15 Nisan 2014, Salı 11:46:33

YOLCULARIN TUTUMU UÇUŞU İPTAL ETTİRDİ!

İsveç’te sınır dışı edilmeye çalışılan bir İranlı diğer yolcular tarafından kurtarıldı.
  • İskandinav vatandaslari dunyanin insanlik olarak gelebilecegi en ust mertebede olan insanlardir..
  • yazık müslüman adam müslüman ülkede işkence göreceği korkusuyla neler yaşıyor...böyle olaylar neden isveç vb de olmuyor da iran vb de oluyor ? müslümanların kendilerini bir an önce sorgulamaya başlamaları gerek...
  • Gitme sakın haa.
  • Dayanismanin olcusune bakin.

Kader Kalemere isimli İranlı yolcu İsveç vatandaşı eşi sayesinde oturum iznine başvurmaya hak kazandı. Fakat İsveç yasalarına göre ülke dışından buna başvurması gerekiyordu. Ülkesinde zülüm göreceğinden korkan Kalemere, İran'a gitmeyi reddetti.

Perşembe günü Östersund kentinden Stockholm’e götürülmek üzere havaalanına getirilen Kalemere’ye eşlik eden ailesi ve arkadaşları bekleme salonunda diğer yolcularla konuşarak durumu anlattı. Daha sonra zorla sınır dışı edilen Kalemere, protestolar eşliğinde uçağa bindirildi. Fakat uçaktaki diğer yolcuların İranlı mültecinin durumundan ötürü kemerlerini bağlamayı reddetmesi üzere uçuş iptal edildi.

Uçağın kalkmaması üzerine göçmenlik bürosuna getirilen İranlı’nın durumunda bir değişiklik yapılmayacağı açıklandı.

Kalemere İran’da işkence ve idam cezasından kurtulmak için ilk olarak Türkiye’ye gelmiş. Burada eşi Fatemeh ile tanışan Kalemere Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) tarafından mülteci statüsü kazanmış. Beş yıl boyunca Türkiye’de kalan ve kendisine sığınabileceği bir ülke arayan İranlı sonunda İsveç’e ulaşmayı başarmıştı. (Hürriyet)

YOLCULARIN TUTUMU UÇUŞU İPTAL ETTİRDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

bravo ~ 4 yıl önce
İskandinav vatandaslari dunyanin insanlik olarak gelebilecegi en ust mertebede olan insanlardir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 4 yıl önce
yazık müslüman adam müslüman ülkede işkence göreceği korkusuyla neler yaşıyor...böyle olaylar neden isveç vb de olmuyor da iran vb de oluyor ? müslümanların kendilerini bir an önce sorgulamaya başlamaları gerek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Gitme sakın haa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dayanismanin olcusune bakin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000