29 Ekim 2014, Çarşamba 13:25:00

YOLCULARIN BİLGİLERİ KAYIT ALTINA ALINIYOR

Almanya, Suriye ya da Irak'tan geri dönen savaşçıların eylem yapmasını engellemek için AB genelinde tüm uçak yolcularının bilgilerini kayıt altına almak istiyor.
  • Almanlarin kararini tartisamazsin adamlar güvenlik sözkonusu ise her türlü önlemi alir!
  • Haklılar
  • Adamlar haklı terörü kendi topraklarına sokmamak için önlemlerini alıyorlar bizim gibi saflık derecesinde hareket etmiyorlar.

Alman Federal hükümeti, Suriye ya da Irak'tan geri dönen savaşçıların terör eylemi yapacakları tehlikesini öne sürerek, daha önce de birçok tartışmalara neden olan, uçakla yolculuk yapanlar hakkındaki özel bilgilerin kayıt altına alınmasını istiyor.

Haftalık dergi Spiegel'in internet sitesindeki haberine göre, Sol Parti tarafından Federal Parlamentoda verilen soru önergesine cevap veren Federal İçişleri Bakanlığı, geri dönen Müslüman savaşçıların AB iç güvenliğini tehdit ettiklerini bu yüzden acilen gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini bildirdi.

'Passenger Name Records' adı verilen kısaca PNR ile AB ülkelerine ya da ülkelerinden uçan kişilerin tüm bilgilerinin kayıt altına alınarak, şüpheli görülen kişilerin nerelere gittiği, gittikleri yerlerde terör kamplarında eğitim mi gördükleri ve benzeri bilgiler belirlenmek isteniyor.

Sol Parti iç politika sözcüsü Andrej Hunko, Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre; uçuş bilgilerinin kayıt altına alınmasını eleştirerek, sonunda ucu bucağı belirsiz dev bir bilgi kaydıyla karşı karşıya kalınacağını söyledi.

Uçak yolculuğu yapanların özel bilgilerinin kaydı geçen yıl da AB Komisyonu tarafından taleb edilmiş ve Avrupa Parlamentosu tarafından kabul edilmeyerek engellenmişti. AB ile ABD arasındaki bir anlaşmaya göre Amerika ile Avrupa arasında uçak yolculuğu yapanlar hakkında kaydedilen bilgiler ABD'ye AB ülkeleri tarafından verilmek zorunda.

YOLCULARIN BİLGİLERİ KAYIT ALTINA ALINIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Almanlarin kararini tartisamazsin adamlar güvenlik sözkonusu ise her türlü önlemi alir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Haklılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Adamlar haklı terörü kendi topraklarına sokmamak için önlemlerini alıyorlar bizim gibi saflık derecesinde hareket etmiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000