24 Ağustos 2015, Pazartesi 08:14:03

Yolcular bu durumlardan şikayetçi!

Hürriyet yazarlarından Onur Baştürk, bugünkü köşesinde okurlarından gelen şikayetleri kaleme almış. Özellikle havalimanları ve havayolları ile ilgili şikayetlerin yoğunlukta olduğunu ifade eden Baştürk, bazı detaylara yer vermiş.
  • Yeni misiniz diyen arkadas 3 senedir bu sirkette calisiyorum ve en cok emek verenlerden biriyimdir. Hemen hemen her yerinde calistim tgs nin. Bastakilere de konusmak yiyor. Genel mudure kadar bu konulari ulastirdim. Ama hicbir sekilde degisen birsey yok olmayacak da. Ve senin gibi konusan kil varsa torpilli ve rahatta olan insandir. 3 senedir bu sirketteyim neyin ne oldugunu tk part time zamanindan beri burada calisandan daha iyi biliyorum. Algilarim acik cunku. Senin algilarin rahat oldugun icin kapalidir tabiki.
  • Bunu yazan ayni hurriyet 3. Havalimanina da karsi cikar. Tirt hurriyet tirt aydin dogan
  • Kremler neden ayri ayri. Online check in degil koltuk secmistir o yolcular. Online check in liysen de son 30 dk gelme kontuara bir zahmet. Overbooklar yogun yaz sezonundayiz dikkat edelim. Havalimani asiri yogun yolcular son 50 dk kala havalimanina gelip benim zamanim yok beni once alin diyor. Diger yolcu neden bunu dusunup 3 saat once havalimanina geliyor? Sen onun hakkini gasp etmiyor musun? Yaz sezonu sikayetler hep olur. Her yaz her bayram her okul acilisi kapanisi olacaktir bunlar. Biz calisanlara daha cok yazik. Ac susuz calisiyoruz. Eleman alin da karnimizi doyuralim. Refluyuz asitlerimiz yukari cikiyor. Kimsenin sagligimizi dusundugu zaten yok. Mesai ustune mesai. Yolcu sikayete geliyor. Neden gulmuyorsunuz diyor. Yemek yememisim gulmeye halim mi var? Hal derman kalmamis. Kiyafet degistirmeden yattigim 2 saat sonra kalkip yine formalarla uykuya dalmisim dedigim cok oluyor. Yaz sezonu yolcu da biz de isyan ediyoruz. Biraz da bizim haberimizi yapin!
  • Online check in yapan biri nasil oluyorda over book oluyor.? Yapmayin şöyle şeyler :(

Bu yaz uçakla seyahat edenlerin en çok konuştuğu şeylerden biriydi rötarlar. Malum, Atatürk Havalimanı'ndaki yoğun hava trafiğine artık alıştık. Ya da alışmak zorunda kaldık. İstanbul semalarında dönüp dolaşıp ancak bir saat sonra sıran gelince piste
tekerlekleri değdirmek, geleneksel bir şeye dönüştü. Sabiha Gökçen de rötarlardan nasibini aldı.

Pist çalışması nedeniyle ilk kez oradan sefer yapan uçaklar da bolca rötar yedi. Ama bu yaz havalimanı ya da uçak şikayetlerimiz bunlarla bitmedi. Bir dönem yaptığım "Havalimanında Beş Gün" yazı dizisinden dolayı mı yoksa sık sık uçaklar üzerine yazdığımdan mıdır nedir; okurlar bu konularla ilgili şikayetlerini daha yoğun iletir oldu.

ADNAN MENDERES NEDEN FARKLI?

Mesela bir tanesi sıvı kısıtlaması mevzusuyla ilgiliydi. Olay şu: Okurum el bagajında yer alan ve her biri 100 ml'i aşmayan kremleriyle Atatürk Havalimanı güvenliğinden geçmiş. Ama aynı kremlerle (ki hepsini ayrı şeffaf poşetlerin içine özenle koymuş) İzmir Adnan Menderes'ten dönerken sorun yaşamış. Görevliler sıvılarını çöpe attığı gibi bir de kaba davranmışlar.

"Her havalimanımızda farklı sıvı uygulaması mı var, bu nasıl iş?" diye soruyordu, öfkeyle bana derdini anlatan okur.

ÇOCUĞUNUZA YER YOK

Bir başka okur, üç kişilik (anne-baba ve çocuk) business bileti alıp online check-in yaptırdığı halde havalimanına vardığında şu sürprizle karşılaşmış: "Fazladan bilet satılmış, siz uçabilirsiniz ama çocuğunuza yer bulamıyorum."

