21 Aralık 2015, Pazartesi 08:07:46

YTÜ'nün uçak simülatörü büyüledi

İstanbul Kongre Merkezi’nde sona eren 8. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı’nda birbirinden ilginç toplu taşıma araçları ile teknolojik yenilikler görücüye çıktı.
  • bu hava civa kafası ne gerek var para harcamaya orada daha ucuza yapılmışı var deyip.. uçak otomobil fabrikalarını, mashall yardımlarıyla, doktirnlerle kapatıp memleketi dışa bağımlı hale getirenlerle aynı kafa..
  • Bos isler bunlar!! Neyin simulatoru, tipi ne? Onay alamadiktan sonra havaya giden 500 bin lira. En fazla AVM lerde milleti eğlendirirsiniz!!

İstanbul Kongre Merkezi’nde sona eren 8. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı’nda birbirinden ilginç toplu taşıma araçları ile teknolojik yenilikler görücüye çıktı.

Sergi alanında en dikkat çeken bölüm Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği’ne ait stant oldu. Havelsan için üretilen uçak simülatörü görenleri adeta büyüledi. YTÜ Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vafsi Emre Ömür’ün öncülüğünde 9 öğrencinin hayata geçirdiği simülatörün hareket algı sisteminin, yazılım algoritması bakımından ilk kez bir üniversite ekibi tarafından hayata geçirildiği belirtildi.

Doç. Dr. Ömür ise “Projeye 2 yıl önce start verdik. 9 kişilik öğrenci ekibimiz ile birlikte Havelsan’ın da desteğini alarak simülatörü geliştirdik. Hareketli algı sistemi ve yazılım algoritmasını bizzat biz geliştirdik. 500 bin liralık simülatör projesine Sanayi Bakanlığı tarafından destek verildi” dedi.

YTÜ'nün uçak simülatörü büyüledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

hava civa kafası ~ 3 yıl önce
bu hava civa kafası ne gerek var para harcamaya orada daha ucuza yapılmışı var deyip.. uçak otomobil fabrikalarını, mashall yardımlarıyla, doktirnlerle kapatıp memleketi dışa bağımlı hale getirenlerle aynı kafa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava civa ~ 3 yıl önce
Bos isler bunlar!! Neyin simulatoru, tipi ne? Onay alamadiktan sonra havaya giden 500 bin lira. En fazla AVM lerde milleti eğlendirirsiniz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 3 yıl önce
Sana yuh diyorum ve Allah seni bildiği gibi yapsın.
Cahillik ~ 3 yıl önce
Havelsan ın ne olduğunu araştır belki ülkeni küçümsememeyi öğrenirsin
Rustur bu rus:)) ~ 3 yıl önce
Sen ve senin gibiler bu ülkede bitmediniz gitti, avm lerde boş boş gezmeye devam et canım sen Zihniyetin belli
hava civa'ya... ~ 3 yıl önce
Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş. Eleştireceğine sen daha iyisini yapsana...
Haklı ~ 3 yıl önce
Cahillik yazmışsınız kedi ciğer falan yok küçümseme iyi demişsiniz ama kendinizi kandırırsınız böyle. Azıcık realist olun azıcık dışarı bakın kurallara bakın 500.000TL'ye AVM simulatoru yapılmış başka bişey değil. He derler ki yok arkadaş bu boeing 737-800 simulatoru ve belgelerimiz al bu bu bu ozaman tamam derim.
Eğitim Şart ~ 3 yıl önce
Hava civa bile beraber barometreyi oluşturup hava basıncını ölçüyorken yani bir işe yararken senin mantığının bilimle birleşmesi mantı bile oluşturmaz. Emeğe saygı! Tebrikler YTÜ!!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000