var.

Yüksekova'da terör saldırıları  nedeniyle aylardır hizmet veremeyen Selahattin Eyyubi Havalimanı'nda uçak  seferlerinin yeniden başlaması bekleniyor.

Yüksekova'da 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlatılan ve 20  Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sonrasında  gözler, 10 aydır kapalı bulunan Selahattin Eyyubi Havalimanı'na çevrildi.

Doğu Anadolu Bölgesi'ne yapılan en büyük yatırımlardan olan ve yapım  aşamasındayken terör örgütü PKK'nın saldırılar düzenleyerek hizmete girmesini  engellemeye çalıştığı havalimanında 5 Ağustos'tan bu yana uçak seferleri  yapılamıyor.

Hakkari'de 102 milyon lira harcanarak 5 yılda tamamlanan havalimanı,  26 Mayıs 2015'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Başbakan Ahmet  Davutoğlu'nun katıldığı görkemli törenle hizmete açılmıştı.

İran ve Irak sınır kapılarının bulunduğu Hakkari'de, yıllık 1 milyon  yolcu kapasiteli havalimanının terör saldırıları nedeniyle hizmet verememesi,  bölge ekonomisini de olumsuz etkilemişti.

Yüksekova Havalimanı gün sayıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Gerçekler ~ 2 yıl önce
Pist betonunun yer yer döküldüğü ufalandığını açık kablo logar kapaklarının olduğunu bilmiyor musunuz? İnanmayan müdür beye sorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akilsiz bas ~ 2 yıl önce
Birgün uçağın birini kuş gibi indirdiklerinde akıl başa gelir ama ne çare. Ölü yatırım. Askerin polisin kargo uçaklarıyla gider merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BMX ~ 2 yıl önce
yorumların hepsi olumsuz ama oraya giden askerimizi polisimizi de düşünün daha sağlıklı görev yerlerine ulaşırlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
havaalanı orada görev yapan askerimiz polisimiz ve ögretmenlerimiz için hayati önemde. bu meydan basit bir seçim yatırımı değil, devletin varlığını oralara kolayca ulaştırabilmesi için önemli bir araçtır. şantiyesi bile defalarca saldırıya uğradı. evet çok sorunlu bir bölge ama o meydana gerçekten ihtiyaç var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000