Okurum şaşırmış tabii: "Nasıl yani? Çocuğumuzu burada mı bırakalım?"

AYNI BAGAJ NASIL ON KİLO FAZLA OLUR

Yine bir başka şikayet de bagajlarla ilgili. 

Aynı bagajın Atatürk Havalimanı'nda başka Milas Bodrum Havalimanı'nda başka
kilolarda olması... Bu da sıkça şikayet edilen şeylerden biri.

Bodrum'da karşılaştığım okur soruyordu: "Hiçbir şey almadığım halde, aynı kıyafetleri koyduğum bagajım şimdi nasıl 10 kilo
fazla geldi, inanın anlamış değilim!"

Onur Baştürk / Hürriyet

Yolcular bu durumlardan şikayetçi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Tgs ~ 3 yıl önce
Yeni misiniz diyen arkadas 3 senedir bu sirkette calisiyorum ve en cok emek verenlerden biriyimdir. Hemen hemen her yerinde calistim tgs nin. Bastakilere de konusmak yiyor. Genel mudure kadar bu konulari ulastirdim. Ama hicbir sekilde degisen birsey yok olmayacak da. Ve senin gibi konusan kil varsa torpilli ve rahatta olan insandir. 3 senedir bu sirketteyim neyin ne oldugunu tk part time zamanindan beri burada calisandan daha iyi biliyorum. Algilarim acik cunku. Senin algilarin rahat oldugun icin kapalidir tabiki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Birak bu isleri ~ 3 yıl önce
Bunu yazan ayni hurriyet 3. Havalimanina da karsi cikar. Tirt hurriyet tirt aydin dogan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nokia ~ 3 yıl önce
Yapılmasa da niye 3. Havalimanı yapılmıyo derler
Tgs ~ 3 yıl önce
Kremler neden ayri ayri. Online check in degil koltuk secmistir o yolcular. Online check in liysen de son 30 dk gelme kontuara bir zahmet. Overbooklar yogun yaz sezonundayiz dikkat edelim. Havalimani asiri yogun yolcular son 50 dk kala havalimanina gelip benim zamanim yok beni once alin diyor. Diger yolcu neden bunu dusunup 3 saat once havalimanina geliyor? Sen onun hakkini gasp etmiyor musun? Yaz sezonu sikayetler hep olur. Her yaz her bayram her okul acilisi kapanisi olacaktir bunlar. Biz calisanlara daha cok yazik. Ac susuz calisiyoruz. Eleman alin da karnimizi doyuralim. Refluyuz asitlerimiz yukari cikiyor. Kimsenin sagligimizi dusundugu zaten yok. Mesai ustune mesai. Yolcu sikayete geliyor. Neden gulmuyorsunuz diyor. Yemek yememisim gulmeye halim mi var? Hal derman kalmamis. Kiyafet degistirmeden yattigim 2 saat sonra kalkip yine formalarla uykuya dalmisim dedigim cok oluyor. Yaz sezonu yolcu da biz de isyan ediyoruz. Biraz da bizim haberimizi yapin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OPS ~ 3 yıl önce
Ver kardeşim adını soyadını seninle de gelip ropörtaj yapsınlar senin bu işte yeni olduğun belli oluyor şirketin senin senin yemek paranı veriyor gerisini düşünmez yemişsin yememişsin handling işinde çalışıyorsan böyle şikayetler normal
FSFZ ~ 3 yıl önce
YOLCUYA SIKAYET EDECEGINE YONETIMINE ET YIYORSA AMA YEMEZ. HEP SIKAYETCISINIZDIR AMA BIRINIZ CIKIP BASINIZDAKINE DAYATAMAZ YETER ARTIK DIYE. YEMEZ CUNKU ANCA BURDA ICINI DOK. TAMAM ZORUNDA OLABILIRSIN CALISMAK ICIN AMA KENDINE YAZIK EDIYON BURDA YAZMAKLA VAKIT KAYBETMEDEN BASINDAKI KAN EMICILERE YUKLEN TGS EMEKTARI ..
FSFZ'ye ~ 3 yıl önce
Sende havalimanında bir problem yaşadığın zaman bir zahmet yöneticilere git anlat derdini, bize değil.
Yhm ~ 3 yıl önce
Online check in yapan biri nasil oluyorda over book oluyor.? Yapmayin şöyle şeyler :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DFAFSA ~ 3 yıl önce
BAGAJI VARDIR KI OVERBOOK OLMUŞTUR ;)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000