26 Kasım 2014, Çarşamba 13:38:17

YOLCULAR DONAN UÇAĞI İTMEYE ÇALIŞTI

Sibirya'da, Tupolev TU-134 tipi donan uçağı yolcuların itmeye çalışması ilginç görüntülere neden oldu. İşte o ilginç anlar...
  • Cok komik ya
  • UT air'se normal, antalya'da da iterek uçuruyorlar bu uçakları :)
  • 60'lardan beri nasıl bu uçakları kullanıyorlar biri aydınlatabilir mi?
  • Bizde Arabistan da A300 ittik de ne olmuş yani.

Rusya Federasyonu Batı Sibirya Bölgesi Ulaştırma Savcısı Oksana Gorbunova, Ria Novosti Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Krasnoyarsk bölgesindeki İgarka Havalimanı’nda iniş takımları ve fren sistemi donan Katekavia Havayolları’na ait uçağın yolcular tarafından itilmek suretiyle apron ile pisti birbirine bağlayan taksi yoluna sokulduğunu kaydetti.

Olayın dün meydana geldiğini ve charter seferini gerçekleştiren 47 ton ağırlığındaki Tu-134 tipi yolcu uçağının bölgede çalışan vardiya işçilerini taşıdığını belirten Savcı Gorbunova, ‘‘Aldığımız ilk bilgilere göre, hava sıcaklığının -52 dereceye kadar düşmesinden dolayı apronda bekleyen uçağın fren sistemleri donmuş ve bu sebeple çekici tarafından taksi yoluna çıkartılamamıştır. Bu durumu gören yolcular da yasak ve tehlikeli olmasına rağmen dışarı çıkarak uçağı itmişlerdir’’ dedi.

Katekavia Havayollarından Ria Novosti Ajansı’na yapılan açıklamada ise gerçekleşen olayla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olunmadığı ifade edildi.

Sibirya’daki Krasnoyarsk bölgesinin hava bağlantı noktası olan İgarka Havalimanı, hava sıcaklığının son derece düşük olduğu ve toprağın devamlı olarak donduğu bölgede yılda 100 bin yolcuya hizmet vermek suretiyle çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. (Rusya'nın Sesi)

YOLCULAR DONAN UÇAĞI İTMEYE ÇALIŞTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Cok komik ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UT air ~ 3 yıl önce
UT air'se normal, antalya'da da iterek uçuruyorlar bu uçakları :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güven ~ 3 yıl önce
60'lardan beri nasıl bu uçakları kullanıyorlar biri aydınlatabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bizde Arabistan da A300 ittik de ne olmuş yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000