18 Mayıs 2015, Pazartesi 08:40:21

YOLCU UÇAKLARININ SİSTEMLERİNİ ELE GEÇİRDİ

Amerikalı hacker ve güvenlik uzmanı Chris Roberts'ın, seyahat ettiği yolcu uçaklarının kontrol sistemine girebildiğini ve bunu FBI'a bildirdiği ortaya çıktı.
  • Yakında 11 Eylül olayı gibi bir durum söz konusu olursa hiç şaşırmam.. Zira ABD bu bahaneyle kim bilir hangi topraklara girer de masumların canına kıyar; Irak ve Afganistanda yaptığı gibi.. Her şey nasıl olsa bşr senaryo.. İnsanlar uyuyor nasılsa..
  • Adam bilgisayar güvenlik uzmanıymış. Uçuş eğlence sisteminden uçağın kontrollerine girerek motorlardan birini tırmanma moduna getirerek (bu her ne demekse) uçağın yana yatarak uçmasını sağlamış. Bu sisteme girme işini bugüne kadar 15-20 kez hem boeing, hem airbuslarda yapmış.
  • Yukarida yaziyor zaten Eglence sistemine girebilir ancak.Ucagin Kumanda sistemine asla giremez.Ekranda yukseklik bilgisini degistirmesi,Ucagin irtifasini degistirdigi anlamina gelmez sadece yazilarla oynayabilir ve hicbir zaman ters akis olmaz bu sistemde.Hele hele Boeing te sadece gulerim......
  • The documents say Roberts accesses the plane's controls via the in-flight entertainment system, his laptop, and an Ethernet cable. APTN reports Roberts told the F.B.I. that he has discovered vulnerabilities in the in-flight entertainment systems of Boeing 737-800, 737-900 and 757-200 aircraft along with Airbus A-320s.

Amerikalı hacker ve güvenlik uzmanı Chris Roberts'ın, seyahat ettiği yolcu uçaklarının kontrol sistemine girebildiğini ve bunu FBI'a bildirdiği ortaya çıktı.

Roberts, FBI yetkililerine bir defasında uçağın irtifasını yükselttiğini söyledi.

Amerikalı bilgisayar uzmanı, uçakların irtifasının değiştirilebileceği gibi rotasından da saptırılabileceğini öne sürdü.

FBI'ın Şubat ve Mart'ta görüşmeler yaptığı Roberts hakkında suçlamada bulunmadığı ancak 17 Nisan'da hacker'ın iki bilgisayarına ve bazı hard disklerine kamu güvenliği gerekçesiyle el konulduğu öğrenildi. 

YOLCU UÇAKLARININ SİSTEMLERİNİ ELE GEÇİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Yakında 11 Eylül olayı gibi bir durum söz konusu olursa hiç şaşırmam.. Zira ABD bu bahaneyle kim bilir hangi topraklara girer de masumların canına kıyar; Irak ve Afganistanda yaptığı gibi.. Her şey nasıl olsa bşr senaryo.. İnsanlar uyuyor nasılsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teasers ~ 3 yıl önce
Adam bilgisayar güvenlik uzmanıymış. Uçuş eğlence sisteminden uçağın kontrollerine girerek motorlardan birini tırmanma moduna getirerek (bu her ne demekse) uçağın yana yatarak uçmasını sağlamış. Bu sisteme girme işini bugüne kadar 15-20 kez hem boeing, hem airbuslarda yapmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RUYA ~ 3 yıl önce
Yukarida yaziyor zaten Eglence sistemine girebilir ancak.Ucagin Kumanda sistemine asla giremez.Ekranda yukseklik bilgisini degistirmesi,Ucagin irtifasini degistirdigi anlamina gelmez sadece yazilarla oynayabilir ve hicbir zaman ters akis olmaz bu sistemde.Hele hele Boeing te sadece gulerim......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
undernet ~ 3 yıl önce
The documents say Roberts accesses the plane's controls via the in-flight entertainment system, his laptop, and an Ethernet cable. APTN reports Roberts told the F.B.I. that he has discovered vulnerabilities in the in-flight entertainment systems of Boeing 737-800, 737-900 and 757-200 aircraft along with Airbus A-320s.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000